Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • فرمانده سپاه خوزستان در مسجدسلیمان:

  تزریق تفکر مقاومت ملت ایران به عراقی ها داعش را متوقف کرد/فلش حمله نیروهای بعثی تا مسجدسلیمان بود

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :کشور ما درگیر یک جنگ پیچیده داخلی شده بود و از طرف دیگر از سوی فردی کافر و بی مغز مثل صدام با بهانه اینکه مرز ما در گذشته ساحل اروند رود بوده است به کشور ما حمله شد اما این جنگ به نوعی به نفع ما شد چراکه دشمن از خارج وارد شده بود و موجب شد تا یک اتحاد و انسجام ملی بین مردم صورت گیرد.
  به گزارش عصر بهبهان به نقل ازرهیاب، سردارحسن شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان در همایش ایستادگی ,عزت و پایداری نیروهای مسلح  در مسجدسلیمان طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و تقدیر از خانواده شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس  اظهار داشت : اینکه چرا بعد از 25سال که از جنگ تحمیلی می گذرد باید خاطرات آن دوران را مرور کنیم و  چرا باید آن مجاهدت و ایثارگری ها را یادآوری کنیم علتش این است که ما به آن فرهنگ نیاز داریم. آن فرهنگ به ما عزت و افتخار داد و ما را بیمه کرد و امروز اگر تهدیدی در پیش رو داریم نیروهای مسلح ما و مردم با همه توان آماده اند تا این تهدیدات را پاسخ دهند.

   

   

  سردار شاهوار پور ادامه داد: وقتی گروهک تروریستی داعش وارد خاک عراق شد مکرر و مداوم جوانان و پیشکسوتان به صورت طومارهای چند صدنفره داوطلبی خود را برای اعزام به عراق و مقابله با داعش اعلام کردند  و از طرف دیگر در عراق نوری المالکی از کل دنیا درخواست کمک کرده بود اما نیرویی که  باعث شد تا داعش امروز در عراق متوقف شود تفکر مقاومت ملت ایران بود که  به نیروهای عراقی تزریق شد و جان و روحیه گرفتند  و حمله کردند به داعش و بخشی از مناطق را آزاد کردند . اما  آمریکایی ها  آمدند و  بلافاصله رایزنی کردند که عراقی ها این گروهک را بپذیرند و طرح جداسازی عراق به 3قسمت شیعه نشین و کرد نشین و سنی نشین را دادند ولی امروز وقتی  که متوجه شدند که دارند صحنه را می بازند وزیر خارجه آمریکا آمده و ادعا می کند که ما از همان اول با داعش مبارزه می کردیم در حالی که خودشان داعش را بوجود آوردند.
   
   
   
   
  فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان افزود : ما در یک دوره ای به هر دلیلی آماده جنگ نبودیم اما مهمترین موضوع این بود که انقلاب اسلامی یک تحول اساسی در منطقه ایجاد کرد و حلقه امنیتی آمریکا را در منطقه  به هم ریخت و دشمنان برای مدیریت منطقه در اولین گام از درون به مقابله با ما پرداختند و با مطرح کردن مطالبات قومیت ها سعی بر براندازی نظام داشتند . .قومیت هایی که صدها سال در مرزهای بیش از7هزار کیلومتری ایران زندگی می کردند و علیرغم ستم شاهان هرگز اجازه درخواست مطالبات خود را نداشتند گرچه مطالبه مطالبات به حق مشکلی ندارد اما مطالبه مسلحانه جوابی نمی گیرد.
   
   
   
  وی افزود:کشور ما درگیر یک جنگ  پیچیده داخلی شده بود و از طرف دیگر از سوی فردی کافر و بی مغز مثل صدام با بهانه اینکه مرز ما در گذشته ساحل اروند رود بوده است به کشور ما حمله شد اما این جنگ به نوعی به نفع ما شد چراکه دشمن از خارج وارد شده بود و موجب شد تا یک اتحاد و انسجام ملی بین مردم صورت گیرد.
   
   
   
  سردار شاهوارپور گفت:راهبرد امام برای جنگ این بود که ما بدون اتکا به نیروی خارجی و با تکیه بر توانمندی های داخلی و اتحاد مردم و نیروهای مسلح باید جنگ را به مرحله پیروزی برسانیم . البته ما امامی داشتیم که در تب و تاب سختی های عمر با عزتش سختی هایی دیده بود که جنگ برایش چیزی نبود. مدیریت جنگ با آن همه سختی و مشکلات برای امام خمینی (ره) ما چیزی نبود در حالی که  فلش حمله نیروهای عراقی تا مسجدسلیمان بود و هدفشان قطع کردن شریان اصلی اقتصادی ما یعنی نفت بود که  در این شهر قرار داشت.
   
   
   
  این فرمانده دوران دفاع مقدس عنوان کرد:با  راهبردی که امام تبیین کرده بودند و جنگ همه جانبه علیه ما و مشکلات اقتصادی که داشتیم باید مقاومت می کردیم. از بعد پشتیبانی جنگ عراقی ها هیچ کمبودی نداشتند اما ما در حداقل امکانات بودیم. با این وضعیت ما بر اساس راهبرد امام باید مقاومت می کردیم تا دشمن را بیرون برانیم و همین اتفاق هم افتاد.
   
   
   
  سردار شاهوار پور تصریح کرد : رمز پیروزی ما در جنگ   وحدت و یکدلی مبتنی بر باورهای دینی بود  و نگاه همه رزمندگان این بود که براساس تکلیفی که امام کرده بود به جنگ می رویم. در وصیت نامه شهدا اکثرا گفته اند رفتیم  برای اینکه امام تنها نماند و راه عاشورا را ادامه دهیم و هرگز نگاه مادی در وصیت نامه هیچ شهیدی نیست . این بود که توانستیم یک تنه و مستقل بدون وابستگی دشمن را وادار به تسلیم کنیم و به جایی برسانیم که صدام  بعد از فتح خرمشهر برای پذیرفتن آتش بس التماس کند.
   
   
  فرمانده سپاه خوزستان در پایان گفت : ما در جنگ 8 ساله به دشمن ثابت کردیم اگر به ما تعرضی شود دین ما یک نسخه زیبا به نام شهادت دارد که می تواند با این نسخه در عرصه جنگ  دشمن  را متوقف کند. باید همیشه ابعاد شخصیتی شهدا را یاد آوری کنیم تا  امروز مردم و  نیروهای مسلح ما  به تبعیت از آن ایثارگری ها به خودمان  ببالیم که ما وارث آن مجاهدت ها هستیم.
     تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸:۰۲ | شنبه, ۱۲ / مهر / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.