Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • آقای وزیر صنعت بهتر است به وظایف خودش برسد و دخالت نکند!

  عصر بهبهان : عصر بهبهان: هر چند در این چند روزه از استاندار گرفته تا نمایندگان مجلس سعی بر این داشتند تا نشان دهند که بخشنامه آزادی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند همچنان به قوت خود باقی ست اما حضور وزیر صنعت در برنامه پایش سیمای ملی و اظهارات وی درباره شعاع تردد این خودروها ، مهر باطلی بر " بخشنامه " آزادی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در سراسر استان بود.

   
   به نقل از اروندپلاک : در برنامه پایش که با اجرای دکتر حیدری همراه بود ، نعمت زاده وزیر صنعت به صراحت اعلام کرد که بخشنامه استاندار خلاف قانون است و در این باره تذکر داده ایم. وی این را هم گفت که دولت مصوبه ای داد که ماشین های پلاک اروند به جز مناطق آزاد اروند فقط می توانند تا مرکز استان تردد کنند. در استان خوزستان تصمیم گرفته شد که این ماشین ها در تمام استان تردد آزاد داشته باشند ولی ما اعلام کردیم که این کار خلاف قانون است و خودروهای اروندی فقط تا شهر اهواز مجاز به تردد آزاد هستند.
   
  اظهارات وزیر صنعت پایانی بود بر خبر خوش دولت تدبیر و امید برای خوزستانی‌ها که یک ماه بیشتر طول نکشید. استاندار خوزستان نیز که با آب و تاب فراوانی خبر خوشش را اعلام کرده حال در سکوتی عمیق فرو رفته است. برخی از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره اظهار نظر جدی نکرده‌اند. در این میان تنها خوزستان و خوزستانی ها هستند که از تصمیمات یکجانبه مدیران پایتخت نشین متضرر شده اند چرا که شرایط آب و هوایی خاص استان ایجاب می‌کند که چنین تسهیلاتی برای تشویق سرمایه گذاران و جلوگیری از موج مهاجرت متخصصان در نظر گرفته شود.
   
  البته بیماری قلبی آقای وزیر و سن و سال وی ، حال و حوصله ی سفر و بازدید میدانی از استان ها را از او گرفته وگرنه پیشنهاد می دادیم که آقای نعمت زاده به خوزستان بیاید و فقط یک هفته در خوزستان بماند تا مشکلات پیش روی استان و مردمانش را به عینه ببیند و با تصمیمات آنی ، موجبات عقب ماندگی بیشتر استان را رقم نزند. اکنون با گذشت چندین ماه از وزارت نعمت‌زاده، عملکرد ضعیفی که او در وزارت صنعت، معدن و تجارت از خود بروز داده، انتقاد تعداد زیادی از نمایندگان مجلس را بدنبال داشته و چند بار نیز استیضاح وی کلید زده شده است.
   
  در همین زمینه سید شریف حسینی نماینده اهواز در مجلس گفت که وزیر صنعت نباید در حوزه تردد یا عدم تردد خودروهای منطقه آزاد اروند وارد شود چرا که این کار دخالت در امور دیگران است و بهتر است که ایشان حدود اختیارات خود را بداند و به وظیفه اصلی اش برسد.
   
  وی گفت: نعمت زاده اگر وزیر فعالی ست برود مشکلات حوزه صنعت کشور را حل نماید. وظیفه ایشان مجوز دادن یا ندان برای تردد خودروهای منطقه آزاد اروند نیست. اینکه وزیر صنعت در رابطه با موضوعی اظهار نظر می کند که هیچ ربطی به ایشان ندارد در واقع یک بدعت است. آقای وزیر در حوزه تولید ، صنعت و مواردی از این قبیل که در حوزه اختیاراتش است باید فعالیت کند. نعمت زاده بهتر است موتور محرکه اقتصاد کشور که خوابیده است را به کار بیندازد. البته اگر ایشان وقت و توانایی داشته باشد.
   
   
  نماینده مردم اهواز این را هم گفت که آزادسازی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند حداقل چیزی است که به شهروندان خوزستانی در شرایطی که اعتبارات کاهش یافته می توانیم بدهیم. در تردد خودروهای اروند بحث این است که از این ظرفیت در جهت ارتقای شرایط زندگی و رفاهی موجود در استان استفاده شود و اگر دکتر مقتدایی استاندار خوزستان و سایر مسئولین و نمایندگان در این حوزه وارد شده اند به خاطر این است که در این چند ساله ، نوع نگاه به منطقه آزاد اروند یک نگاه خاص و بسته بود.
   
   
  سید شریف حسینی گفت که چگونه برخی استان ها از تمام ظرفیت های منطقه آزادشان نهایت استفاده را می برند و کل استان شان از این منطقه بهره مند می شود اما وقتی نام خوزستان مطرح به میان می آید اوضاع به گونه ای دیگر رقم می خورد. باید این نگاه بسته به خوزستان اصلاح شود.
   
   
  نماینده اهواز این را هم گفت که تمام قد از استاندار خوزستان در زمینه تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در سراسر استان حمایت می کنم. وی گفت که متاسفانه برخی ها که منافع شان به خطر افتاده و نمی توانند منافع مردم خوزستان را ببینند دست به تحرکاتی در این زمینه می زنند اما این افراد باید بدانند که نمایندگان استان ساکت نخواهند نشست.
   
   
  وی گفت که هفته گذشته در رابطه با وضعیت خودرو و خودروسازان سوالاتی را از آقای وزیر مطرح کردم و در روزهای آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و وزیر باید پاسخگوی این سوالات باشد. متاسفانه تنها چیزی که برخی مسئولین یاد گرفته اند افزایش قیمت خودرو است ! اگر آقای وزیر توانایی دارد به جای دخالت در تردد خودروهای منطقه آزاد اروند ، وضعیت نابسامان قیمت و ایمنی خودرو سر و سامان دهد.
   
   
  سید شریف حسینی گفت که در شرایطی که زمین و زیرساخت احداث کارخانه خودروسازی در خوزستان مهیا بود اما برخی از آقایانی که در وزارتخانه هستند سهم خوزستان را در این زمینه پایمال کردند و به استانی اختصاص دادند که زادگاه شان بود!
   
   
  نماینده اهواز به این نکته هم اشاره کرد که جنجال سازی تردد خودروها زیر سر خودروسازان نیست بلکه پای افرادی که نمایندگی خودروهای ایرانی را در این منطقه در دست دارند در میان است و این افراد چون می بینند منافع شان در خطر افتاده دست به هیاهو زده اند و این شائبه را برای دولتمردان ایجاد کرده اند که آزادسازی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند ، به تولید ملی خدشه وارد می کند در حالی که اینگونه نیست.
   
   
  نماینده اهواز در پایان گفت که باید به خوزستان نگاه ویژه داشته باشیم و بسته عمل نکنیم . خوزستان سالیان سال است که از ریل توسعه به خاطر جنگ تحمیلی و سوء مدیریت ها عقب افتاده است. در حال حاضر حرکت هایی صورت گرفته که با توجه به امکانات موجود ، برای مردم رضایتمندی هایی ایجاد شود. این رضایتمندی نباید خدشه دار شود.

  تاریخ انتشار: ۰۶:۵۱:۲۳ | شنبه, ۱۲ / مهر / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.