Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش ویژه : شفاف سازی شایعات در خصوص بحث خرید قیر جهت آسفالتهای کلیه خیابانهای بهبهان

  عصر بهبهان : مودت : مخالفت اعضای شورا با قیر اصفهان فقط ازجنبه اقتصادی بوده ولی موضوع را سیاسی کرده اند/ مهندس حسینی :با صحبتی که شد شرکت نفت جی قیر را قسطی به شهرداری میدهد و ما به التفاوت هزینه انتقال قیر از اصفهان به خوزستان را هم تخفیف داد /مهندس آقاجری: شورای شهر برای بهسازی معابر شهرستان دستور و موافقت نهضت آسفالت برای شهر بهبهان را صادر نمود /مدیرعامل شرکت جم هندیجان: در خصوص خرید قیر فقط در حد صحبت مطالبی عنوان شده ولی هنوز چیزی مشخص نیست  پس از اظهار نظر مهندس پیدایش در خصوص مخالفت برخی اعضای شورا با خرید قیر از اصفهان شایعاتی در خصوص دلیل مخالفت شورایی ها سر زبانها افتاد .خبرگزاری عصر بهبهان جهت پایان دادن به شایعات مصاحبه ای با کورش مودت ، رئیس شورای شهرستان ، مهندس آقاجری رئیس کمیسیون عمران شورا ، حمید حسینی رئیس هیئت مدیره پالایشگاه نفت اصفهان  و محمودعبادی مدیر عامل شرکت جم هندیجان ترتیب داد که پاسخ این دوستان می تواند گویای حقایق باشد.

  مهندس آقاجری: شورای شهر برای بهسازی معابر شهرستان دستور و موافقت نهضت آسفالت برای شهر بهبهان را صادر نمود .

  خادمیون : شایعاتی در خصوص عدم موافقت شما با بحث خرید قیر از یک سو و همچنین اعلام مطلبی در شبکه اجتماعی واتس آپ مبنی بر اینکه خرید قیر توسط شما صورت گرفته از سوی دیگر و ضمنا شایعه ای هم وجود دارد که دلیل عدم موافقت با خرید قیر از شرکت جی اصفهان در شورا به خاطر این بوده که رقیب اتخاباتی بعضی افراد شورا پشت ماجرا بوده که باعث رد پیشنهاد شرکت جی شده  توضیح می فرمائید؟

  مهندس آقاجری ، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بهبهان گفت: با تشکر از خبرنگار فهیم سایت خبری عصر بهبهان جناب خادمیون که با شفاف سازی موضوعات و انعکاس اظهار نظرهای مردم و مسئولین در زمینه مشکلات و پیگیری حل معضلات شهروندان و با تلاش فراوان سعی در تنویر افکار عمومی دارند باید عرض کنم که در طی حدود یک ماه که شهردار جدید ، مهندس پیدایش شروع به کار نموده وتقارن آن با حضور هیئت رئیسه جدید در شورا ، حواشی و اختلاف نظر هایی در این چند روزه بین برخی اعضای شورا و شهردار بوجود آمد .
   به منظور دامن نزدن به این اختلافات  و همسویی شهردار و اعضای شورا و ایجاد همدلی برای حل مشکلات مردم مطالبی را عنوان می کنم .
  تقریبا در اولین حضور آقای شهردار در صحن علنی شورا قریب به 10 درخواست متفاوت اعم از پروژه های عمرانی ، فعالیتهای اجتماعی ، ارائه قسمتی از خدمات به بخش خصوصی و مواردی دیگر را طی یک جلسه فوری که با حضور خود شهردار هم بود داده شد که شورای شهر با حسن نیت و همکاری کامل با تمامی موارد درخواستی شهردار موافقت و مصوب کرد.
  من جمله همین داستان قیر که همین جا هر گونه موضوعی در رابطه با عدم همکاری شورا با شهردار رادر خرید قیر شدیدا تکذیب می کنم. فقط شورای شهر در خصوص تهیه قیر مباحثی را مطرح کرد که عرض می کنم.

  ابتدا باید این نکته را متذکر شوم  که روال کار در شورا اینگونه است که هر مصوبه ای را که شهردار بخواهد از شورا بگیرد باید حد اقل یک هفته یا چند روز قبل به شورا بدهد و رئیس شورا موضوع را به کمیسیون مربوطه ارجاع بدهد و بعد از بحث و بررسی در نهایت در صحن علنی شورا مصوب شود. ما برای اثبات حسن نیت خود در همکاری با شهردار جدید در جهت پیشرفت شهر کلیه درخواستهای شهردار را در همان روزی که شهردار مطرح نمود در صحن علنی به تصویب رساندیم که همین جا از تمامی اعضای شورا به خاطر این همکاری با شهردار تشکر می کنم.

  در رابطه با بحث قیر باید گفت که جای تاسف دارد که این موضوع این همه دارای حاشیه شده چرا که باید هدف شورا پیشرفت شهرستان باشد و تنها رفع مشکلات شهروندان ملاک عمل قرار گیرد.

  به هر حال آقای شهردار تقاضایی داشت مبنی بر خرید 500 تن قیر با مبلغ 750 میلیون تومان از شرکت جی اصفهان بدون تشریفات قانونی ؛ ما در واقع ضمن موافقت با خرید قیر و عنایت به مقروض بودن 30 میلیاردی شهرداری تلاش کردیم که باری از دوش شهرداری برداشته شود .

  تاکید می کنم اساسا بحث مخالفت با خرید قیر نبوده و تنها بحث هزینه تمام شده و استانداردهای لازم  و بعد مسافت مطرح شده  و اساسا موضوع انتخابات یا مسئله شخص مطرح نبوده است و فقط شایعاتی است که به منظور سود بردن سیاسی مطرح شده که واقعا جای تاسف دارد.

  بنده به عنوان رئیس کمیسیون  عمران پیشنهاد نهضت آسفالت را به شهردار دادم چرا که یکی از ضروریات شهر ساماندهی به موضوع آسفالت خیابانهای بهبهان است که به هر دلیل در حال حاضر کاملا شخم زده شده و باعث ایجاد  مشکلات زیادی برای شهروندان شده است .

  توجه به این موضوع لازم است که از یک سال قبل از شروع شورای چهارم این تخریبها بدلیل پروژه ملی فاضلاب وجود داشته  و اتفاقا یکی از ضرورتهای امروز شهرداری  و شورا حل این معضل خیابانهای شخم زده شده است . پس اصلا موضوع مخالفت با خرید قیر را تکذیب می کنم .به همین خاطر پیشنهاد نهضت آسفالت به شهردار داده شد و ایشان هم محبت کردند و پیگیری کردند که بنده  از این اقدام شهردار تقدیر و تشکرمی نمایم  که موضوع آسفالت را در اولو.یت قرار دادند ..

  شهردار هم به همین خاطر درخواست خرید قیر داد که موافقت شد ولی عنوان شد که صرف و صلاح شهرداری هم باید در این خرید لحاظ شود .چه لزومی دارد که از یک شرکتی خارج از استان قیری با قیمت بیشتر و بعد مسافت بیشتر تهیه کنیم که معلوم نیست استاندار باشد یا نباشد.

  ما گفتیم که کیفیت و استاندارد قیر در اولویت قرار دارد ولی باید بعد مسافت  و هزینه تمام شده نیز لحاظ شود و روی هم رفته بهترین شرایط  برای خرید قیر لحاظ گردد.

  به همین خاطر پیگیری صورت گرفت تا بتوانیم قیری در سطح استان تهیه کنیم که هم استاندارد باشد و هم قیمت مناسب داشته باشد و هم به خاطر شرایط مالی شهرداری بتوانیم آن را به صورت اعتباری تهیه کنیم .

  بنده با صراحت اعلام می کنم که همه اعضای شورا نظرشان خرید قیر بود ولی با توجه به شرایط مالی شهرداری که توان پرداخت نقدی هزینه قیر را نداشت شرکت جم هندیجان که در بورس هم هست مطرح شد چرا که تضمین قیر با کیفیت را داده بود و از طرفی حاضر شده بود چند سرویس قیر مجانی تحویل شهرداری دهد تا اگر مورد رضایت بود قرار داد بسته شود و با قیمتی زیر قیمت بورس حاضر شده بود این قیر را به صورت اعتباری و قرضی  به شهرداری بهبهان بفروشد .که در جلسه دوم شهرداربه خاطر پیگیری  از شخص بنده تقدیر و تشکر کردند.

  پس با این شرایط دلیلی نداشت که ما قیر گرانتر با همان کیفیت و بعد مسافت بیشتر آن هم با دادن ضمانت از شرکت جی اصفهان تهیه کنیم .

  به همبن خاطر کلیه بحث های حاشیه ای پیرامون قیر را تکذیب می کنم و همین جا اعلام می کنم که آقای حسینی یا هر کس یا شرکت دیگری که بتواند  قیر با کیفیت  و زیر قیمت شرکت جم هندیجان را پیشنهاد دهد از او خواهیم خرید .

  مهندس آقاجری : مطالبی که در واتس آپ انتشار داده شده به بنده ارتباطی ندارد


  در خصوص شبکه های اجتماعی واتس آپ و مطالبی که عنوان شده بودباید عرض کنم که بدلیل حضور بنده در بین مردم و مجامع مختلف شهری بعضا سوالاتی از بنده می شود . در این موضوع خاص هم از بنده سوال شد که شما یک سال است که عضو شورا هستید و این وضع شهر و آسفالت آن است . حقیقتا من هم نه برای توجیه بلکه برای دفاع از پیگیری هایی که شهردار کرده و زحماتی که شهردار و شورا کشیده بودند گفتم ما پیشنهاد نهضت آسفالت را دادیم و شهردار هم محبت کرد و درخواست خرید قیر کرد و پیگیر هم بود و شخص بنده هم مجدانه پیگیری کردم که قیر استاندارد ، زیر قیمت و بصورت قرضی به شهرداری داده بشود که دوستان محبت داشتند و در شبکه های اجتماعی از بنده تقدیر و تشکر کردند که البته کار آنها ربطی به بنده ندارد . مصاحبه ای با بنده نشده و فقط یک تقدیر و تشکر معمولی بوده که البته نیازی به تقدیر و تشکر هم نبوده و ما وظیفه خود را انجام داده ایم .

  به هر حال به خاطراینکه این موضوع باعث حاشیه نشود و خدای ناکرده بخواهد باعث گرفته شدن وقت شهرداری گردد و برای تنویر افکار عمومی باز اعلام می کنم شورای شهر با تمامی درخواستهای شهردار بلا استثناء موافقت کرده من جمله موضوع خرید قیر

  خادمیون: با آقای حسینی صحبت شد و وی گفت که طی صحبتی که با شرکت جی اصفهان کرده قبول کرده اند که ما به التفاوت انتقال قیر از اصفهان به خوزستان را تخفیف دهند و همچنین به شکل اعتباری نیز تقبل نموده اند که این قیر در اختیار شهرداری بهبهان قرار گیرد

  مهندس آقاجری :
  به صراحت می گویم اگر آقای حسینی یا هر دوست دیگری در کل کشور که حاضر شود قیر با کیفیت و هزینه کمتر از میزانی که شرکت جم هندیجان اعلام نموده قیر را در اختیار ما قرار دهد با کمال میل از آنها خواهیم خرید..

  هر شرکتی که بهترین شرایط را داشته باشد با آن شرکت قرار داد خواهیم بست و ضمن گفتن این موضوع که قیر فلان شرکت مرغوب است و فلان شرکت مرغوب نیست فکر نمی کنم کار صحیحی باشد . به هر حال کارشناسان ، قیر شرکتها را بررسی می کنند و بر اساس استاندارد ها نتیجه را اعلام خواهند کرد . خود شهردار هم می تواند با توجه به تخصصی که دارند این استانداردها را چک کنند.و هر کدام که بهترین شرایط را داشت تهیه نمایند.برای ما افراد یا شرکتها ملاک نیست مهم صلاح شهرستان است.

  مهندس حسینی :با صحبتی که شد شرکت نفت جی قیر را قسطی به شهرداری میدهد و  ما به التفاوت هزینه انتقال قیر از اصفهان به خوزستان را هم تخفیف داد

  خادمیون : اعضای شورا می گویند که با توجه به بعد مسافت خرید قیر از اصفهان مقرون به صرفه نیست و ضما گفته اند چون شرکت جم هندیجان تقبل کرده که به شکل اعتباری و قسطی قیر را در اختیار ما قرار دهد و همچنین شرکت معتبری است که در بورس هم فعالیت می کند وتضمین کرده که  قیری استاندارد تحویل دهد و شرایطش مناسب بوده ؛وگر نه اصراری هم بر خرید وجود ندارد و هر جا که شرایط مناسبتری داشت از آنجا قیر تهیه می کنیم و کلا بحث سیاسی بودن قضیه در عدم خرید قیر از اصفهان  را تکذیب می کنند توضیح می فرمائید ؟

  مهندس حسینی :من ارتباط خرید قیر با انتخابات را در خصوص  این موضوع نمی فهمم .واقعیتش آقای دانایی و مهندس پیدایش صحبتی با ما داشتند که شهر ما از لحاظ اسفالت وضعیت نابسامانی دارد. و گفتند چون وضعیت شهرداری از لحاظ مالی خوب نیست و ما درشرایطی نیستیم که بتوانیم به راحتی قیر تهیه کنیم . شما کمک کنید قیر تهیه کنید .
  من هم تقبل کردم و رفتم با مدیر عامل یکی از شرکت های تولید قیر که از برزگترین شرکت های تولید کننده قیر در خاور میانه است به اسم شرکت نفت جی صحبت کردم  .

  به هر حال با توجه به ارتباطی که هست آنها هم قانع شدند وما هم گفتیم چون شرکت های قیر نقدی کار می کنند و شهردای هم از لحاظ مالی ضیف است،شهرداری بهبهان یک ضمانت نامه بانکی با اعتبار یک ساله بدهد که قیر مورد نیازشان را با قیمت روز و به صورت قسطی و اعتباری تهیه کنند . باز پرداختی سه ماهه یک بار اما ضمانت نامه یک ساله می باشد ،حتی سپرده گذاری هم نیاز نداشت.

  ولی در خصوص خرید قیر از هندیجان باید گفت که اصلا در هندیجان کارخانه قیر ساز نداریم .یک سری واسطه هایی در کشور هستند که اینها می آیند وکیوم باتوم  میگیرند یا خود قیر را می برند با افزودنی های که ما می گوییم اشغال یک چیزی شبیه قیر بی کیفیت ایجاد می شود .که اگر بخواهند از این قیر استفاده کنند مطمئنا یک سال هم جواب نخواهد داد .

  خادمیون: بحث هزینه قیر را مطرح کردند و گفتند  بعد مسافت اصفهان نسبت به هندیجان زیاد است و با وجود هزینه حمل قیمت تمام شده افزایش خواهد یافت .

  مهندس حسینی :من هم که این صحبت را شنیدم زنگ زدم مدیر عامل نفت جی از ایشون خواهش کردم که کمک کنند که قیر استاندارد بیاوریم برای شهرمان و ایشان هم قول دادند که مابه تفاوت کرایه حمل را نسبت به شهرهای خوزستان تخفیف دهند .
  و اینکه کیفیت کدام یک از قیرها بهتراست  را باید در داخل ازمایشگاه یا در طول زمان مشخص کرد.  حمید حسینی ، رئیس هیئت مدیره پالایشگاه نفت اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار عصر بهبهان که پرسید «شرکت جم گفته که500 تن  قیر با استاندار بالا زیر قیمت بورس تحویل شهرداری بهبهان می دهد و حتی گفته که چند سرویس هم ببرید و اگر رضایت داشتید قرارداد می بندیم در این خصوص توضیح بفرمائید»

  مهندس حسینی : با توجه به نظر کارشناسی بنده امکان پذیر نیست . چرا امکان پذیر نیست ؛ چون این شخص که این حرف را زده مگر تولید کننده قیر است . اصلا از کجا وکیوم باتوم را تهیه می کند؟ شرکت تولید کننده نیست . در واقع بعضی ها شرکت ثبت کرده اند و چند مخزن هم دارند . این که معنایش تولید قیر نیست.

  خادمیون : گفته اند که شرکت نفت جم در بورس حضور دارد و قیر با کیفیت بالا نیز تولید می کند

  مهندس حسینی :شما مطمئن باشید هیچ تولید کننده ای در هندیجان نداریم . ممکن است تاجر واسطه ای باشد و شرکتی هم ثبت کرده باشد ولی تولید کننده قیر نیست . ما شرکت نفت پاسارگاد در آبادان را داریم و شرکت نفت جی هم در اصفهان و اصلا شرکت تولید کننده قیری در هندیجان وجود ندارد .

  حال اگر این شرکت واقعا بورسی است باید در سایت کدال تمام اطلاعات مادی و غیر مادی آن موجود باشد .
  به هر حال آنچه که از من خواسته شد و طی صحبتی که مهندس پیدایش و آقای دانایی با بنده داشت و درخواست همکاری کرد بنده نیز هر چه که از عهده ام بر می آمد در طبق اخلاص گذاشتم و خواستم کمکی به شهر بکنم حال اگر جای بهتری با شرایط آسانتری پیدا کردند میل با آنهاست ؛ به حر حال اگر باز هم کاری از دست بنده بر بیاید انجام خواهم داد.

  خادمیون: به نظر شما این امکان وجود دارد که شرکت جی اصفهان بدون ضمانت قیر را در اختیار شهرداری بهبهان قرار دهد؟

  مهندس حسینی :با توجه به دوستی که با مدیر عامل شرکت جی دارم ولی با این وجود گفته اند که ضمانت نامه را نمی توانیم کنسل کنیم.

  مودت : مخالفت  اعضای شورا با خرید قیراز اصفهان فقط ازجنبه اقتصادی بوده ولی موضوع را سیاسی کرده اند

  خادمیون : شایعه ای  وجود دارد که دلیل عدم موافقت با خرید قیر از شرکت جی اصفهان در شورا به خاطر این بوده که رقیب اتخاباتی بعضی افراد شورا پشت ماجرا بوده که باعث رد پیشنهاد شرکت جی شده  توضیح می فرمائید؟

  مودت : اولا جلسلت متعددی وجود نداشته و اساسا مخالفت یا رد پیشنهادی نبوده که کسی بخواهد شورا را قانع کند که قیر بخریم من گفتم اگر هزینه خرید قیر از هندیجان با حفظ استاندارد مناسبتر است از خوزستان خرید کنیم ،نظر مجموعه شورا این بود که این کار صورت بگیرد آقای همراهی وآقای قنواتی هم موافق بودند خود شهردار هم موافقت خود را اعلام کرد .

  ما کاری به شخص نداریم که چه کسی قرار است قیر را برای بهبهان تهیه کند . این شخص آقای حمید حسینی باشد یا شخص دیگر . -نمیدانم چرا بحث را بیخود شخصی و سیاسی می کنند -نمیخواهد که مجانی به ما قیر بدهد  . پولش را خواهند گرفت  . گفته اند سه ماهه باید هزینه را پرداخت کنید . در واقع باید شهرداری 750 میلیون تومان را طی سه ماه تسویه نماید . آقای خادمیون شهرداری ای که چهار ماه حقوق نداده می تواند  این پول را بپردازد؟ مگر اینکه منابع درآمدی که آقای پیدایش عنوان کرده فراهم شود تا بتوانیم این پول را در این مدت پرداخت کنیم و ما هم به عنوان شورا وظیفه داریم این مسائل را بررسی و کنترل کنیم . خود آقای پیدایش در همان جلسه تشکر کرد بعد مطالب دیگری را عنوان کرده است که جای تعجب دارد .

  شهردار به جای اینکه از شورا به دلیل مصوب نمودن 10 درخواست در یک روز تشکر کند در عوض این مصاحبه جنجالی را صورت داده است.

  ضمنا اکثریت شورا روی موضوع هزینه بحث داشتند  تازه منم نفر چهارم بودم که صحبت کردم  حالا زوم کردند روی من و موضوع را سیاسی کرده اند .این موضوع از کجا آب می خورد؟

  میتوانید از اقای همراهی هم سوال کنید ؛ اقای پیدایش خودش هم تایید کرد که اگر بخواهیم از اصفهان قیر تهیه کنیم هزینه حملش زیاد میشود

  اگر جنابعالی  جای من باشید وقتی قرار باشد قیری با همان کیفیت هندیجان  با سه برابر قیمت از اصفهان بخرید قبول می کنید؟

  خادمیون : شرکت جی قبول کرده که ما به التفاوت هزینه حمل تا خوزستان را تخفیف دهد . در این خصوص چه می فرمائید

  مودت :در این زمینه اصلا در شورا بحثی نشد و واقعا اگر چنین کاری را انجام می دهند دستشان را هم می بوسیم ما هدفمان پیشرفت شهرستان و مصالح شهرداریست.

  تاکید می کنم هیچوقت سابقه نداشته که در شورای شهر اینقدر امتیاز و مصوبه مالی برای توسعه و عمران شهر که شهرداری پیشنهاد داده تصویب کند . این موضوعی است که اهمیت دارد
  حالا شهردار به جای تشکر باید مصاحبه جنجالی راه بیاندازند ، ما نهایت همکاری را کردیم ضمنا  اگر آن آقا حاضر است هزینه حمل قیر تا خوزستان را  نگیرد  ما دست او را هم میبوسیم .  

  مدیر عامل شرکت جم هندیجان :در خصوص خرید قیر فقط در حد صحبت مطالبی عنوان شده ولی هنوز چیزی مشخص نیست

  طی تماس تلفنی که با مدیر عامل شرکت جم آقای عبادی داشتم از وی پرسیدم «آیا شرکت شما بورسی است و آیا قیر تولیدی شما استاندار است و اساسا مواد اولیه خود را از کجا تهیه می کنید . ضمنا آیا از شهرداری یا شورای شهر بهبهان با شما صحبتی شده و آیا شما قول تحویل 500 تن قیر به شکل قسطی و بدون ضمانت نموده اید » توضیح بفرمائید؟

  عبادی : بله می خواستند خرید کنند . فقط در همین حد طی تماس تلفنی که شهردار با بنده داشت این موضوع بیان شده فعلا هم دو سرویس قیر در حال بارگیری است که تحویل شهرداری بهبهان دهیم تا اگر مورد رضایت بود قرار داد ببندیم.

  یعنی از شورا کسی با شما تماسی نگرفته

  عبادی :نه فقط شهردار تماس تلفنی با بنده داشت

  خادمیون: موضوع شیوه قرار داد چگونه صحبت شده چون اعضای شورا می گویند که قرار است به شکل قسطی از شما قیر خریداری کنند و ضمانت نامه ای هم به شما ندهند

  عبادی :الان فقط در حد صحبت بوده ولی بیایند پای قرارداد ببینم شرایطشان چگونه است چگونه می خواهند بازپرداخت کنند .واقعیتش نیدانم چه چیز بگویم ولی وقتی که آمدند صحبتهایمان را انجام خواهیم داد . شفافیت قرار داد بماند برای زمانی که قرار داد بسته شد .

  در خصوص وضعیت شرکت عرض کنم که شرکت ما تعاونی است و در حال حاضر از طریق بورس هم قیر عرضه می کنیم و همچنین دارای گواهینامه استاندارد ، عضو انجمن کیفیت ایران ، دارای گواهینامه bris  و qal  انگلستان  هستیم از لحاظ کیفیت هم نمی گویم بهتر از جی و پاسارگاد هستیم ولی در حد همانها هستیم و خود مصرف کننده بهتر میداند که کیفیت قیر چگونه است اگرواقعا قیر را بشناسد. مواد اولیه خود را هم ازشیراز و بندر عباس تهیه می کنیم .

  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ،
  طی گشت و گذاری که در اینترنت داشتم  دو شرکت جم هندیجان و جی اصفهان را مورد بررسی قرار دادم . مطالبی که در خصوص شرکت جی اصفهان درج شده از سایت شرکت  کپی برداری شده ولی چون شرکت جم هندیجان دارای سایت نبود فقط توانستم از طریق خبری که زمان بهره برداری ، از شرکت درج شده بود مطالبی در خصوص شرکت تهیه نمایم که در ادامه آمده است.

  درباره شرکت پالایش نفت جی

  در راستای تحقق سیاستها و اهداف دولت جمهوری اسلامی‌ایران، شركت پالایش نفت جی در سال ۱۳۸۲ با هدف تولید انواع قیر تأسیس گردید. پالایش نفت جی بزرگترین واحد تولیدكننده قیر در منطقه خاورمیانه است. از ویژگیهای بارز این شرکت تنوع محصولات تولیدی آن می باشد که این امکان را برای مشتری فراهم می آورد با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع کاربری محصول ، محصول موردنیاز خود را خریداری نمایند. بیش از 70% تولیدات پالایش نفت جی صادر می گردد.

  به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

  بهره برداری از شرکت تعاونی تولیدی قیر جم در شهرک صنعتی هندیجان
   هشتم  شهریور 1393
   
  معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان از افتتاح شرکت تعاونی تولیدی قیر جم در شهرک صنعتی هندیجان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

  حمیدرضا یونسی با اشاره به اینکه شرکت تعاونی تولیدی قیر جم هندیجان با سرمایه گذاری 25 میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است گفت با راه اندازی این واحد تولیدی برای 20 نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است .

  وی ظرفیت تولید سالانه این واحد صنعتی را 36 هزار تن عنوان کرد و افزود: شرکت تعاونی تولیدی قیر جم هندیجان اولین و تنها کارخانه تولید قیر در استان خوزستان است که توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری و به بهره برداری رسیده است.

  شركت تعاوني قير سفت دميده جم هنديجان با شماره 8025 در مورخ 1389/04/23 در اداره ثبت شركت هاي ماهشهر ثبت گرديد و از زمان تاسيس تا كنون در زمينه توليد قير دميده با پروانه بهره برداري شماره 0610806 مورخ 1391/05/14 مشغول مي باشد.

  سخن نگارنده

  اینها مطالبی بود که جهت اطلاع شما مخاطب عزیز سایت عصر بهبهان در سایت درج شد . حال باید دید چه تصمیمی برای شهر گرفته خواهد شد و آیا شورایی ها مصلحت شهر را همانگونه که در صحبتهایشان عنوان کردند در نظر خواهند گرفت یا خیر.
  پیش داوری نخواهم کرد چرا که اعضای شورا عنوان کردند که شرایط شرکتهای مختلف را بررسی خواهیم کرد و سپس قیر خریداری می کنیم .

   ولی

  فقط سوالاتی هنوز در ذهن بنده بدون جواب مانده و یکی اینکه شرکت جم هندیجان خودش مواد اولیه را از شهر شیراز و بندر عباس که بسیار مسافتی بیشتر از اصفهان دارد تهیه می نماید و مدیرعاملش به اعضای شورا گفته که قیری با کیفیت  و با قیمتی زیر بورس عرضه می کند و این همان موضوع اصلی در صحبتهای اعضای شورا برای عدم خرید از اصفهان اعلام شد ولی چرا کسی از بعد مسافت بندر عباس تا بهبهان هیچ سخنی به زبان نیاورد آیا امکان دارد که مواد اولیه از بندر عباس با این بعد مسافت تهیه شود و نهایتا قیر با کیفیت و زیر قیمت بورس تحویل داد؟

  یک سوال دیگر هم وجود دارد که اگر یک شخص بخواهد کاندید بهبهان شود دیگر اجازه هیچگونه کمکی به شهر نباید داشته باشد که اگر خواست کمکی کند بعضی افراد ذی نفوذ صلاح شهر را فدای بازیهای سیاسی خوشان کنند؟

  سوال بعد اینکه اگر واقعا بعد مسافت ، هزینه و کیفیت همه ملاک انتخاب است چرا از شرکت معتبر تر پاسارگاد آبادان قیر تهیه نمی شود . این شرکت هم که در استان خوزستان واقع است و هم صادر کننده قیر ؟
   
  ونکته آخر اینکه به فرض این قیری که قرار است از شرکت جم هندیجان خریداری شود اگر مرغوب نبود آیا آن زمان اعضای شورا پاسخگوی این تصمیم خودشان خواهند بود ؟
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.