Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • دست پیش ابتکار در مقصر نشان دادن مردم خوزستان/خانم مسئول،مردم خوزستان مقصرکم آبی کارون هستند؟

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :روز گذشته معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور با انتشار مطلبی در صفحه فیس بوک خود موجی از نارضایتی را در میان مردم خوزستان ایجاد کرد  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب ،روز گذشته معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور با انتشار مطلبی در صفحه فیس بوک خود موجی از نارضایتی را در میان مردم خوزستان ایجاد کرد.

  معاون رئیس جمهور در این مطلب تلاش کرد مردم خوزستان را مقصر کم آبی و آلودگی کارون جلوه دهد ابتکار نوشت:

  دوستانی که نگران کارون هستند بدانند که صدها برابر انچه نگرانند که برای شرب مردم یک شهر برود قرار است برای طرح های جدید کشاورزی مردم خوزستان از کارون برداشت شود، همه کارشناسان می دانند که آسیب به کارون از طرح های استان خودشان الگوی مصرف آب کشاورزی خودشان نشأت می‌گیرد و آلودگی کارون ناشی از فعالیت‌های شهری استان خوزستان است پس بجای دعوای منطقه ای برویم با مردم، کشاورزان و صنایع، جنبش اجتماعی برای اموزش ،اطلاع رسانی وتغییر نگرش مردم برای اصلاح الگوی مصرف براه اندازیم و مطالبه ما صرفه جویی در آب باشد.

  این مقام مسئول چندی پیش با حضور در ساحل کارون گفته بود: انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه کارون به برخی از استان‌ها مانند اصفهان باید مورد بررسی زیست محیطی قرار گیرد.

  وی تصریح کرد: این کار بررسی می‌شود و اگر ارزیابی زیست محیطی منفی و برای کارون مضر باشد سازمان محیط زیست مخالفت خود را اعلام می‌کند.

  به نظر می رسد رئیس سازمان محیط زیست در بررسی های خود به این نتیجه رسیده که مردم خوزستان مقصر چالش به وجود آمده برای رودخانه کارون هستند.

  لذا از تمام مسئولین محترم کشوری ،استانی و کارخانجات صنعتی که توانستند با پیگیری های شبانه روزی خود کارون را احیاء و آلودگی آن را کاهش دهند تشکر می کنیم و به عنوان شهروندان ساکن سرزمین کارون از همین مسئولین به دلیل استفاده نامناسب از آب این رودخانه برای تولید یک سوم محصولات کشاورزی کشور در این منطقه عذرخواهی می کنیم.

  ضمنا فراموشمان نشود که منت یک عذرخواهی دیگر برای آلودگی کارون به خاطر فعالیت های شهری ما  شهروندان خوزستانی بر سرمان پابرجاست!  تاریخ انتشار: ۱۸:۰۹:۰۵ | دوشنبه, ۱۷ / شهریور / ۱۳۹۳ کشاورزی, معصومه ابتکار, رودکاورن, انتقال آب, آلودگی, , کلمات کلیــدی : خوزستان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.