Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • شورای شهر بر سر پیچی تاریخی/ آیا باز هم شهر فدای .... خواهد شد؟

  عصر بهبهان : عصر بهبهان: در روند انتخاب ریاست جدید شورا شواهد گویای این مطلب است که یکی از کاندیداها مستقل ، یکی 3 رای و دیگری 5 رای در کیسه دارد و دو نفر همچنان در حال سبک و سنگین کردن کفه سیاست و منافع هستند!! حال باید دید افرادی که ادعای پیشرفت شهرستان را دارند به وعده های انتخاباتی خود عمل خواهند کرد یا مانند سنوات گذشته پیشرفت شهرستان را فدای سیاست و منافع یا ... خواهند نمود  اگر نگاهی به شهر کنیم ، با دیدن چاله چوله ها ، چراغهای خاموش ، درختان نا زیبا و ساخت وسازهای بدون برنامه و عجیب و غریب همه و همه گواهی می دهند که شهردار گذشته نتوانست انتظارات را برآورده کند و به گفته ریاست شورا «سه ماه سرپرستی مهندس دایی زاده بر 15 ماه شهرداری مهندس آقامیری چربش داشت».

  آیا واقعا در این 15 ماه آنچه که مردم شهرمان از ضعف شهردار می دیدند برای شورایی ها پوشیده بود ؟ و آیا دید مردم تیز بین تر از اعضای شورا بود که ضعفها را می دیدند ولی شورایی ها خیر !!

  شاید هم توجیهاتی از قبیل دادن فرصت بیشتر به شهردار یا رسیدن به انتهای سال و نبود شهردار برای شهر دلایلی بود تا در استیضاح مهندس آقامیری تعلل صورت گیرد؛ که اگر همه اینها هم صحیح باشد یک اتفاق نا میمون به وقوع پیوست و آن پسرفت حد اقل 4 ماهه شهر بهبهان از زمان تصمیم برای کنار گذاشتن شهردار تا وقوع این اتفاق بود.

  چرا که سرپرست با وجود نقاط سیاه و سفید در کار خود به هر حال نشان داد که تصمیم شورا در ابقای چند ماهه شهردار کاری اشتباه بوده است.

  سخنی که از زبان رئیس محترم شورا آقای دانایی مخالف اصلی شهردار قبل بارها شنیده شد که «یک روز هم اگر زودتر شهردار برود به نفع شهر خواهد بود». اما چه شد یا چه اتفاقاتی در شورا شهرما می افتد که همیشه در نهایت شهر و مردم شهر هستند که فدای منافع یا سیاست و ... می شوند.

  اما سوال ؛ چرا شهردار چند ماه بیشتر بر مسند شهرداری ماند؟

  دلیل این بود که برای عزل شهردار باید 8 رای مخالف می بود و همیشه همین زمانهاست که بده بستانها و تصمیمات نا میمون اتفاق می افتد و نتیجه ای جز پسرفت شهرستان ندارد ، چرا که بعضی از افراد شورا منافع خود را به منافع شهر ترجیح می دهند.
  یک بار دیگر زمان تصمیمی مهم در تاریخ شورای چهارم در شرف وقوع است و آن انتخاب هیئت رئیسه پس از یک سال ریاست آقای دانایی است که همه به پاکی و صداقت در گفتار وی اذعان دارند.

  شنیده ها حاکی از آن است که سه عضو شورا یعنی آقایان دانایی ، مودت و آقاجری تصمیم دارندبه عنوان کاندید ریاست خود را معرفی نمایند . از طرفی کسی ریاست را خواهد گرفت که 6 رای از یازده رای را تصاحب کند. و اگر هر سه کاندید تا لحظه آخر بمانند و کسی به نفع دیگری کنار نرود و هیچ یک نتوانند 6 رای بیاورند دو کاندیدی که بالاترین رای را آورده باشند به دور دوم خواهند رفت و در آنجا نیز همین داستان بین دو کاندید برتر تکرار خواهد شد.

  از طرفی در حال حاضر شواهد گویای این مطلب است که یکی از کاندیداها مستقل ، یکی 3 رای و دیگری 5 رای در کیسه دارد و دو نفر همچنان در حال سبک و سنگین کردن کفه سیاست و منافع هستند!!

  حال باید دید افرادی که ادعای پیشرفت شهرستان را دارند به وعده های انتخاباتی خود عمل خواهند کرد یا مانند سنوات گذشته پیشرفت شهرستان را فدای سیاست و منافع یا ... خواهند نمود.

  اما همیشه حالتی هم وجود دارد که نه سیخ بسوزد و نه کباب و به نظر می رسد در شرایط فعلی بهترین تصمیم هم همین است یعنی یا عدم شرکت در جلسه رای گیری یا دادن رای ممتنع که هر یک اتفاق بیفتد نشان از تصمیم جدی اعضای شورا در روند رو به رشد شهر خواهد بود.و الا باز هم باید شاهد همان آش باشیم و همان کاسه ؛ اگر دیگر این بار آشی در کاسه مانده باشد که کسی بخواهد میل نماید!!

  تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴:۵۸ | چهارشنبه, ۱۲ / شهریور / ۱۳۹۳ شورای شهر بهبهان, رئیس جدید شورای شهر بهبهان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.