Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • پاسخ دانایی به شکسته شدن سکوت آقامیری

  عصر بهبهان : در سایت ارگانیان با عنوان آقامیری سکوت خود را شکست ، مطالبی علیه دو عضو محترم شورای شهر یعنی نعمت الله دانایی رئیس شورا و آقای همراهی سخنگوی شورا از زبان شهردار کنار گذاشته شده شهرمان یعنی مهندس آقامیری درج شد و طی این مطالب مدیریت شورا را زیر سوال بردند و به باد انتقاد گرفتند؛ بعد از تماسی که ریاست محترم شورای شهرمان آقای دانایی با بنده داشت در مقام پاسخ جوابیه مبسوطی ارائه نمودند که شرح آن خواهد گذشت   

  نعمت الله دانایی رئیس شورای شهر بهبهان به خبرنگار بهبهان نیوز گفت:باسلام و تشکر از مهندس آقا میری که خدا را شکر لب به سخن گشود و سکوتش را شکست ، من به نوبه خودم به پاس این حرکت مهندس آقا میری خدا را شکر می کنم . اما قصد انشا نویسی جهت پاسخ به سخنان ایشان را ندارم و پاسخ ها را با سوال بیان می نمایم.

   

  امیدوارم مهندس آقامیری به سوالات من پاسخ بدهد شجاعانه ،با جسارت و بدون اینکه به حاشیه برود.

   

  1-جناب مهندس آقامیری کدام درخواست شما چه  به صورت نامه چه به صورت زبانی در صحن شورا توسط شما داده شد و شورا با ان مخالفت کرد؟

  آیا خودتان اطلاع ندارید که ما برای کمک به شما چند تخلف قانونی هم انجام دادیم دادن امتیاز تا سقف سیصد میلیون تومان در صورتیکه حق قانونی فقط پنجاه میلیون بود-پرداخت غیر قانونی پول پارکینگ برای حقوق کارگرانی که شما در پاسخ خودتان ازآن به عنوان یکی از کارهای خوبتان یاد میکنید.

  2-چه کسی زمزمه تصدی شش ماهه شما را اعلام کرد چون خودتان در پاسخ به جوابیه من بیان کردید دانایی احساسات خودش رو بیان می کند . آیا شما هم احساسات خودتان را بیان می کنید یا اینکه واقعا کسی به شما گفته است (لطفا نام ببرید)

  3-لطفا صراحتا بگویید در باغ کدام دوستان بر علیه شما جلسه برگزار شده است ؟حاضرین در جلسه چه کسانی بودند؟آیا احساس میکنید جلسه گرفته شده است ؟

   

  4-چه کسی اعتصاب کارگران را سازماندهی میکرد؟در زمان تصدی شهرداری شما سه بار اعتصاب صورت گرفته و شما افشا گری نکردید آیا این دلیل محکمی بر مدیرت ضعیف و عدم شجاعت شما نیست؟

   

  5-شما که 5/5سال در شورای سوم حضور داشتید و هفت ماه قبل از انتخابات توسط شورای چهارم شهردار بودید آیا مشکل و کمبود های شهرداری را نمیدانستید ؟اگر بگویید نمیدانستم نشان از ضعف مدیریت شماست و اگر بگویید می دانستم چرا مجددا کاندید شهرداری شدید؟

   

  6-مهندس آقا میری عزیز جهت اطلاع ، وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداریست چرا اسم این حرکت را مچ گیری می گذارید؟چرا باید یک شهردار از بعد نظارت شورا بترسد؟انکه از حساب پاک است از محاسبه چه باک است.

  اگر شوراهای قبلی از وظیفه ذاتی خودشان که نظارت بر شورا بود کوتاهی کردند گناه ما درانجام دادن وظیفه نظارتی خودمان چیست ؟آقای مهندس شما که دوستانتان از شما به عنوان یک انسان پاک یاد میکنند چرا به قول خودتان از مچ گیری واهمه و ترس داشتید؟

   

  7- آقای مهندس آقا میری در 15ماه شهرداری خودتان به عملکردتان برای عمران و آبادی شهر نمره چند میدهید و به حدود سه ماه فعالیت مهندس دایی زاده بعد از خودتان نمره چند میدهید لطفا به هر دو مدیریت نمره بدهید تا مردم از انصاف ووجدانتان هم مطلع شوند؟

   

  8-مهندس آقامیری در زمان حضورتان در شورای سوم شما سه بار شهردار انتخاب کردید لطفا در هر سه مورد روش انتخاب شهرداران را برای اطلاع مردم بیان کنید تامن هم پاسخ شما رادر مورد اینکه رای هفت نفر از اعضای شورا غیر دمکراسی میدانید بدهم؟خواهش میکنم صادقانه و بدون کوچکترین لرزش و لغزشی بیان کنید چون در تحقیقی که کردم اطلاعاتی از یکی از شهرداران شما و اعضای شورا سوم دارم.

   

  9-سنت نوین پشت قرآن نویسی منظورتان کیست؟لطفا نام ببرید چرا جسارت به خرج نمیدهید؟

   

  10-آقای مهندس آیا میدانید چه کسانی آقایان کشت زر و ورزشی را که شما در پاسختان نام برده اید برای شهردار ی کاندید کردند؟ همان کسانی که در اغاز به کار شورای سوم ورزشی را خط قرمز خود شان می دانستند شما چرا این سوال را از انها نمی پرسید که علت کاندیدا کردن این آقایان را برایتان توضیح دهند؟

   

  11-شما گفته اید که دانایی نتوانست بین اعضای شورا وفاق ایجاد کند آیا اینکه ده نفر را که به شما رای داده اند با مدیریت و عقلانیت و صلابت در یک گفت و گو رودر رو و بدون حاشیه راضی کند که شما را مجبور به استعفا کند وفاق نیست؟

   

  کدام مصوبه شما در پیچ و خم شورا گرفتار شد که من نتوانستم وفاق ایجاد کنم تا گره مشکل شما را حل کند؟ 

  12-لطفا سوالات شخصی که توسط اعضای شورا از شما شده است را بیان کنید؟با شجاعت بگویید توسط چه کسانی این سوالات از شما شده است ؟

   

  13-مهندس عزیز احداث خیابان متانت و خرید یک دستگاه لودر توسط شما صورت گرفت یا مهندس دایی زاده؟چون ایشان هم در گزارش عملکرد خود به این دو مورد اشاره کرده اند؟

  آقای مهندس اینجاست که باید لب به سخن بگشایید و ساکت نمانیدچرا جسارت به خرج نمیدهید و جایی که باید سکوتت را بشکنی ساکت می مانی؟

  آقای مهندس حق گرفتنی است ولی باید بدانید که باید حقتان را از چه کسی بگیرید.

  آقای مهندس بیدار شو بیش از این با آبرو و عزت خودت بازی نکن چرا سکوت میکنی؟

   

  14-افتتاح قبرستان جدید در زمان شورای خودتان صورت گرفت و دوستان خودتان در این شورا باید پاسخ دهند اما اینکه در پاسخ از دوستانی یاد میکنید که در جهت تخریبتان فعال بودند آقای مهندس شما چه دوستانی دارید که باعث تخریب شما می شدند وشما سکوت می کردید و دوستی خودتان را با انها ادامه می دادید؟آیا این نشانه ضعف مدیریتتان نبود؟

   

  15-لطفا نام مدیران استانی که از عملکرد من در شکستن شیشه بیل میکانیکی به شما نامه نوشتند و اعلام شرمساری می کردند بیان کنید(شجاعت داشته باشید و نام انها را ببرید؟)

   

  16-مهندس عزیز شما در صحن شورا جهت معرفی خودتان به عنوان کاندید شهرداری بهبهان یک دفترچه ای تحویل من دادید و اعلام کردید که این برنامه چهار ساله من برای شهردار است(امضا شده ی ان پیش من موجود است)

  اولا چند درصد ان را اجرا کرده اید؟

  ثانیا شما  که خودتان برنامه داشتید چه نیازی به برنامه ما داشتید؟

  ثالثا شما هنوز هم متوجه نشدید که شورا وقتی شهردار را انتخاب می کند در واقع برنامه کاریش همان برنامه کاری شهردار است ؟آیا شما فکر کردید که ما شما را شهردار کنیم ولی شما برنامه شهردار دیگری را اجرا کنید ؟آیا این از نشانه ضعف مدیریت شما نبود؟

   

  17- آقای مهندس شما در پاسختان آوردید که انبوه مصائب که نتیجه اهمال کاریهای گذشتگان بوده واینک به عنوان ارثی نامیمون به این روز و به این نتیجه رسیده است:سوال

  الف:خودتان 5/5سال در شورا سوم بودید و سه شهردار انتخاب کردید چند درصد این مصائب توسط خودتان و شهردارانی که انتخاب کردید صورت گرفته است؟

  (ب)چرا در شورا سوم به عنوان نماینده مردم لب به سخن نگشودید و از عاملان و مسببین این نا بسامانی ها چیزی نگفتید؟

  (ج)آیا سکوت شما در عدم افشاگری به نفع شهر بود یا افشاگری ما که شما از آن به عنوان مچ گیری یاد میکنید؟

   

  18-آقای مهندس شما در پاسختان گفتید که سخنان دو تن از اعضای شورا در مخالفت با شما و حمایت ریاست شورا از آنها در صورتیکه می بایست نقش تعدیل نظرات و اتقادات را داشته باشید .حال سوال اینجاست اگر سخنان آن دو نفر درست نبود چرا به هشت نفر باقی مانده معترض نمی شوید که چرا سخنان ان دو عضو و ریاست شورا را پذیرفتند و مشترکا شما را مجبور به استعفا کردند؟چرا شما ضعف مشهود مدیریتی خودتان در نزد هر یازده عضو شورا فقط به سه نفر بر می گردانید؟آیا 8نفر دیگر مدیریت شما را قبول داشتند؟

   

  19-آیا این هنر یک مدیر نیست بدون اینکه به کسی باج بدهد از کسی باج بخواهد رای ده نفر را که به یک شهردار دادند برگرداند و هر 11نفر از ایشان بخواهد استعفا دهد؟

   

  آیا این هنر یک مدیر نیست در حادترین حالات ممکن به فریاد شهرداریش برسد ؟(آیا مهندس تصادف موتور سیکلت خیابان 30متری دادگستری،تحصن کردن مردم منطقه پشت بشیر نذیر به دلیل اسفالت نکردن خیابان ارتباطی آنها ،اعتصاب ماشین های تخلیه چاه ،تجمع باز نشستگان و...رافراموش کردید در کدام یک از این موارد عضو دیگری از شورا به فریاد شما رسید؟)

   

  20-مهندس عزیز خدا را شکر باز نشسته ام و شغل دومی هم ندارم ،وقتم را صرف بازدید از سطح شهر و پاسخ به مراجعه کنندگان می کنم. آیا حضور من در نقاطی از شهر که مشکل دارد یا اینکه شهروندان به من گفته اند و من حاضر شدم نقطه ضعف یک عضو شوراست یا نقطه مثبت یک عضو شورا؟

  آقای مهندس به عنوان یک شهروند و همشهری آیا بهتر نبود به دیگر اعضای شورا یاداوری کنید با حضور در جمع مردم مشکلات انها را پیگیری کنند؟

   

  21- بیان داشتید :نامه تامل برانگیزی در محضر آقای هاشمی از طرف مردم شریف بهبهان قرائت کردند بدون هماهنگی با دیگر اعضای شورا بود.

  آقای مهندس شما و آقای مهندس آقاجری در انجا صحبت کردید و نامه خواندید کدامیک با دیگر اعضای شورا از موضوع صحبت ها و نامه تان هماهنگی کردید؟

  آقای مهندس آقامیری بیان مشکلات و مصائب شهر که خودتان را نیز کلافه کرده بود و همچنین تاریخچه مختصری از بهبهان به شخصیتی همچون هاشمی یک کار فرهنگی و اجتماعی که از وظایف شوراست نبود؟

   

  22-آقای مهندس آقا میری لطفا بیان کنید چرا من گفتم شما از شهرداری بروید من هم از شورا میروم؟آقای مهندس آیا به خاطر نمی آورید که من وقتی اصرار شما را مبنی بر رها نکردن پست شهرداری متوجه شدم در جمع شورا استعفا داده و آن را تحویل نائب رئیس شورا دادم؟

   

  23-آقا مهندس آیا این هنر مدیریت شماست که از ان یاد میکند  180  نفر کارگر و کارمند شهرداری که زمان بازنشستگی انها فرا رسیده بود بازنشسته کنید دوستانی که به شما رای دادند باید متوجه شده باشند که شما در مدیریت چقدر ضعیف بودید که حتی نمیدانید هر فردی که زمان بازنشستگی وی فرا رسیده باید برود و اگر با انها تسویه حساب نشود و مجددا به کار گیری شود هر اتفاقی برای وی پیش بیاید باید مسئول پاسخگو باشد.

  آقای مهندس آقا میری چرا شما از استخدام 350 نفر کارگر پیمانکاری که به صورت فله ای و بدون در نظر گرفتن تخصص ،تعهد ،تحصیلات و کارایی و... در زمان شورای خودتان و در زمان شهرداری خودتان اتفاق افتاد و باعث ایجاد بار مالی بر شهرداری شد یاد نمی کنید انصاف داشته باشید .

   

  24-آقای مهندس عملکرد 3ماهه مهندس دائی زاده در طی مدتی که سرپرست شهرداری بود به نظر من بهتر از عملکرد 15 ماهه شهرداری شما بود

  آیا در زمان شهرداری شما به مهندس دائی زاده اجازه ی کار کردن ندادید بااینکه در زمان شماکارنکردند؟اگر به ایشان اجازه ی کار کردن ندادید چرا ایشان را به عنوان معاون انتخاب کردید و اگرایشان در زمان شما کار نکردند چرا ایشانرا کنار نگذاشتید،  آیا در هر دو حالت نشانه ی ضعف شما نیست؟

   

  25-آقای مهندس لطفامبلغ مربوط به عوارض شهرداری و زمین پارکینگ مجتمع تجاری  آریاگان را که در زمان خودتان اتفاق افتاده است را برای اطلاع مردمی که شما میگوید آنها را دوست دارید بیان کنید

  بدون ترس و با جسارت فراموش نکنید که من پرونده را کاملا مطالعه کرده ام ؟

   

  26-آقای مهندس لطفاعلت این که به چک های کذایی که آقای مهندس دائی زاده طی نامه هایی از شما خواست پیگیری کنید وشما در مقابل ان تابعد از انتخابات شوراها سکوت کردید برای مردم بیان کنید(یادتان باشد من در جلسه ی شورا حاضر بودم که گفتید علت چه بود ؟)

   

  27-آقای مهندس با توجه به اینکه 5/5سال عضو شورا شهر  بودید و دارای مدرک فوق لیسانس معماری شهر سازی هم بودید فقط 5طرح که خودتان در مدت حضورتان در شورا دادید وآنها توسط شهرداران انتخابی شورای خودتان اجرا شده است را بیان کنید؟

   

  28-آقای مهندس جهت اطلاع شهروندان از نحوی فروش 9دستگاه اتوبوس شهرداری به مبلغ 162میلیون تومان به شهرداری اهواز توضیح دهید؟به نظر شما قیمت واقعی 9دستگاه اتوبوس صفر کیلومتر بنز در آن زمان چقدر بود؟چرا کسی از شهرداری وشورای سوم پاسخگوی این حیف و میل نیست؟

   

  29-آقای مهندس لطف کنید توضیحاتی هم در مورد زمین واگذاری به آقای وحدانی بدهید که چرا در زمان حضورتان در شورای سوم سکوت کردید؟

   

  30 –جناب آقای مهندس آقا میری در پاسخ هایتان اورده اید عدم داشتن سابقه مدیریتی و اجرایی برخی از اعضای شورا ،سوال؛ روزی که خودتان در شورای سوم به عنوان ریاست شورا کاندید شدید و بقیهه اعضای شورا به شما رای دادند و رئیس شورا شدید خدا وکیلی کسی به شما گفت شما چه سابقه مدیریتی دارید که کاندید شده اید شما که کاندید شهرداری بهبهان شدید و شورا ی سوم به شما به عنوان شهردار رای مثبت داد خداوکیلی کسی به شما  گفت شما سابق مدیریتی شهرداری ندارید ؟

   

   حاشا به انصاف و وجدان افرادی که دوستانشان انهارا به نیک رفتاری و نیک گفتاری می شناسند

   

  31-مهندس عزیز در پاسخ های تان آورده اید دانایی در راستای درامد زایی شهرداری چقدر همراه شد

  سوال ؛ به شما نامه ی 28 ماده ای شورای شهر که با امضای همه ی اعضا به شما ابلاغ شد یاد اوری میکنم شما اگر بند های مربوط به درامد زایی ان را میتوانستید اجرای کنید حال روز شهردار قطعا تغییر کرده بود.

  فقط جهت یاد اوری ؛ فراموش کردید خریدار قطعه های بتونی که از آبادان آمده بود و قصد صادرات محصولات بتنی را به عراق داشت با آنکه  از شما خواست دستگاهی که چندین میلیون پول شهرداری بابت آن هزینه شده بود را فعال کنید و محصولات آن را به ایشان بفروشید ؛شما چه اقدامی کردید ؟هیچ ؛ –پیشنهاد شورا درمورد درامد زایی از کار خانه سنگ شکن و اسفالت به کجا رسید؟

  پیشنهاد شورا در مورد درامد زایی از خانه و مغازه ها به عنوان عوارض سالانه  نو سازی و پسماند به کجا رسید؟

  پیشنهاد شورا درمورد درامد زایی از تبلیغات سطح شهر به کجا رسید؟ هیچیک بدلیل عدم پیگیری شما به نتیجه نرسید.

  تاسف من این است که شما طلب کار شد ه اید مهندس عزیز خدا را فراموش نکنید .

   

  32-آورد ه ای که آقای دانایی شما نتوانسته اید هجمه و سر وصدایی که در جلسات شما حاکم است مدیریت کنید.

  این درست است که در جلسات شورا سر وصدا هست آیا اگر من کاری کنم که دیگر این سر وصدا نباشد شما به من نمره قبولی مدیریت می دهید؟

  مهندس عزیز اعضای شورا اکثرا تحصیل کرده با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا با تجربه و کار کشته وهمگی مدعی مدیریت . از شما می پرسم

  رعایت کردن این نکته که وقتی یک نفر صحبت می کند نباید حرف بزنید نیاز به اموزش و تذکر من دارد؟اگر اعضای شورا  نسبت به جلسه بی حرمتی می کنند گناه من چیست؟

  به احترام شما این تذکر را به اعضای شورا می دهم که آقای آقامیری ازمن خواستند جلوی سر وصداهای اضافه در شورا را با قدرت بگیرم.

   

  33-آقای مهندس شما که دیگر در فکر پست و مقام نیستید چرا کسانیکه در مجموعه کاری شما کارشکنی می کردند را معرفی نمی کنید؟انصافا هنوز هم متوجه نشدید چه کسانی کار شکنی می کردند یا جسارت معرفی آنها را ندارید؟

   

  34- آقای مهندس آورده اید پیمان ها از قبل با جناب مهندس پیدایش بسته شده بود خدا وکیلی در انتخابتان به عنوان شهردار چه در مرحله اول و چه در مرحله ی دوم پیمان ها با شما  بسته نشده بود ؟انصاف داشته باشید و فقط یک  کلمه بگویید با شما هم از قبل پیمان بسته شده بود یا خیر ؟

   

  35- گفتید به روز کردن بایگانی چگونه بدون پول امکان پذیر است .مهندس عزیز در برنامه کاری چهار ساله شهرداری شما که به من تحویل دادید این مورد را آورده اید .

   در موقع حضورتان در صحن شورا جهت بیان برنامه خود این مورد را اورد ه اید و فیلم ان هم موجود است. گفتید (مشکل بایگانی را چند ماهه حل می کنم )چرا ان روز نگفتید راستی چگونه بدون پول این مشکل را حل کنم ولی وقتی آقای همراهی معترض شدند این پاسخ ضعیف و خام را دادید با توجه به اینکه آقای همراهی تعهد شما را یاد اوری کردند.

   

  36- آورده اید از روزی که آمده اید فقط مشغول جمع آوری اطلاعات غلط و ناصواب و نتیجه گیری های شخصی هستید

  مهندس عزیز من با سابقه و تجربه مدیریتی 27 ساله خود یاد گرفتم تا اطلاعات لازم را کسب نکرده ام اقدامی نکنم و مسئولیتی را نپذیرم راستی آیا یک مدیر ، بدون داشتن اطلاعات می تواند برنامه ریزی کند ، سازماندهی نماید ، آموزش لازم را بگذراند سپس اقدام اجرایی را بعمل آورد ، آقای مهندس عزیز این کلمات برایتان غریب است یا آشنا(اطلاعات – برنامه ریزی – سازماندهی – اجرا) شما حاضرید فقط مدارکی که جمع آوری کردم در اختیارتان قرار دهم ولی شجاعانه به مردم اطلاع رسانی کنید؟ تا مردم بدانند در طی چند سال گذشته چه بر سر این شهر آمده است؟

   

  آقای مهندس آقا میری :با تشکر از شما بی صبرانه منتظر پاسخ هایتان می مانم فقط خواهش می کنم در دادن پاسخ ها جسارت ،شجاعت ،صداقت وجدان و بی طرفی کامل نسبت به کلیه اعضای شورا را ملاک بدانید که شک من در بعضی از ابهامات نسبت به شما به یقین تبدیل نشود.

  لازم به توضیح نیست که خبرگزاری عصر بهبهان آمادگی دارد پاسخ مهندس آقامیری شهردار سابق شهر را نیز در سایت عصر بهبهان درج نماید.

   

  تاریخ انتشار: ۰۰:۳۳:۵۷ | دوشنبه, ۱۰ / شهریور / ۱۳۹۳ نعمت الله دانایی, شورای شهر بهبهان, شهرداری بهبهان, آقامیری
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.