Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • چرا افسوس شهر دزفول را می خوریم ولی درس نمی گیریم/همدلی حلقه گمشده در مسئولین بهبهان

  عصر بهبهان : همه کم و بیش با آوازه شهری چون دزفول آشنا هستیم و افسوس می خوریم که چرا این شهر به سرعت در حال پیشرفت است ولی شهر ما همچنان درجا می زند ؟مشکل کجاست و چرا کاری در بهبهان به سرانجام نمی رسد ؟ فرماندار محترم بخواند تا پاسخ سوالش را بگیرد  همه می دانیم پیشرفت شهرستان بهبهان بدون وجود زیرساختهای پیشرفت آرزویی است دست نیافتنی ، اما این زیرساختها چیست که این روزها صحبت از آن زیاد به میان می آید و آیا در بهبهان زیرساختهای لازم جهت پیشرفت موجود است یا خیر؟

  امکاناتی چون راههای مواصلاتی مطلوب ، وجود فرودگاه یا راه آهن ، وجود دانشگاه و صنایع مولد یا وجود صنایع پتروشیمی ، نفت و گاز و حتی وجود عوامل جذب گردشگر و صنایع مربوط به صنعت گردشگری چون هتل از جمله زیرساختهایی است که تضمین کننده آینده و پیشرفت یک منطقه می باشد.

  خواننده محترم استحضار دارید که بسیاری از موارد بالا به صورت بالقوه در شهرستان بهبهان موجود است و فقط همت مسئولان را می طلبد تا به فعل تبدیل شود .
   
   در زمینه احداث فرودگاه ، تا قسمتهایی نیز پیشرفت حاصل شد که دیوار های بتونی پیش ساخته رها شده در مسیر امامزاده شیر علی سندی است بر عدم پیگیری این مهم و اما در زمینه گردشگری در این سالها اتفاقات خوبی افتاد و مسئولین تلاشهایی در این زمینه داشتند که می توان به موضوع ثبت ملی نرگسزار بهبهان ( هر چند هنوز هم کاملا به پایان نرسیده) ،یا  منطقه گردشگری خارستان  اشاره کرد.

  متاسفانه پروژه ها در بهبهان تقریبا به همین منوال دنبال می شود . یعنی ابتدا با سرعت پیش می رود و به یکباره حرکت اجرا کند و در میانه راه هم متوقف می شود که از این نمونه ها بسیار موجود است .
  پالایشگاه گاز بید بلند2 ، سد تنطیمی آریو برزن ، بیمارستان ولیعصر(عج) ، فرودگاه ، دوبانده شدن مسیر بهبهان گچساران و بهبهان رامهرمز ، نیروگاه سیکل ترکیبی و ....

  بسیاری از این موارد معمولا توجیهی جز نبود اعتبار یا چیزی شبیه به این ندارد ولی سوال اینجاست که چرا در پروژه هایی که متولی آن بخش خصوصی است و قرار است با سرمایه بخش خصوصی و همچنین وامهای بانکی به نتیجه برسد نیز در بهبهان با مشکل مواجه هستیم؟

  در این زمینه هم نمونه هایی موجود است که گزارش تعطیلی کارخانه لوله و پروفیل کوثر بهبهان که چندی پیش در سایت عصر بهبهان درج شد ، یکی از آنها است.

  یک پروژه دیگر که قرار بود بخش خصوصی متولی امر شود و متاسفانه باز هم با بداخلاقی مسئولین اقیم ماند هتل سه ستاره ایست که ساختمان نیمه ساز آن در کنار فلکه استیل موجب افسوس همشهریان ماست.

  ناگفته نماند که کلیه مدارک مربوط به ساخت هتل در اختیار سایت عصر بهبهان قرار دارد که در صورت لزوم قابل ارائه است.


  مشکل کجاست و چرا کاری در بهبهان به سرانجام نمی رسد ؟
  فرماندار بخواند تا پاسخ سوالش را بگیرد.


  همه کم و بیش با آوازه شهری چون دزفول آشنا هستیم و افسوس می خوریم که چرا این شهر به سرعت در حال پیشرفت است ولی شهر ما همچنان درجا می زند ؟

  جهت اطلاع خواننده عزیز بگویم که همزمان با شروع پروژه هتل بهبهان تعداد 10 شهر دیگر در استان نیز طبق مصوبه استانداری اقدام به تاسیس هتل کردند که شهر دزفول یکی از آنها بود و در همه جای استان قرار بر این بود که زمین هتل از سوی شهرداری مجانی به توسعه گردشگری تحویل داده شود و توسعه گردشگری نیز مجانی به سرمایه گذار تحویل دهد و خود مجموعه استانداری هزینه زمین را به شهرداری بپردازد .

  طی تماسی که با آقای دواهی فر شهردار آن زمان دزفول داشتم در خصوص موضوع هتل از وی پرسیدم و دلیل اینکه آن شهر توانست پروژه هتل را اجرا کند و ما نتوانستیم را جویا شدم .

  جالب این بود که شهرداری دزفول نیز مانند شهرداری بهبهان نتوانسته بود پولی را که استاندار محترم وقت آقای حجازی قول پرداختش را داده بود دریافت نماید ولی بر خلاف شهرما که همان بی اطلاع ها و شایعه پراکن ها شروع به مسموم کردن فضا می کنند و نهایتا در هر پروژه ای دست مردم بیچاره بهبهان را خالی می گذارند ، شهر دزفول قید کمک استانداری را زده بود و زمین مجانی تحویل سرمایه گذار شد و بدون هیچ گونه حرف و حدیثی پروژه تکمیل و با همان درصد معمول 95 سهم سرمایه گذار و 5 سهم شهرداری پایان گرفت. در نهایت نیز همان 5 درصد نیز به سرمایه گذار بخشیده شد که اگر این اتفاق در بهبهان افتاده بود چه صحبتها و تهمتهایی که زده نمی شد و چه آبروهایی که نمی رفت !!

  به نظر بنده یکی از عوامل اساسی عدم پیشرفت بهبهان بی اطلاعی و عدم اشراف کسانیست که با شایعه پراکنی چون سدی در جلوی پیشرفت شهرستان می ایستند و به قول گفتنی « دیوانه ای سنگی در چاهی می اندازد که صد عاقل از در آوردن آن عاجزند»


  بله عزیزان ، اینجا دیگر می توان به سوال فرماندار شهرمان آقای ملک خدایی پاسخ داد که پرسید "مشکل بهبهان کجاست؟" مشکل ما نقدینگی ، عدم وجود نخبه و ... نیست مشکل شهر ما نبود همدلی بین مسئولین ماست که به جای هم افزایی در حال تخریب یکدیگر هستند و با سیاسی کاری جلوی پیشرفت شهرستان را می گیرند.

  امیدواریم این بار در پروژه ساخت هتل دیگر شاهد این حرفهای خاله زنکی نباشیم و برای یک  بار هم که شده تابو شکنی کنیم و بگذاریم کاری به سرانجام برسد. و البته از آقای موسوی پور سرمایه گذار همشهری خودمان هم انتظار داریم ، همان گونه که با علاقه از پیشرفت شهرشان صحبت می کنند همتی کنند و کام مردم بهبهان را با هدیه ای دلچسب یعنی هتلی نه سه ستاره  بلکه چهاریا پنج ستاره به پایان برسانند تا نشان دهیم که شهر بهبهان استحقاقش بیش از اینهاست .ان شاء الله


  تاریخ انتشار: ۲۲:۵۸:۴۷ | چهارشنبه, ۵ / شهریور / ۱۳۹۳ پروژه های نیمه تمام بهبهان, هتل بهبهان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.