Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • از رکورد زنی آمریکا در فریب تا نوزادان نارس در کویت/ همه جنگ های امریکا با یک دروغ شروع می شوند

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :وزوز رسانه های خبری آمریکا در مورد هواپیمای مالزی که در آسمان اوکراین سقوط کرد هنوز ادامه دارد. پرسش هایی نیز در این موضوع مطرح است. برخی می پرسند: چرا برج مراقبت اوکراین اجازه عبور هواپیما از منطقه خطر را داد و سوال دیگری می پرسند که انگیزه پوتین یا مسلحان شرق اوکراین از هدف قرار دادن هواپیما چیست؟       


   


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  رهیاب، وزوز رسانه های خبری آمریکا در مورد هواپیمای مالزی که در آسمان اوکراین سقوط کرد هنوز ادامه دارد. پرسش هایی نیز در این موضوع مطرح است. برخی می پرسند: چرا برج مراقبت اوکراین اجازه عبور هواپیما از منطقه خطر را داد  و سوال دیگری می پرسند که انگیزه پوتین یا مسلحان شرق اوکراین از هدف قرار دادن هواپیما چیست؟

  در حالیکه اطراف طالب صلح و ثبات در جهان تنها به طرح سوالهایی بسنده می کنند رسانه های غربی هنوز بر طبل دخالت روسیه می کوبند.مقامات ایالات متحده شعار می دهند و اتهام می زنند.

  بی شک حقیقت ماجرا در چند روز یا هفته یا ماه آینده روشن خواهد شد اما مردم آمریکا نباید فراموش کنند که تمام جنگهای این کشور در دهه های گذشته با یک دروغ شروع شده است. کمپین رسانه های خارجی و دشمن ساختن رهبران کشورهای خارجی  بخش ضروری و مورد نیاز ماشین جنگی این کشور بوده و غالبا از "حوادث" به منظور توجیه ساختن افکار عمومی و همراه ساختن انها با سیاستهای جنگی بهره می بردند.

  نوزادان نارس در کویت !

  جنگ خلیج فارس  با تبلیغات دروغین جنایتهای صدام حسین آغاز شد. شبکه CNN با انتشار فیلمی از شهادت دادن زنی به نام "نیره" مدعی شد که سربازان عراقی نوزدان نارس را از محفظه ها بیرون آورده و می کشند. سازمان عفو بین الملل،دیده بان حقوق بشر و دیگران این داستان را تاییدکردند. پس از آن رسانه ها به صحبت درباره "جنایت علیه بشریت" پرداختند و نیاز به اقدام فوری برای نجات بی گناهان را تکرار می کردند. جورج بوش پدر نیز با اعلام ارسال نیرو به خلیج و بمباران عراق  ادعا کرد که هدف وی نجات مردم کویت بوده است.

                                          

  با این وجود پس از پایان جنگ روشن شد که تمام قصه دروغ بوده است. ان زن "نیره الصباح " دختر سفیر کویت در ایالات متحده امریکا بوده است. او  در شهادتش قسم نخورده بود تا اتهام شهادت دروغ و پیگرد قانونی در امان باشد.نیره در آمریکا زندگی می کرد و به هیچ وجهنمی توانست شاهد اتفاقی باشد که در بیمارستانهای کویت رخ داده است.

                                         

  ادعاهای  وی با حمایت و پشتیبانی شرکت تبلیغاتی" هیل اند نولتون "تهیه شده بود. عفو بین الملل و سازمانهای دیگر پس از تایید ساختگی بودن آن این واقعه را تکذیب کردند. این داستان یک دروغ بزرگ بود که در تمام امریکا منتشر شد و جریان جنگ خلیج فارس را تسهیل کرد که طی آن صدها هزار عراقی کشته شدند.

  جالب است که صدام حسین چند سال قبل از این ماجرا در جریان جنگ هشت ساله علیه ایران جنایتهای جنگی و کشتارهای زیادی را مرتکب شده بود . وی مردم روستاهای زیادی را به طور کامل قتل عام  و از سلاحهای شیمیایی علیه مردم ایران استفاده کرده بود اما رسانه های آمریکایی هیچ گاه این فجایع را علنی نکردند و در آن زمان صدام حسین را در محور موافق آمریکا قرار داده بودند. آنان با  قصد و نیت جنایات واقعی صدام را نادیده گرفند ولی پس از آن یک داستان دروغین را در بوق و کرنا کرده تا حمله نیروهای آمریکا به کویت را توجیه کرده باشند.

                                         

  پاناما،صربستان و عراق

  حمله آمریکا به پاناما در سال 1989 با این ادعا آغاز شد که سربازان این کشور به نیروهای امریکایی تیراندازی کرده اند. این قضیه درست است اما آنچه که از این داستان جا افتاده این است که آمریکایی ها این تیراندازی را تحریک کرده بودند. نیروهای امریکایی که مشغول تمرین بودند دستور داشتند تا سربازان پانامایی را به تیراندازی تحریک کنند و پس از چند بار تلاش بالاخره این اتفاق افتاد.

                                   

  اینجا بود که رسانه ها آمریکا را قربانی نشان دادند و درباره جنگ علیه مواد مخدر و پولشویی داد و فریاد کردند.هزاران نفر در جریان جنگی که  مسبب اصلی آن امریکا بود در پاناما کشته شدند.

  بمباران صربستان به دست کلینتون در سال 1999 نیز با یک دروغ صورت گرفت. همزمان با بمباران اردوگاهها رسانه های امریکایی از " تجاوزهای جمعی" ،اردوگاههای کار اجباری" و " پاکسازی قومی " سخن می گفتند. سازمان حقوق بشر و چند نهاد غیر دولتی دیگر نیز که توسط جورج سوروس تامین می شدند به همران سازمان "فورد" و لیبرالهای دیگر  برای ساختن بهانه ای برای جنگ میلیون ها دلار هزینه کردند. البته در سالهای بعدی روشن شد که تمام این اتهام ها واهی و بی اساس بوده و رسانه ها تنها دروغ تحویل اذهان عمومی می دادند.  صربستان مرتکب نسل کشی نشده بود و اردوگاههای کار اجباری و تجاوز ها تنها داستانهایی برای پیش بردن جنگ بودند.

                                           

  اما در مقابل تروریستهای خشن آرتش ازادیبخش کوزوو که با آمریکا علیه صربستان متحد شده بود فجایع زیادی مرتکب شدند اما این جنایات واقعی نادیده گرفته شدند.علاوه بر آن بمباران امریکا عمدا مدارس و بیمارستانها و کلیساها و اهداف غیر نظامی را نابود کرد. این دروغ نیز هزاران نفر را به کام مرگ کشاند و تمام زیرساختها را نابود کرد.

  ادعای جورج بوش درباره " سلاحهای کشتار جمعی " در عراق نیز هیچگاه ثابت نشد.این دروغ منجر به لشکرکشی امریکا به این کشور در سال 2003 و کشته شدن حداقل یک میلیون عراقی شد. این دروغ را تنها جورج بوش تکرار نکرد بلکه مقامات و مسئولان و رسانه ها از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آن را بر زبان می اوردند.

                                         

  رکوردزنی امریکا در فریب

  تاریخچه دروغهای امریکا تنها محدود به چند دهه گذشته نیست . بعنوان نمونه شرکت آمریکا در جنگ ویتنام  به دلیل واقعه خلیج تونکین بود. در آن زمان ادعا شد که کمونیستهای ویتنام به ناوهای آمریکایی حمله کردند. پس از آن جانسون رئیس جمهور وقت از هجوم کمونیستها سخن گفت و کنگره نیز فرمان حمله به ویتنام را صادر کرد. اما واقعیت این بود که ویتنامی ها به سمت کشتی های امریکا آتش نگشودند بلکه  ناوها اغاز گر درگیری بودند. این دروغ نیز بدون تلفات نماند و سه میلیون ویتنامی و 58 هزار سرباز امریکایی در این جنگ کشته شدند.

                                       

  دروغهای امریکا برای آغازگر جنگ بودن پیشینه ای طولانی داردو بهانه های ورود امریکا به جنگ جهانی اول نیز دروغی بیش نبوده است. اما نکته اینجاست که با هربار آماده شدن برای جنگ ؛ رسانه ها نیز تبلیغات نفرت انگیزی را آغاز می کنند : رهبران کشورهای خارجی" دشمن "و "هیولا" هستند و داستانهایی درباره  رفتارهای "غیر انسانی" و "ظالم بودن " آنان خلق می شود. داشتن چنین رسانه هایی است که می تواند به آمریکا اجازه دهد تا هزاران بی گناه دیگر  را بکشد و برای کنترل بازارهای جهانی و در اختیار گرفتن انها رقیبان روبرویش را بدرد.

  علاوه بر آن مردمی که آمریکا ادعا می کند برای نجات انها لشکر کشی می کند شرایطشان از سابق بدتر خواهد شد.  بمب های امریکا مردم را آزاد نمی کند و آنها را از ویرانی نمی رهاند. امریکا در دهه های اخیر هر جا قدم گذاشته شرایط بدتر شده است.لیبی در خرابی به سر می برد. فقر و بی  ثباتی در عراق موج می زند. افغانستان تضعیف شده وصربستان هرگز از ویرانه های بمباران امریکا بهبود نیافت.

  این واقعیت در حادثه هوایی اخیر خود را نشان داده  و مهم این است که دوباره در آن سقوط نکنیم .ما نمی توانیم به میلیونرهایی که کشور را اداره می کنند و عروسکهای آنان در کاخ سفید و پنتاگون اعتماد کنیم. نباید جنگ دیگری را حمایت کنیم. جنگی که برای آنها منافع و سود دارد اما برای دیگران مرگ و فقر و ویرانی به بار خواهد آورد.

   

  کالب موپین/ تحلیلگر و فعال سیاسی- ژورنال نئو  تاریخ انتشار: ۰۰:۱۲:۲۷ | یکشنبه, ۵ / مرداد / ۱۳۹۳ هواپیمای مالزی, فبریب, دروغ, جنگ, آمریکا, , پنتاگون
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.