• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰:۵۲ | پنجشنبه, ۲۲ / اسفند / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1016
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

پاسخ فرماندار جدید بهبهان به مطالبات شهروندان / بخش دوم


چند روز پیش برخی سوالات و پیشنهادهای شما از سوی فرماندار جدید پاسخ داده شد . در این بخش پاسخ سوالاتی چون ، چه برنامه ای جهت فعال شدن پروژه احداث فرودگاه دارید؟/ جهت شکوفایی صنایع بهبهان در بازار بورس چه برنامه هایی دارید؟/ تغییرات مدیران در شهرستان بهبهان تا چه اندازه سیاسی است؟ / دیدگاه جنابعالی در خصوص مطبوعات چیست؟/دیدگاهتان در باره شهردار زیدون چیست؟/چه فکری برای محل نا مناسب امحای زباله دارید؟/نظرتان در خصوص پروژه آب و فاضلاب چیست ؟ را از فرماندار جویا شدیم


پاسخ فرماندار جدید بهبهان به مطالبات شهروندان / بخش دوم

چند روز پیش برخی سوالات و پیشنهادهای شما از سوی فرماندار جدید پاسخ داده شد . در این بخش پاسخ سوالاتی چون ، چه برنامه ای جهت فعال شدن پروژه احداث فرودگاه دارید؟/ جهت شکوفایی صنایع بهبهان در بازار بورس چه برنامه هایی دارید؟/ تغییرات مدیران در شهرستان بهبهان تا چه اندازه سیاسی است؟ / دیدگاه جنابعالی در خصوص مطبوعات چیست؟/دیدگاهتان در باره شهردار زیدون چیست؟/چه فکری برای محل نا مناسب امحای زباله دارید؟/نظرتان در خصوص پروژه آب و فاضلاب چیست ؟ را از فرماندار جویا شدیم

عصر بهبهان : با وجود فرودگاه امکان جذب گردشگر و همچنین سهولت حضور نخبگان در شهرستان و درنتیجه امکان رشد علمی شهرستان و همچنین امکان صادرات محصولات با سرعت بالاتر فراهم می شود و در واقع  می توان گفت یکی از اساسی ترین فاکتور های توسعه یافتگی میتواند وجود فرود گاه باشد . چه فکری برای راه اندازی مجدد فرودگاه به فراموشی سپرده شده شهر بهبهان دارید؟

بله . به اصطلاح راههای ترانزیتی ، از قبیل جاده های اصلی ، فرودگاه به عنوان محل ورود و خروج و محل انتقال فرهنگها به شمار می روند و محل ورود نخبگان و البته خروج آنها نیز هستند.لزوما افزایش راههای ترانزیتی باعث افزایش ورود نخبگان نیست و امکان خروج نخبگان نیز وجود دارد.

 با توجه به اینکه مدت کمی است که به عنوان فرماندار جدید شهرستان بهبهان هستم هنوز فرصت نکرده ام که به فرودگاه بپردازم اما با توجه به شنیده های بنده به دلیل نداشت صرفه اقتصادی برای شرکتهای سرمایه گذار وضعیت فرودگاه پیشرفتی نداشته  است.

ملک خدایی بعد از گفتن این مطلب به سفری که به تهران داشت اشاره کرد و گفت : در زمان بازگشت از تهران  زمانی که در فرودگاه اعلام می شد هواپیمای آغاجاری در حال پرواز است یا هواپیمای دزفول در حال پرواز است یا دیگر شهرهای خوزستان با خودم گفتم انصافا بهبهان هم حق دارد که هواپیمایش در حال پرواز باشد و ان شاء الله این موضوع را هم دنبال خواهیم کرد .

در این بین یکی از خبرنگاران گفت : این موضوع یک حربه و تبلیغ انتخاباتی است و اگر حل نشود بهتر است چرا که دوره های بعد نیز نمایندگان باید با وعده راه اندازی فرودگاه رای جمع کنند .

عصر بهبهان: حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را چه اندازه  در تحقق حماسه سیاسی  موثر می دانید؟

واقعا حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بی نظیر بود و همین امر پشتوانه عظیمی برای سیاست گزاران خواهد بود .من وقتی برای اولین بار راهپیمایی بهبهان را دیدم به وجد آمدم ،اتفاقا  برنامه ای رادیویی از من پرسید "چه تمهیداتی جهت این حضور پر شور اندیشیده اید ؟" گفتم هیچ تمهیداتی نیاز نیست مردم خودشان علاقمند به نظام هستند و بدون تمهیدات بنده نیز خواهند آمد.

عصر بهبهان: پیمانکاران اداره آبفا قبل از بازسازی یک قسمت حفاری شده به سراغ حفاری دیگر می روند و همین باعث شده خیابانهای شهر مشکلات بسیاری داشته باشند .

اداره آبفا در حال انجام کار بسیار بزرگی در بهبهان است و اگر این کار انجام شود وضعیت بهداشت شهر بسیار بهتر خواهد شد . البته در صورتیکه تصفیه خانه ای نیز جهت فاضلاب جمع آوری شده انجام شود .

اگر غیر از این باشد و فاضلاب در بیرون از شهر رها شود مشکلات دو چندانی را برای شهروندان ایجاد خواهد نمود.

به همین خاطر در دیداری که با مدیرعامل آبفا ، مهندس صنیعی نژاد داشتم همین موضوع را عنوان کردم  و ایشان گفتند که ایجاد تصفیه خانه نیز جزء برنامه کاری اداره آبفا قرار دارد.

عصر بهبهان: تغییرات مدیران در شهرستان بهبهان تا چه اندازه سیاسی است؟

بحث تغییرات بر اساس رویکردها است ، واقعا بعضی از مسئولین خودشان واقف به این امر هستند که نمیتوانند مجری سیاستهای دولت جدید باشند و با این حساب ماندن مسئولانی که تفکری متفاوت از رویکرد دولت دارند نمیتواند صلاح باشد.

جهت شکوفایی صنایع بهبهان در بازار بورس چه برنامه هایی دارید؟

تا الان به این موضوع فکر نکرده ام ان شاء الله در اولین فرصت جزء برنامه های مطالعاتی بنده قرار خواهد گرفت ، ببینم اصلا این امکان برای صنایع شهرستان قابل انجام هست یا خیر.

عصر بهبهان: محل امحاء زباله اصلا مناسب نیست و ورودی بهبهان را زشت و کریه نموده است . آیا برنامه ای برای تغییر محل و یا احیانا بازیافت زباله ها دارید؟

من هم با این موضوع کاملا موافقم که محل دفن زباله بسیار نا مناسب است و حتما برای حل این مسئله تلاش خواهیم کرد.

عصر بهبهان: شهردار زیدون بیشتر به فکر پارک ساختن است و چندان به کارهای فرهنگی اهتمام نمی ورزد . تا چه حد این سخنان را درست میدانید؟

شهردار زیدون واقعا زحمت کشیده است . بنده وقتی از شهر زیدون دیدن کردم واقعا زیبا بود . البته عده ای عنوان می کردند که ظاهر شهر زیباست ولی در لایه های زیرین شهر مشکلات زیادی وجود دارد .

باید گفت کاش در بهبهان هم شهرداری می بود که به حد شهردار زیدون کارانجام می داد .و بنده به نوبه خود از شهرداری زیدون تقدیر می کنم.
البته اگر مطالبی که در خصوص مشکلات لایه های درونی تر شهر زیدون گفته می شود صحت داشته باشد مطمئنا شهردار با کارهایی که انجام داده توانایی حل آنها را نیز خواهد داشت. والبته کارهای خوب فرهنگی نیز انجام داده و مرمت و بازسازی امامزاده اباذر یکی از آنهاست .

عصر بهبهان: دیدگاه جنابعالی در خصوص مطبوعات چیست و آیا برنامه ای در جهت کمک های مالی به این افراد در دستور کار دارید؟

البته ردیفی در خصوص حمایتهای مالی به رسانه ها در برنامه های فرمانداری تعریف نشده ولی اگر اعتباراتی داده شود  طبیعتا کمک خواهیم کرد . ولی در خصوص حمایتهای معنوی و پاسخگویی به خبرنگاران همیشه آماده خواهم بود .

برای دیدن بخش اول سوالات اینجا کلیک کنید

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon