Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • امام جمعه سردشت زیدون

  خداوند به واسطه بعضی شیعیان خطرات و بلالها را رفع می کن

  عصر بهبهان : اگر می خواهد بلاها و مریضی ها را از خود و خانواده خود دور کنید با زکات مال خود را پرداخت کنید و با این کار مال و اموال خود را بیمه می کنید.


  خداوند به واسطه بعضی شیعیان خطرات و بلالها را رفع می کن خداوند به واسطه بعضی شیعیان خطرات و بلالها را رفع می کن

  حجت الاسلام و المسمین ابراهیم قائمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارعصر بهبهان در سردشت زیدون اظهار کرد: قطعا خداوند به خاطر کسانی از شیعیان ما که زکات می دهند انواع بلاها و خطرات را از سایرین نیز دفع میکند.

  وی ادامه داد: با توجه به فصل برداشت گندم و فریضه زکات که یکی از ارکان اسلام است و بدون آن بنای اسلام ناقص است باید توجه بیشتری کرد.

  امام جمعه سردشت زیدون تصریح کرد: زکات به معنی پرداخت معین از مال مشخص شده به محرومان و نیازمندان جامعه اسلامی که بتوانند زندگی خود را بگذرانند.

  وی افزود: یکی از آثار اداء زکات تقرب و نزدیک شدن به خداوند متعال است و سخاوت مند ترین مردم کسی است که زکات مال خود را بدهد و در مورد مومنین بخل نکند.

  قائمی عنوان کرد: رحمت خدا شامل همه موجودات است چه انسان باشد چه غیر انسان و چه کافر باشد و چه مسلمان و رحمت خاص خداوند مخصوص کسانی است که علاوه بر تقوا زکات مال خود را می دهند.

  امام جمعه سردشت زیدون خاطرنشان کرد:بعضی از اعمال شرط قبولی اش در گروه اعمال دیگر است که یکی از این اعمال نماز است و در مورد زکات هم چنین صدق می کند.

  وی با اشاره به اثار پرداخت زکات ادامه داد: زکات غضب و خشم پرودگار را فروکش می کند و با پرداخت زکات مال پرداخت کننده بیمه می شود.

  قائمی یاداور شد: اگر می خواهد بلاها و مریضی ها را از خود و خانواده خود دور کنید با زکات مال خود را پرداخت کنید و با این کار مال و اموال خود را بیمه می کنید.

  وی اضافه کرد: وقتی میخواهید محصول شما از هر آفتی و بیماری حفظ شود با دان زکات محصول خود را بیمه کنید چرا که بیمه واقعی دادن زکات است.

  امام جمعه سردشت زیدون با اشاره به برکات زکات افزود: زکات برکت و رزق و روزی انسان را زیاد می کند و اعتقادات ما را قوی میکند.

  قائمی یکی از آثار اجتماعی زکات را برادری و محبت و دوستی دانست و خاطرنشان کرد: با پرداخت زکات کینه محرومان نسبت به پرداخت کنندگان زکات است که رفع می شود.

  وی ادامه داد: زکات باعث فقر زدایی و همدلی و نزدیکی دلها در جامعه می شود و اگر مردم زکات دهند مشکلات اقتصادی هم حل می شود.

  امام جمعه سردشت زیدون تصریح کرد: جامعه ای که زکات پرداخت کند با نشاط و امیدوار است و خوش بین هستند و باعث حفظ آبروی فقرا می شود.

  قائمی یکی از آثار مهم زکات که در قرآن هم به آن اشاره شده را دفع بلاها و عذاب های الهی دانست و افزود: اگر زکات پرداخت نشود همه یکجا نابود می شدیم و فساد در جامعه زیاد می شود.

  وی تاکید کرد: از آثار دیگر زکات که بسیار مهم و حائز اهمیت است این است که نسل ها و فرزندان به وسیله دادن زکات پاک تربیت می شوند و فرزند صالح که آرزوی هر انسانی است در پی دارد .

  قائمی گفت: با دادن زکات سبب پاک شدن و حلال شدن روزی و لقمه حلال و نسل پاک می شود.

  وی در پایان ادامه داد: اگر جامعه ای زکات پرداخت نکند از رحمت الهی محروم می شود و باران رحمت الهی نازل نمی شود .

  بعضی ها فکر می کنند چنانچه زکات مال خود را پرداخت کنند از مال و اموالشان کم می شود ولی گر چه به ظاهر کم می شود ولی درباطن زیاد و باعث روزق و روزی می شود و باعث حفظ مال و امینت اموال می شود.


  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸:۴۵ | سه شنبه, ۶ / خرداد / ۱۳۹۳ امامجمعه،زکات،رحمت الهی،زکات، مال،لقمه ح
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.