• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱:۵۹ | چهارشنبه, ۱۴ / اسفند / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1434
 • (رتبه فعلی 3.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 10
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

فرماندار جدید شهرستان به سوالات شما مخاطبان عصر بهبهان پاسخ داد /بخش اول


به دلیل کثرت سوالات و طولانی شدن متن گفتگو بر آن شدیم تا در چند خبر جداگانه پاسخهای فرماندار را روی سایت قرار دهیم ...چهار کار اساسی که فرماندار قرار است برای بهبهان انجام دهد چیست؟ چه اقداماتی برای رفع بدهی های میلیاردی و حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری انجام خواهید داد؟ وضع نا بسامان خیابانهای شهر چه زمانی بسامان خواهد شد؟ بهبهان چه زمان دارای سینما خواهد شد؟


اولین کنفرانس خبری فرماندار جدید که قرار بود در هفته گذشته انجام شود به دلیل جلسات خارج از شهرستان حسین ملک خدایی فرماندار جدید تا این هفته به تاخیر افتاد و به همین دلیل پاسخ درخواستها و پیشنهادهای شما تا به امروز بی پاسخ ماند که خبرگزاری عصر بهبهان از این اتفاق عذر خواهی می کند .

اما به دلیل کثرت سوالات و طولانی شدن متن گفتگو بر آن شدیم تا در چند خبر جداگانه پاسخهای فرماندار را روی سایت قرار دهیم .

در ابتدای جلسه اسماعیلی مسئول روابط عمومی فرمانداری ضمن خوشامد گویی به معرفی خبرنگاران پرداخت و ابراز امیدواری کرد که این جلسات پرسش و پاسخ ماهیانه برگزار شود تا شهروندان عزیز از روند پیشرفت کار و اقدامات صورت گرفته در شهرستان مطلع گردند.

 سپس فرماندار جدید شهرستان بهبهان ضمن خیر مقدم گویی به خبرنگاران گفت: امیدوارم که شما عزیزان با قلم خود آن چیزی که درد مردم است را بر پهنه رسانه جاری کنید و زبان مطالبه گر مردم باشید.

ملک خدایی ادامه داد: در این سه هفته ای که در بهبهان هستم وطبق شناختی که از شهرستان پیدا کرده ام ، مردم این خطه از ایران را مردمی با فرهنگ و دارای تحصیلات یافتم ، در واقع نیروی انسانی که زیر بنای توسعه پایدار یک منطقه است ، در شهرستان بهبهان موجود است .

وی افزود : شهرستان بهبهان در زمینه کشاورزی نیز قابلیتهای پیشرفت فراوان دارد و از طرفی تمکن مالی اکثر شهروندان بهبهانی در کنار مولفه های دیگر می تواند کمک کند تا در جهت پیشرفت شهرستان گام برداریم.

سپس نوبت به خبرنگاران رسید تا به نوبت مسائل و مشکلات شهرستان را مطرح نمایند و پاسخ فرماندار را جویا شوند.

خبرگزاری عصر بهبهان نیز مانند موارد پیشین سعی کرد تا پلی بین مردم و مسئولین باشد و سوالات شما مخاطبان عزیز را مطرح نماید و همینجا لازم میدانم از آن دسته از مخاطبانی که در خواستها و پیشنهادهای خود را برای سایت ارسال کردند کمال تشکر را داشته باشم.

مطالب بسیار خوبی از طرف شما عزیزان مطرح شده بود که بنده با جمع بندی آنها خدمت حسین ملک خدایی فرماندار شهرستان مطرح نمودم .

عصر بهبهان : شاید ملموس ترین مشکل شهرستان در حال حاضر بدهی میلیاردی و حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری از یک سو و وجود کنده کاریهای فراوان و خیابانهای پر از دست انداز از سوی دیگر باشد ، چه راهکار عملی برای بهبود این وضع  در نظر دارید؟

فرماندار: شهرداری میتواند طبق ماده 24  قانون نو سازی بعضی از خیابانهای شهر را تعریض نماید و مابقی زمینی که از تعریض خیابانها ایجاد می شود را به فروش برساند.

از تعریض خیابان شهید آیت الله بهبهانی مبلغ کلانی به شهرداری تزریق خواهد شد ، ان شاء الله درطول 5 یا 6 ماه آینده این کار انجام  و از این طریق هم بدهی های شهرداری پرداخت خواهد شد و هم به عمران شهر خواهیم پرداخت .

شهر بهبهان با وجود سبقه فرهنگی و وجود شهروندان فرهنگ دوست چندین سال است که از داشتن سینما بی بهره است . آیا برنامه ای برای حل این مشکل دارید؟

فرماندار: در خصوص ساخت سینما با سرمایه گذار صحبت شده و با شهرداری نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته تا در فضای یکی از پارکهای موجود شهرستان  مکانی برای احداث سینما معین شود و ان شاء الله این کار انجام خواهد شد.

وی همچنین اضافه کرد : با توجه به کثرت رسانه های موجود اعم از کانالهای متنوع تلویزیونی ،  ماهواره ای و  اینترنت  بحث سینما و اقبال به آن در کل دنیا با رکود همراه شده است ولی به هر حال همچنان سینما می تواند نقش خود را ایفا نماید .

در اولین جلسه حضور خود در بهبهان فرمودید چهار کار اساسی برای شهرستان انجام خواهید داد و به حاشیه ها توجه نخواهید کرد . توضیح می فرمایید که این برنامه ها کدامند و چه میزان ضمانت اجرایی دارند؟

فرماندار: در خصوص ضمانت اجرایی باید گفت بسیاری از اتفاقات لازم است دست به دست هم دهند تا برنامه ای به ثمر بنشیند . برای مثال ضمانت اجرایی برنامه های دولت ، نظارت مجلس است .

نماینده شهرستان وظیفه نظارت بر کارهای دولت در شهرستان خود را دارد و مشکلات و کم و کاستی ها را باید مطالبه نماید .

وی ادامه داد: این چهار کاری که گفتم اساسی نیستند ، در واقع مشکلاتی هستند که باید رفع شوند که شامل :

رفع مشکل بدهکاری 32 میلیاردی شهرداری است که در نظر داریم با همکاری شورا و شهرداری و با ایجاد منابع درآمدی برای شهرداری این مشکل را حل نماییم ووضعیت شهر را از این حالت نا بسامان تغییر داده و مبلمان شهری را مناسب نماییم.

در این چند سال اخیر با توجه به سیاستهای غلطی که  وجود داشته  ، بیش از 60 درصد واحد های صنعتی شهرستان با شکست روبرو شدند ، با کمک بانکها و دادن تسهیلات و ایجاد منابع به دنبال این خواهیم بود تاجان تازه ای به این واحدهای صنعتی ببخشیم.

در خصوص پروژه های نیمه تمام شهرستان مانند پالایشگاه بید بلند، نیروگاه 1000 مگاواتی شهرستان و سد آریو برزن ، با کمک نماینده شهرستان در حال راه اندازی مجدد این پروژه ها هستیم ، ان شاء الله با ساماندهی این پروژه ها بیش از هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

توسعه بخش کشاورزی از دیگر اقدامات خواهد بود و دنبال آن خواهیم بود تا از 55 هزار هکتار مصوبه دولت در خصوص احیای  بخش کشاورزی سهم شهرستان را مطالبه کنیم .

ادامه دارد ...

 

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon