• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۷:۳۶:۵۲ | چهارشنبه, ۷ / اسفند / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 875
 • (رتبه فعلی 3.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 10
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

مهندس آقاجری: طرح جامع شهری بهبهان جهت رفع مشکلات فنی و بازنگری مجدد از شورای عالی شهرسازی برگشت داده شد


رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر: با تلاش شهردار و بنده به نمایندگی از شورای شهر توانستیم که فرجه ای از کمیته فنی بگیریم تا این طرح جامع شهر جهت کار کارشناسی مجدد برگشت داده شود و ان شاء الله در جلسه بعدی جهت تصویب اولیه به کمیته فنی و در جلسه شورای عالی شهرسازی در تهران به تصویب نهایی برسد


مهندس آقاجری: طرح جامع شهری بهبهان جهت رفع مشکلات فنی و بازنگری مجدد از شورای عالی شهرسازی برگشت داده شد

رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر:  با تلاش شهردار و بنده به نمایندگی از شورای شهر توانستیم که فرجه ای از کمیته فنی بگیریم تا این طرح جامع شهر جهت کار کارشناسی مجدد برگشت داده شود و ان شاء الله در جلسه بعدی جهت تصویب اولیه به کمیته فنی و در جلسه شورای عالی شهرسازی در تهران به تصویب نهایی برسد.

 علی آقاجری ، رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر بهبهان در گفتگو با خبرنگار عصر بهبهان گفت : در سفری که در تاریخ 5 اسفند جهت تصویب نهایی طرح جامع شهری بهبهان در کمیته فنی شورای عالی شهر سازی مستقر در وزارت راه و شهر سازی  داشتیم  ، با تلاش شهردار و بنده به نمایندگی از شورای شهر مقرر شد تا فرجه ای از طرف کمیته فنی داده شود  تا این طرح مجدد برگشته و ان شاء الله در جلسه بعدی جهت تصویب اولیه به کمیته فنی و در جلسه شورای عالی شهرسازی در تهران به تصویب نهایی برسد .

رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر خاطر نشان کرد: طبق قانون ، با توجه به اینکه افق هر طرح جامع شهری 10 ساله است و سال 67 طرح قدیم بهبهان که توسط شرکت پل شیر اصفهان طراحی و مشاوره شده بود و  با در نظر گرفتن افق 10 ساله ای که داشت در سال 77 به پایان رسید .

وی ادامه داد: در سال 78بازنگری طرح تفصیلی ابلاغ شد که قریب به 14 سال است که از عمر آن طرح جامع نیز می گذرد .در واقع 4 سال بیشتر از افق زمانی طرح و همین امر مشکلات بسیاری را برای شهر به خصوص تغییر کاربری ها اعم ازسرانه های  فضاهای سبز و مکانهای ورزشی بوجود آورده است .

آقاجری همچنین گفت: طرح جدیدی که توسط شرکت ماد شهر طراحی شده بود نیز ایرادات زیادی داشت که میتوان به عدم مطالعه دقیق طرح جامع قبلی با کار کارشناسی و شناسایی مغایرتهای طرح و وضعیت جدید شهر بهبهان اشاره کرد .

وی افزود: با توجه به تبصره ماده واحده بسیاری از کاربری ها تغییر پیدا کرد که در این طرح جدید لحاظ نشده بود و در واقع اساس مشکلات طرح جدید از همینجا ناشی می شد و افزود: بسیاری از سرانه های فضای سبز و فضاهای ورزشی ، درمانی و فرهنگی و آموزشی در شهر بهبهان با تبصره ماده واحده دچار تغییر کاربری شده است.

آقاجری ضمن بیان  اینکه بسیاری از محلات باید دارای پارک محله و فضای ورزشی می بود که تغییر کاربریها در خصوص آنها سرانه شهر را کاهش داده است  تصریح کرد: با نظر شهردار بهبهان و بنده به عنوان رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر در جلسه شورای عالی شهر سازی عنوان شد که این طرح برای بررسی دقیقتر و بازنگری مجدد به استان و شهرستان عودت داده شود .

رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر بهبهان افزود : با تلاشهایی که شهردار انجام داد و رایزنی هایی که توسط بنده انجام شد خوشبختانه خود اعضای کمیته فنی در هنگام ارائه طرح توسط مشاور ، به وجود مشکلات طرح اذعان نمودند و نهایتا نقطه نظرات بنده و آقای شهردار توسط اعضای کمیته فنی پذیرفته شد و قرار شد تا طرح در شورای برنامه ریزی استان مستقر در اداره کل شورا و شهرسازی استان بررسی شود و مجددا در جلسه مشترکی بین مشاور ، شهرداری ،  شورای شهر و استان روی طرح کار کارشناسی صورت گیرد.

وی همچنین گفت : باتوجه به افزایش جمعیت شهر لازم است مقداری نیز خط محدوده شهر برای جبران کاربری هایی که در سالیان دراز در بهبهان از بین رفته  گسترش یابد .

رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر بهبهان ضمن بیان اینکه متاسفانه در بسیاری از محلات فضای سبز نداریم تاکید کرد: در واقع هدف ما از افزایش محدوده شهر ، مطابق قوانین و ضوابط موجود  بازگرداندن  سرانه های چون فضای سبز و فضاهای ورزشی در جهت رفاه حال شهروندان و برای داشتن شهری زیبا است که در این سالها  از بین رفته است.

وی تصریح کرد: اگر با همین شرایط طرح به تصویب می رسید و با توجه به عدم برنامه ریزی برای کاربری هایی که در این سالها از بین رفته بود و خصوصا عدم تغییر خط محدوده ، شهر متضرر می شد و مشکلات عدیده ای برای شهروندان ایجاد می نمود.

 رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر بهبهان در پایان گفت : به نظر من این کار بسیار خوب و بجایی بود که توانستیم طرح را برگردانیم و با مطالعه بیشتر ، طرح جامع و کاملتری برای افق 10 ساله بهبهان ارائه کنیم.دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon