• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵:۲۴ | شنبه, ۲۳ / فروردین / ۱۳۹۳
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 915
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

اعضای شورای شهر در دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام چه گفتند


متن مقاله رئیس شورا و رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر بهبهان در دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام .


متن مقاله ای که رئیس شورای شهر در دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر بهبهان

شاید برای شما و دوستدارانتان همین یک جمله امام (ره) کافی باشد.

" بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است ... "

حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی سلام علیکم

برای ما اعضای شورای اسلامی شهر بهبهان افتخار بزرگی است که برای کمک به شهرمان خدمت شما شناسنامه انقلاب اسلامی ایران و سردار سازندگی ، هستیم .

ما :

از بهبهان آمده ایم شهری با قدمت تاریخی 5000 ساله در جنوب شرق استان زرخیز خوزستان . سرزمینی که وجه تسمیه آن با نام آریاگان( ارگان )به معنی محل سکونت آریایی ها و با نام بهبهان به معنی دیار خوبان .

از بهبهان آمده ایم ، دیار گل نرگس ، گلی که امام رضا ( ع ) به پیشینیان ما در شهر ارجان بعنوان یک برکت ماندگار هدیه کرد .

از بهبهان آمده ایم با لقب دارالمومنین به دلیل وجود امامزادگان جلیل القدری چون امام زاده حیدر (ع)،امامزاده شاه فضل (ع)  ، امامزاده شاه میرعالی حسین (ع) و ... که وجودشان باعث دلگرمی مردم شهرمان شده است والله از مسئولین دلگرمی ندارند .

از بهبهان آمده ایم با لقب دارالعلما ، به دلیل اینکه زادگاه و محل سکونت بزرگانی چون سید عبدالله بهبهانی رهبر نهضت مشروطه،آیت اله وحید بهبهانی استاد کل ، آخوند ملا علی نویسنده تفسیر بی نقطه قرآن ...

از بهبهان آمده ایم با چهار ویژگی خاص در دفاع مقدس: بدلیل اصابت موشک به مدرسه پیروز و شهید شدن حدوداً 70 نفر در یک لحظه ، اصابت راکت شیمیایی به گردان فجر بهبهان در عملیات کربلای 5 و شهید شدن 96 نفر در یک چشم بهم زدن .

تقدیم 1100 شهید به انقلاب اسلامی با توجه به جمعیت کمی که در دوران دفاع مقدس داشت و سرداران شهیدی چون شهید مجید بقایی،صدراله فنی ، اسماعیل دقایقی و حبیب الله شمایلی 4 سردار از 5 سردار سرلشکر شهید ملی استان خوزستان .

از بههان آمده ایم شهری که در میان چاه های نفت و گازش مانند شمعی می سوزد و به دیگر شهرها بجای نور و گرما، پول تزریق میکند و چون خودش در حال سوختن است به دید مسئولین نیاز به پول و کمک ندارد ، در اخلاق سیاسی عده ای باید بسوزند تا بتوان جایی دیگر را بسازند .

از بهبهان آمده ایم که آخرین پروژه عمرانی بزرگی که در آن افتتاح گردید سد مارون بود که در زمان تصدی ریاست جمهوری وقت حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی در سال 1375 اتفاق افتاد یعنی 18 سال پیش .  

از بهبهان آمده ایم که بدلیل مظلومیت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکند . آسفالت های با قدمت 20 ساله ، ماشین آلات سنگین شهرداری با عمر بیش از 30 سال ، مبلمان شهری بدقواره قدیمی چون هزینه ای برای تغییر و تحول ندارد ،  7 ماه حقوق معوقه کارگران شهرداری و بدهکاری بیش از 40 میلیارد تومانی به ارث مانده از سالهای گذشته . درد ها و کمبودها زیاد است اما انگیزه ی خدمت و عهدی که با مردم در آغاز بسته ایم ما را راست قامت گردانید تا با مشکلات بجنگیم و ادای دین نمائیم .

اما بگذریم چون نمی خواهم وقت شما را بگیرم ...

ما با رخصت از مردم شهرمان بصورت جمعی خدمت شما گرانمایه رسیده ایم با امید و آرزو هم آمده ایم قاطعانه می گویم اگر دست خالی برگردیم امید شهروندانمان را ناامید کرده ایم . آخرین فردی را که به هر زحمتی بود خدمتش رسیدیم شمائید . با اجازه از خودتان یادآور میشویم برای این انقلاب زندانی کشیده ای ، مورد هدف گلوله منافقین قرار گرفته ای ، برای موفقیت در جنگ خون دل ها خورده ای و با سازندگی به ایران ما عزت دادی ...

در واقع هرجا که انقلاب نیاز به یک فدایی داشت این شما بودید که خودتان را سپر بلاهای ویژه و استثنایی قرار می دادید . لذا این ارزش را دارد که عاجزانه از شما بخواهیم دستمان را بگیرید و کاخ آمال و آرزوهایمان را مانند یک حباب خیالی ویران نکنید و یاری مان نمائید .

برای سازندگی بهبهان ، حذف بدهکاری ها ، خرید ماشین آلات سنگین موردنیاز شهرداری ، پرداخت حقوق معوقه کارگران، اجرای پروژه های عمرانی همچون زیرگذر یا روگذر ، آسفالت خیابان ها و ... دست بسوی شما دراز می کنیم و برای عبور از وادی این مشکلات همت والای شما را طلب می کنیم .

تخصیص منابع مالی به این شهر اولین گام در جهت آغاز کارهای عمرانی و حل معضلات فراروی می باشد ...

به ما کمک کنید تا ما نیز به عهدی که با مردم بسته ایم عمل کرده و شرمنده ی مردم فهیم ، بی آلایش ، دوستار نظام و شهیدپرور شهرمان نشویم .

و در پایان یادآوری میکنم با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب که هیچ کسی برای من هاشمی نمی شود ، هیچکس بعنوان کاوه فریادرس این شهر نخواهد شد مگر اینکه خداوند به دل پاک فداکار واقعی نهضت امام خمینی (ره) آقای هاشمی اثر گذارد و کاوه ی شهر ما شود که اگر این اتفاق بیافتد بزرگترین افتخار برای بهبهان خواهد بود .


متن مقاله ای که رئیس کمیسیون عمرای شورا در دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر بهبهان


ریاست ارجمند مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی و حضار محترم

باسلام

سپاسگزاریم که خداوند بزرگ این توفیق را به ما عنایت فرمود و این فرصت فراهم گردید تا این گروه که نمایندگان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر بهبهان هستند به حضور شما شرفیاب شوند . افزون بر اینکه از رهنمودهای حضرتعالی بهره مند می گردند ، نکاتی نیز از موارد و معضلات این شهرستان را گزارش نمایند .

شاید نیازی به بیان نباشد که بهبهان یا همان ارجان یا آریاگان گذرگاه امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و امامزادگان واجب التعظیم با پیشینه ی چند هزار ساله که ردپای آن را تا عهد ایلامیان می توان جستجو کرد و در تقسیمات کشوری نیز بعنوان یکی از 5 ایالت مطرح فارس در دوره ساسانیان بوده است . پس از اسلام نیز همواره یکی از مراکز اثرگذار  در حوزه اقتصاد،فرهنگ و دانش بشمار می آمده است . همانگونکه ناصرخسرو در سفرنامه خود به وجود عالمان و شخصیت های برجسته ای از مذاهب مختلف در آن اشاره میکند ، ما همشهری محدثانی چون عبداله بن بکر ارجانی و ابواسحاق ارجانی از یاران باوفای امام صادق و امام کاظم (ع) می باشیم .

همشهری علمایی چون استاد کل علامه وحید بهبهانی که در مقابل اخباریون قد برافراشت و همشهری سید عمادالدین فقیه طباطبایی که سفیر تشیع خوانده می شد و آخوند ملاعلی که تفسیری از قرآن را به زبان عربی با استفاده از کلمات بدون نقطه نوشت و زادگاه روحانی سترگی چون آیت اله العظمی سید علی بهبهانی مرجع عالی قدر عالم تشیع و همشهری فرامرز بن کاتب ارجانی از چهره های بر جسته ی داستان سرایی و نویسنده نخستین رمان فارسی بنام سمک عیار افتخار داریم . پهلوانی حماسه ساز بنام آریوبرزن دلاور خطه ارجان که با خواهرش یوتاب و لشکریانش چون سدی مانع پیشروی اسکندر مقدونی گردیدند ، افتخار داریم روحانی انقلابی سید عبداله بهبهانی رهبر جنبش مشروطیت از ماست و روحانیت پر شوری که در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی در روشنگری و انتقال پیام حضرت امام ( ره ) بنیانگذار جمهوری اسلامی به مردم در استان خوزستان پیشرو بوده اند . افتخار حماسه سازان 8 سال دفاع مقدس سلحشورانی چون سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی فرمانده لشکر 9 بدر ، سرلشکر شهید دکتر مجید بقایی فرمانده قرارگاه یکم کربلا،سرلشکر شهید مهندس صدراله فنی فرمانده قرارگاه فجر ، سرلشکر شهید حبیب اله شمایلی قائم مقام فرمانده لشکر 7 حضرت ولی عصر (عج) و 1100 شهید گلگون کفن شهرستان بهبهان، افتخار داریم که از دیاری به حضور حضرتعالی رسیده ایم که 90 شهید مظلوم شیمیایی عملیات کربلای 5 و 74 شهید دانش آموز معصوم حمله موشکی مدرسه راهنمایی شهید پیروز و صدها جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس در خود جای داده است و اما این شهر با پیشینه کهن و ادای دین خود به اسلام و انقلاب همچون نگینی در بین شهرستان های مجاور می درخشید و تامین کننده معلمان مدارس ، اساتید دانشگاه ، نخبگان ، پزشکان ، بازارهای اقتصادی و شاهراه  3  استان خوزستان ، کهگلویه و بویر احمد و بوشهر . امروز نه تنها در جایگاه شایسته خود نیست بلکه شور بختانه با وجود تمام ظرفیت های موجود در توسعه شهری و زیرساخت ها و تاسیسات صنعتی تقریباً از آنها عقب افتاده است .

این شهرستان با بیش از 250 هزار نفر جمعیت با وجود پتانسیل نیروهای متعدد و نخبه انسانی برخورداری از 3 رودخانه پر آب و همیشه جاری مارون و خیرآباد و زهره و سدهای مخزنی مارون و تنظیمی و آریوبرزن و خیرآباد و دارا بودن صنایع عظیم نفتی و تاسیسات پالایشگاه گاز کارخانه سیمان قطب مهم کشاورزی و دامپروری و نزدیکی به آبهای آزاد اکنون گریبانگیر مشکلات گوناگونی در سطح کلان از جمله نامناسب و ناایمن بودن جاده های مواصلاتی ، عدم راه اندازی فرودگاه ، تعطیلی پروژه ملی پالایشگاه گاز بیدبلند 2  ، راکدبودن نیروگاه ،پروژه های 1000 مگاواتی بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) بوده و در سطح پائین تر فرسوده بودن و قدیمی بودن گذرها و معابر اصلی شهر به قدمت 50 ساله و عمر آسفالت های سطح شهر در حدود 20 سال و عدم وجود مبلمان زیبای شهری و نداشتن توان مالی شهرداری برای پرداخت حقوق ماهیانه کارکنان زحمتکش خود به گونه ای که نتواند 8 ماه حقوق معوقه کارگران خود را بپردازند .

شهرداری بهبهان با بیش از 50 میلیارد تومان بدهی و نداشتن ابتدایی ترین ماشین آلات راه سازی و تاسیسات شهری بصورت ورشکسته درآمده و عملاً مردم صبور و همیشه در صحنه این خطه را ناامید و بی تفاوت نموده است . مردمی که در تمامی عرصه های انقلاب بخصوص انتخابات های ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا پیشرو و حماسه آفریدند و اثبات نمودند که در صورت اول حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده اند .

شایسته است که به فریاد این مردم مظلوم و محروم برسید . از این رو حضرتعالی که از پیشاهنگان برجسته انقلاب و از مسئولین عالی رتبه نظام و از یادگاران و یاوران صدیق حضرت امام ( ره ) و مقام معظم رهبری و سکان دار 8 سال دفاع مقدس عاجزانه استدعا داریم که به داد این مردم و این شهر محروم برسید و مساعدت ویژه از طریق مراجع ذیصلاح به خصوص دولت تحت عنوان کمک مالی به شهرداری ورشکسته بهبهان و چند پروژه مهم در سطح شهر به ویژه مبلمان شهری ، زیرگذر ، آسفالت معابر و احداث خیابان آیت اله وحید بهبهانی عیدی خوب و یادگاری ماندگار از طرف حضرتعالی به مردم ولایت مدار بهبهان عنایت بفرمائید .
سلامتی حضرتعالی و همه خدمتگزاران صدیق به اسلام و انقلاب را از خداوند متعال خواستاریم

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon