• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵:۳۷ | سه شنبه, ۲۹ / بهمن / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 836
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

نطق سخنگوی شورای شهر در جلسه 19/11/92 بسیاری از مسائل را روشن کرد


در این مدت پرفراز و نشیب نه تنها در شهرداری تغییر و تحولی صورت نگرفته و پیشرفتی حاصل نشده بلکه شهرداری در لبه پرتگاه و رو به عقب گرد است . از همه دردناکتر این است که برخی از مسائل و مشکلات شهرداری نه تنها بار مالی ندارد بلکه ناشی از عدم برنامه ریزی و ضعف مدیریت آقای شهردار است . چرا کارخانه آسفالت شهرداری تعطیل است ؟!


*نطق آقای نعمت الله همراهی در جلسه 19/11/92 شورای اسلامی شهر بهبهان

عصر بهبهان: نعمت الله همراهی از اعضای با سابقه شورای شهر و سخنگوی فعلی شورا طی نطقی که در تاریخ 19 بهمن ذر جلسه شورا ایراد نمود مسائل بسیاری را روشن کرد . خبرگزاری عصر بهبهان به دلیل اینکه رسالت خود را به انجام رسانده باشد عین نطق  آقای همراهی را جهت قضاوت شما مخاطب عزیز  انتشار داده است.

 بنام خدای خوب و مهربان

" یکی از دانشمندان می گوید : سرم را بشکن اما حرفم را گوش کن "

تبریک عرض میکنم ایام خجسته پیروزی انقلاب اسلامی و یاد همه شهدا را گرامی میداریم .

بعد از مدتها سکوت و خویشتن داری و مدارا با ناملایمات و مشکلات شهرداری ،ناچارم بخاطر دفاع از حقوق شهروندان و کارکنان زحمتکش شهرداری ، سیاست صبر و انتظار را کنار بگذارم و مطالبی را به اطلاع شهردار عزیز و اعضای محترم شورای شهر برسانم اما پیش از آن بخاطر شفاف بودن بیاناتم عذرخواهی میکنم:

مردم شریف و با فرهنگ بهبهان به اعضای شورای شهر با رویکرد تغییر و تحول رای دادند زیرا اکثریت اعضای شورای شهر از چهره های تازه نفس هستند .

اعضای شورای شهر از افراد برجسته علمی ،فرهنگی و دانشگاهی ،چهره های محبوب اجتماعی ،حقوقی و شخصیت های مردم دار که برخی از این عزیزان در همه دوره های انتخابات مورد اعتماد مردم بوده اند .

 آقایان دانایی و قنواتی از یادگاران عرصه دفاع مقدس و چهره های صادق ، پاکدست و پرانرژی با انگیزه های فراوان خدمت به مردم و پیشرفت شهرمان می باشند .

بفرموده استاد فرهیخته جناب آقای دکتر گلکار :

شورا یک کنسرت دسته جمعی است که هماهنگ و هم صدا در عرصه های گوناگون ، آماده خدمت رسانی به مردم هستند .

فرزند عزیزم جناب آقای حمید بعنوان جوان ترین عضو شورا چه زیبا فرمود : " شورا ، شورای شهرداری نیست بلکه شورای همه شهر است "

جناب آقای شهردار ، جنابعالی بیش از 11 ماه در مصدر شهرداری بوده اید خصوصاً در 5 ماه اخیر ( چهـارمین دوره شورا ) همه فرصت ها و اختیارات مالی و اجرایی به شما تفویض گردید .

هرگونه پیشنهاد مالی ، حقوقی و عمرانی ( حتی فراتر از قوانین جاری ) در حمایت و پشتیبانی از شهرداری و مدیریت جنابعالی در صحن شورا به تصویب رسید . به فرموده آقای دانایی حتی یک مصوبه علیه شهرداری نداشته ایم . علاوه بر این ، برخی از اعضای شورا خصوصاً برادر بزرگوارم جناب آقای اسمی زاده مانند یک کارمند فعال ، تمام قد به یاری شما شتافتند اما متاسفانه شهرداری گرفتار انجماد و روزمرگی است .

در این مدت پرفراز و نشیب نه تنها در شهرداری تغییر و تحولی صورت نگرفته و پیشرفتی حاصل نشده بلکه شهرداری در لبه پرتگاه و رو به عقب گرد است . از همه دردناکتر این است که برخی از مسائل و مشکلات شهرداری نه تنها بار مالی ندارد بلکه ناشی از عدم برنامه ریزی و ضعف مدیریت آقای شهردار است . چرا کارخانه آسفالت شهرداری تعطیل است ؟!

چرا کارخانه سنگ شکن در حال رکود است ؟!

چرا شهرداری طرح های تولیدی و درآمدزا ندارد ؟!

بهبهان پیشینه علمی ، فرهنگی و تاریخی درخشانی دارد اما متاسفانه نخبگان و جامعه مهندسین از وضعیت و عملکرد شهرداری ناراحتند . شهر بهبهان مانند یک دهستان بزرگ و بی قواره است .

شهر بهبهان بسیار کثیف است . چهره شهر خسته ، افسرده ، ناشاد و مانند یک شهر جنگ زده است .

پارکها و فضاهای سبز بی رمق و رها شده و لجام گسیخته اند .

کارکنان و کارگران شهرداری بعلت عدم پرداخت حقوق و مطالبات معوقه ، بی انگیزه و ناراضی اند . از نظم و انضباط ، خلاقیت و نوآوری در ساختار شهرداری خبری نیست ...

هشدارهای 28 گانه رئیس محترم شورا و تذکرات و نطق های دلسوزانه اعضای شورا خطاب به جنابعالی تکراری است و بعد از گذشت 5 ماه بی پاسخ مانده اند . آقای شهردار پاسخگوی اعتراضات مردم و کارکنان شهرداری و هشدارهای خیرخواهانه اعضای شورای شهر نیست .

شاید آقای مهندس آقامیری به امید گشایش مالی در شهرداری ، منتظر معجزه و امدادهای غیبی است !

بعضی از اعضای شورا می گویند از حضور در میان مردم کوچه و بازار یا شرکت در مراسم عمومی فاصله می گیریم زیرا نمی توانیم پاسخگوی مشکلات فراوان شهرداری و ضعف مدیریت جناب شهردار باشیم .

" علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد "

جناب آقای شهردار ، از تاریخ امروز هرگونه حادثه ای در شهرداری رخ دهد اینجانب سلب مسئولیت میکنم زیرا اوضاع شهرداری انفجاری و غیرقابل پیش بینی است . بنابراین علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد .

اینجانب بعنوان کمترین عضو شورا از مردم شریف بهبهان و کارکنان شهرداری و موکلین خود بخاطر کاستی ها و مشکلات فراوان شهرداری عذرخواهی میکنم .

من از کارکنان و کارگران زحمتکش و بی ادعای شهرداری و از فرزندان گرسنه و بیمار آنان عذرخواهی میکنم .

خدایا مرا ببخش بخاطر خالی بودن یخچال کارگران شهرداری!

بخدا قسم یکی از کارگران شهرداری میگفت : در یخچال ما فقط آب خوردن هست و دیگر هیچ !!!

جناب آقای مهندس آقامیری شهردار محترم ، من به جایگاه علمی و اخلاقی شما احترام می گذارم . آقای شهردار ، من شما را دوست دارم اما مردم نجیب بهبهان را بیشتر دوست دارم . آقای شهردار من شما را دوست دارم اما کارکنان و کارگران شهرداری را بیشتر از شما دوست دارم زیرا جیب آنها خالی است و در مقابل خانواده و فرزندانشان شرمنده و معذورند .

جناب آقای آقامیری ، آیا هنوز هم می خواهید به عنوان شهردار به کار خودتان که همان روزمرگی و فرصت سوزی است ، ادامه دهید ؟

" جناب آقای شهردار ، من نگران سلامتی و آبروی شما هستم تا دیر نشده و پشیمان نشده اید آبرومندانه از مسئولیت خود استعفا و کناره گیری کنید . "

 چرا باید منافع عمومی ، سرنوشت کارکنان شهرداری و همه اعضای شورای شهر قربانی شما شوند ؟

ضعف مدیریت آقای شهردار باعث شده تا مردم نسبت به شورای شهر ، دولت تدبیر و امید و نظام که دستاورد خون شهداست ، بی اعتماد و ناامید شوند ...

آخرین کلام...

" آقای شهردار ، در حال حاضر بهترین خدمت به خودتان و بهترین هدیه شما به مردم و کارکنان شهرداری ، استعفا و خداحافظی است "

خدایا چنان کن سرانجام کار                        تو خشنود باشی و ما رستگار ...

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon