• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸:۰۱ | سه شنبه, ۲۲ / بهمن / ۱۳۹۲
 • در تحلیل و گزارش
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1040
 • (رتبه فعلی 1.9/5 ستار ها) تمامی آرا: 72
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

گزارش ویژه : چالش اساسی شهرداری و شورا ، آیا حاشیه پر رنگتر از متن است؟


در این گزارش سعی شده تا منصفانه اتفاقات شهرداری به چالش کشیده شده و راه حلی منطقی برای حل بحران فعلی شهرداری جستجو گردد.


چالش اساسی شهرداری و شورا ، آیا حاشیه پر رنگتر از متن است؟

در این گزارش سعی شده تا منصفانه اتفاقات شهرداری به چالش کشیده شده و راه حلی منطقی برای حل بحران فعلی شهرداری جستجو گردد.در این خصوص با برخی از اعضای شورا و شهردار مصاحبه هایی ترتیب داده ایم تا نظرات موافق و مخالف همزمان طی این گزارش ارائه و قضاوت را به شما مخاطب محترم بسپاریم .

من در اعتراض به اینکه بعضی از اعضای شورا تحمل صدای مخالف و تحمل انتقاد از شهردار را نداشتند بر دهانم چسب زدم

نعمت الله همرایی از اعضای با سابقه شورای شهر: من در اعتراض به اینکه بعضی از اعضای شورا تحمل صدای مخالف و تحمل انتقاد از شهردار را نداشتند بر دهانم چسب زدم

همراهی بعد از اتمام جلسه شورا در روز دوشنبه  طی تماسی که با خبرنگار عصر بهبهان داشت گفت: بنده نه به عنوان سخنگوی شورا بلکه فقط به عنوان یکی از اعضا عرض می کنم :علی رغم اینکه شهرداری بحران دارد و در بن بست قرار گرفته و با این شرایط وقوع هر گونه حادثه ای تلخ در شهرداری محتمل است ، باز هم اکثریت شورا بر ابقای شهردار رای داد!

وی ادامه داد: طی جلسه امروز که جهت ماندن یا رفتن شهردار برگزار شده بود ، اکثریت اعضا رای به ماندن شهردار تا بعد از عید دادند .
همراهی خاطر نشان کرد: وجود بحرانهای فراوان در شهرداری باعث شد تا  نطقی علیه شهردار در جلسه قبل داشته باشم که به مذاق افرادی در شورا خوش نیامد و باعث اعتراضهایی شدو افزود: این مطالب نیز در اختیار خبرگزاری قرار خواهد گرفت.

همراهی همچنین گفت: متاسفانه بعد از اینکه در جلسه امروز بعضی از اعضا علیه بنده صحبت کردند و انتقادهایی به بنده داشتند مبنی بر اینکه چرا مطالب تندی علیه شهردار به کار برده اید؟

پاسخ من به این افراد تنها این جمله است:"من در اعتراض به اینکه بعضی از اعضای شورا تحمل صدای مخالف و تحمل انتقاد از شهردار را نداشتند بر دهانم چسب زدم"

به همین دلیل در جلسه امروز به عنوان اعتراض هیچ گونه مطلبی عنوان نکردم .

به گزارش خبر نگار عصر بهبهان ، طی آخرین صحبتی که با آقای همراهی قبل از جلسه امروز داشتم وی از بیان مطالبی انتقادی در خصوص شرایط فعلی و بحرانهای موجود درون شهرداری در نطق جلسه قبل خود در شورا خبر داده و افزود: شهردار پاسخ  آن انتقادها  را به جلسات بعد موکول نمود.

همراهی تصریح کرد: استعفای شهردار در شرایط فعلی بهترین گزینه هم برای شهردار و هم برای شورا خواهد بود چرا که از طرفی عزل شهرداری که خود ما بر سر کار آورده ایم در واقع ضربه ای به شورا خواهد بود .

به همین خاطر با توجه به شرایط نا امید کننده فعلی و روزمره گی موجود در شهرداری عرض می کنم بهترین اتفاق ممکن استعفای شهردار است که هر چه زودتر اتفاق بیفتد به نفع شهر و شهردار خواهد بود.

دانایی:  آقامیری توان مدیریت  اداره شهر بهبهان را ندارد و هر چه زودتر خودش استعفا دهد به نفع شهر و شهرداری است

نعمت اله دانایی رئیس شورای شهر به خبرنگار عصر بهبهان گفت: از همان روز اول تنها کسی بودم که در شورا به شهردار رای مثبت نداد ولی همواره از آقامیری حمایت کرد .

در حال حاضر با قاطعیت می گویم : آقای آقامیری توان مدیریت  اداره شهر بهبهان را ندارد و هر چه زودتر خودش استعفا دهد به نفع شهر و شهرداری است .

 این اتفاق به نفع خود او نیز هست چرا که مردم قضاوت خواهند کرد و بر مردانگی او صحه خواهند گذاشت .
ماندن شهردار در شرایط فعلی فقط وضع را بدتر خواهد کرد .

مهدی حمید: شرایط موجود و نمای آینده شهر را مناسب نمی بینم و اختلاف نظری که در بین دوستان در شورای شهر وجود دارد باعث تشدید این موضوع می شود .

گروهی نیز من جمله کوروش مودت ، عقیده دارند اگر این اتفاق یعنی کنار رقتن یا کنار گذاشتن شهردار اگر یکی دو ماه قبل انجام شده بود بهتر از حال حاضر بود چرا که در حال حاضر با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز،  نبود شهردار جهت وجهه شهر و شورا مناسب نیست .

مودت ، علی آقاجری و محمود سینا و محمد گلگارعنوان کردند : قرار شد تا 2 ماه دیگر هم به شهردار فرصت داده شود و انگاه بعد از عید تصمیمی مبنی بر ماندن یا رفتن شهردار اتخاذ گردد.

دانایی با رد این فرضیه گفت : وجود سرپرستی چون مهندس دایی زاده که در زمانهای گذشته نیز امتحان خود را پس داده ، حتی بهتر از شهردار با این موضوعات کنار خواهد آمد و کارها را انجام خواهد داد .

از طرفی بعضی از افراد شورا که نخوستند نامشان فاش شود بر این عقیده هستند که همه اعضا از شرایط فعلی رضایت خاطر ندارند و به خاطر مسائل پشت پرده اعم از بازیهای سیاسی یا بده بستانهای مالی موقتا رای بر ابقای شهردار داده اند و بیان توجیه نزدیکی به عید نوروز فقط پوششی برای  این گونه مسائل پشت پرده است.

شهردار با رد مسائل و مشکلات موجود عقیده دارد که شرایط به این بدی هم نیست و کارهای زیادی صورت گرفته و مردم از شرایط موجود چندان ناراضی نیستند .

وی این عقیده را که اعضای شورا به فکر برکناری او هستند را نیز تگذیب کرد و گفت: اینهایی که چنین مسائلی را بیان می کنند از بیرون شورا خط می گیرند .

منصفانه هم که قضاوت کنیم ، چیزی که واضح است اینکه در این مدتی که شهردار فعلی مسئولیت را به عهده داشته کار چندانی برای شهر صورت نگرفته و کارگران شهرداری نیز با عدم پرداخت مطالبات خود مواجه بوده و چند بار هم به همین دلیل اعتصاب کرده اند .

از طرفی مهندس آقامیری قبل از شهردار شدن مدت زیادی در شورا بوده وبا علم کامل به شرایط شهرداری این مسئولیت را پذیرفته است و به همین دلیل بیان مسائل و مشکلات مالی و بدهکاری های قبلی نمی تواند توجیه مناسبی بر شرایط فعلی باشد .

همچنین ماندن شهردار در این سمت با وجود اینکه میداند در دو ماه آینده علاوه بر حقوق ، بحت عیدی و پاداش نیروهای شهرداری هم مطرح خواهد بود و از طرفی زمان پایان قرار داد نیروهای روز مزد شهرداری هم فرا خواهد رسید و طبق مصوبه شورا باید بیش از 100 نفر از کارگران روز مزد نیز تعدیل شوند . هیچ امیدی به بهبود شرایط متصور نیست و اگر شهردار جهت بازگزداندن وجهه خود نیز حاضر به ماندن شده باشد با این شرایط وجه شهردار برنخواهد گشت ، که هیچ ، بدتر هم خواهد شد.

حال سوال اینجاست که چرا وقتی همه اعضا بر این عقیده هستند که شهرداری در شرایط مناسبی نیست و شهردار نیز  مسائل را به روز مره گی دنبال می کند . چرا باز هم شورا در این خصوص تعلل می کند و از طرف دیگر چرا خود شهردار کنار نمی کشد تا وجهه خود را در اذهان عمومی سامان بخشد ؟

آیا حاشیه پر رنگتر از متن است؟


دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon