• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲:۲۲ | شنبه, ۲۸ / دی / ۱۳۹۲
 • در خوزستان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 615
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

نامه 80تشکل دانشگاهی استان خوزستان: افرادی به دنبال تحریک جریانات دانشجویی هستند/عده‌ای در دولت راستگویان خیال‌های دیگری در سر می‌پرورانند


آیا اگر قانون اجرا شود فضای امنیتی به وجود می‌آید؟ ما می‌دانیم جواب شما چیست ولی عده‌ای در دولت راستگویان خیال‌های دیگری در سر می‌پرورانند و این امر در وزارت علوم نگران کننده است. مقام معظم رهبری متذکر شده اند که فضای دانشگاه باید آرام باشد، نباید دانشگاه جولانگاه احزاب و جریانات سیاسی گردد، لزوم حرکت پرشتاب علمی که در چند ساله اخیر به اوجش رسیده و هزاران مطالبه به حق دیگر رهبر حکیم انقلاب برایمان بسیار روشن است


نامه 80تشکل دانشگاهی استان خوزستان:
افرادی به دنبال تحریک جریانات دانشجویی هستند/عده‌ای در دولت راستگویان خیال‌های دیگری در سر می‌پرورانند
     
عصر بهبهان :جناب آقای دکتر روحانی اگر کسی آگاهانه به اصل و اساس دین خدشه وارد کند، نباید با او برخورد شود؟ سوءاستفاده از فضای مقدس آموزشی برای برقراری ارتباطات خلاف شرع، سوءاستفاده از تریبون علم برای اشاعه فحشا، نشریات دانشجویی برای توهین به مقدسات و پیامبر(ص)، راه اندازی تشکل‌های ساختار شکن، اینها به معنای نشاط در محیط علمی است؟ شما که خود هم روحانی هستید و هم حقوقدان، آیا باید به چنین افرادی اجازه فعالیت داده شود

به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب نیوز، تشکل دانشگاهی دانشگاه‌های استان خوزستان پس از سفر رئیس‌جمهور به این استان نامه‌ای منتشر کردند. متن نامه بدین شرح است:

بسمه‌تعالی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین روحانی سلام علیکم

در ابتدای سخن از حسن انتخاب شما در قرار دادن استان خوزستان در صدر سفرهای خود و اولین حضور شما در استان تشکر می‌نماییم. خوزستانی که دین خود را به اسلام ادا کرد و در راه حفظ اسلام و انقلاب در تمام دوران پربار جمهوری اسلامی هیچگاه کوتاهی ننموده است و ارزشمندترین سرمایه‌های خود را چه از نظر سرمایه‌های انسانی و چه مادی و معنوی در راه اعتلای اسلام و انقلاب به عرصه آورده است. خوزستانی که دروازه ورود تشیع به کشوراست، خوزستانی که محل عروج شهیدان و محل هبوط ملائکه بوده و هست. استانی که علی رغم استعدادهای کم نظیر از نظر معادن، نهرهای خروشان، سدهای عظیم، زمین‌های حاصل خیز، داشتن مرزهای آبی و خاکی، مناطق گردشگری و یادگارهای هشت سال دفاع مقدس، پالایشگاه‌ها، مناطق آزاد، صنایع مادر کشور و از همه مهمتر نیروی انسانی مستعد برگرفته از قومیت‌های مختلف همچنان با مسائلی از جمله بیکاری و فقر دست و پنجه نرم می‌کند.

ما جامعه دانشگاهیان استان خوزستان از آنجا که با انتخاب گزینشی طیف خاصی در دیدار نخبگان و دانشگاهیان اجازه ورود و دیدار با حضرتعالی داده نشد و شاید چون برگزار کنندگان این همایش از نقدها و پیشنهادات دیگر می‌ترسیدند فقط طیف خاصی را به این جلسه دعوت کردند یا اینکه علت بی تدبیری استانداری را می‌رساند؛ بر آن شدیم تا پاره‌ای از دغدغه‌های خود را با حضرتعالی در میان بگذاریم. در ابتدا اشاره‌ای به ظرفیت‌های استان شد و امیدواریم رئیس‌جمهور محترم بتواند با ارائه تدابیر از ظرفیت‌ها و پتانسیل استان نهایت استفاده را برده و موجبات شکوفایی استعدادها را فراهم نماید و از نگاه ناعادلانه به این استان جلوگیری کند.

در خصوص دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این استان با ظرفیت بالغ بر 300 هزارنفر جامعه دانشگاهی یکی از استان‌های فرهیخته کشور عزیزمان است؛ خوب بود در این سفر دکتر فرجی‌دانا وزیر محترم علوم حداقل جلسه‌ای را با جامعه دانشگاهی تدارک می‌دید و از پیشنهادات و نقدهای جامعه دانشگاهی استفاده می‌کرد. عدم برگزاری جلسه با دانشگاهیان توسط وزیر علوم یعنی یا خود را محتاج به مشورت نمی‌دید یا از نقدهای منصفانه می‌هراسید که حتی معاونین وزیر نیز در جمع دانشجویان حاضر نشدند؛ از طرفی از وزیر محترم بهداشت تشکر می‌کنیم که علاوه بر جلسه با جامعه دانشگاهی، معاون خود را در میان دانشجویان فرستاد تا از نظرات آنان استفاده کند. جناب آقای رئیس‌جمهور از آنجا که فرصتی برای حضور دکتر فرجی‌دانا وزیر محترم علوم پیش نیامد خدمت شما عرض می‌کنیم که بعد از انتصابات وزیر علوم تعدادی از اساتید و دانشجویان که به علت مسائل ساختارشکنانه و اخلاقی از جامعه دانشگاهی اخراج شده بودند باز به دانشگاه سرازیر شده‌اند که نمونه‌های مصداقی آن را در برخی دانشگاه‌های اصلی استان خوزستان شاهد هستیم این امر فضای بدبینی به دولت و عدم اعتماد به دولت را به وجود می‌آورد و از لحاظ امنیت اخلاقی و علمی جامعه دانشگاهی را نگران کرده است.

در ماه‌های اخیر عده‌ای از افراد که سوابق مدیریتی و عملکردشان در گذشته نه چندان دور حاکی از عدم مدیریت و توانایی‌هایشان دارد و مخصوصاً در جریانات فتنه منحوس 88 از جمله کسانی بودند که آگاهانه در صف فتنه گران قرار گرفتند با نامه نگاری‌ها و فعالیت‌هایی قصد دارند خود را به شما و دولت شما نزدیک کنند؛ نمونه آن را در سفر اخیرتان به خوزستان شاهد بودیم که در جلسه نخبگان فقط همان افراد با مدیریت و هماهنگی هم طیفی‌هایشان گروه خاصی را به جلسه با نخبگان دعوت کردند و سایر تشکل‌ها و نخبگان را از دیدار شما محروم نمودند تا هرچه می‌خواهند سیاه نمایی کنند. جالب‌تر اینکه حتی مسئول خانه نخبگان استان هم از افراد دعوت شده خبر نداشت و حتی رئیس بزرگ‌ترین دانشگاه استان نیز جزء مدعوین نبود و با وساطت سایرین وارد این جلسه شده است.

هرچند این عدم تدبیر نشات گرفته از مدیریت ضعیف مسئولین استانداری و اداره‌کنندگان آن جلسه بود لیکن این امر به نام دولت شما تمام شده است و خاطر جامعه دانشگاهی را مکدر کرده است. جناب آقای دکتر روحانی اگر کسی آگاهانه به اصل و اساس دین خدشه وارد کند، نباید با او برخورد شود؟ سوءاستفاده از فضای مقدس آموزشی برای برقراری ارتباطات خلاف شرع، سوءاستفاده از تریبون علم برای اشاعه فحشا، نشریات دانشجویی برای توهین به مقدسات و پیامبر(ص)، راه اندازی تشکل‌های ساختار شکن، اینها به معنای نشاط در محیط علمی است؟ شما که خود هم روحانی هستید و هم حقوقدان، آیا باید به چنین افرادی اجازه فعالیت داده شود؟ آیا اگر قانون اجرا شود فضای امنیتی به وجود می‌آید؟ ما می‌دانیم جواب شما چیست ولی عده‌ای در دولت راستگویان خیال‌های دیگری در سر می‌پرورانند و این امر در وزارت علوم نگران کننده است. مقام معظم رهبری متذکر شده اند که فضای دانشگاه باید آرام باشد، نباید دانشگاه جولانگاه احزاب و جریانات سیاسی گردد، لزوم حرکت پرشتاب علمی که در چند ساله اخیر به اوجش رسیده و هزاران مطالبه به حق دیگر رهبر حکیم انقلاب برایمان بسیار روشن است که فرصتی برای حاشیه سازان و حاشیه سازی نداریم و باید در جهت برآوردن این مطالبات به سرعت حرکت کنیم.

آقای رئیس‌جمهور در حال حاضر افرادی در همین استان با جلسات شبانه و مخفیانه در دانشگاه و تحریک برخی جریانات دانشجویی سعی دارند این فضا را برهم زده و موجب تنش شوند. انتظار ما از دولت شما و خصوصا وزیر علوم این است که با تدبیر خود به ما امید دهید که این رشد علمی وفضای علمی حاکم بر مجموعه‌های دانشگاهی به فضای پرتنش سیاسی بازی و سیاست زدگی تبدیل نمی شود. به نظر می‌رسد عزل و نصب‌های بی مورد و تحت فشار لابی‌های ایجاد شده وجریانات نه به صلاح شماست و نه صلاح کشور. آنچه گفته شد دغدغه‌های جامعه دانشگاهی استان خوزستان به محضر رئیس‌جمهور بود. باشد که شاهد اجرای مطالبات عمومی آینده سازان کشور باشیم.

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon