• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰:۱۷ | یکشنبه, ۲۲ / دی / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 976
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

جوابیه شهردار بهبهان در رابطه با اتهامات وارده به شهرداری ، مندرج در سایتهای خبری و مطبوعات محلی...


در این مدت اخباری بر علیه شهرداری بهبهان در سایت عصر بهبهان درج شد که بنا به رسالت خبرنگاری و احترام به حقوق خوانندگان سایت جوابیه شهردار محترم بهبهان مهندس آقامیری را نیز در ادامه خواهیم گذاشت و قضاوت را به خوانندگان خواهیم سپرد.


در این مدت اخباری بر علیه شهرداری بهبهان در سایت عصر بهبهان درج شد که بنا به رسالت خبرنگاری و احترام به حقوق خوانندگان سایت جوابیه شهردار محترم بهبهان مهندس آقامیری را نیز در ادامه خواهیم گذاشت  و قضاوت را به خوانندگان خواهیم سپرد.

جوابیه شهردار بهبهان در رابطه با اتهامات وارده به شهرداری ، مندرج در سایتهای خبری و مطبوعات محلی...

با عرض سلام و ادب حضور شهروندان محترم بهبهان و آرزوی قبولی عزاداری و توسلات همشهریان گرامی در ایام محرم و صفر .

چندی پیش مطلع شدم که در گوشه و کنار و یا برخی سایت های خبری  و بعضا" در هفته نامه ها مطالبی در خصوص شهرداری و وضعیت مطالبات و تخلفات صورت گرفته درج گردیده است که به دلیل احترام ایام حزن اهل بیت علیه السلام ، مجالی برای پاسخ ندیدم اما با توجه به اینکه به هیچ عنوان راضی نیستم که همشهریان عزیز ما ، در ابهام مسائل مطرح شده باشند ناجار به پاسخ شدم .در بخشی از مطالبی که بنام افشاگری (!!!) مطرح شده بود فرماندار وقت بیان نموده اند که شهرداری مطالباتی را از انبوه ساز (ص.و) و یا کارخانه سیمان و مخابرات و ... در دست دارد ولی اقدامی صورت نمی دهد و یا  در جای دیگر ایشان بیان کرده اند که فرمانداری 11 میلیارد تومان به نفع شهرداری حکم صادر کرده است .

حال نظر شما را به چند نکته جلب می نمایم که آیا اصولا" عدم انتشار مطالب پرونده های مربوطه به یک نهاد جرم است که در راستای آن ، طرح آن در یک روزنامه و یا سایت افشاگری تلقی شود؟!

آیا اداره و سازمانهای دیگر موضوعات و مشکلات داخلی خود را می بایست به سطح اجتماع بکشانند و آرامش روانی شهروندان را بر هم بزنند که شهرداری این اقدام را انجام دهد؟!

 آیا در سطح خرد یک خانواده مشکلات داخلی خود را به بیرون انتقال داده و موجبات بی اعتمادی مردم نسبت به خود را فراهم می آورد؟!

 چرا که در دادگستری محترم نیز پرونده های بسیاری وجود دارد که با تلاش شبانه روزی بی وقفه پرسنل و قضات محترم و مراجع انتظامی به سرانجام می رسد، آیا همیشه آنها به سطح جامعه کشیده و عمومی و علنی می شوند؟!

 آیا چنین عملی به لحاظ حقوقی و اداری صحیح می باشد؟!

نکته بعد اینکه تمام این مسائلی که فرماندار وقت اعلام نموده اند ، آیا در زمان مسئولیت ایشان رخ نداده است؟! آیا ایشان به عنوان فرماندار و سکاندار اجرای شهرستان نمی بایست در اینخصوص نقش خود را تمام و کمال انجام داده و مسائل را به سرمنزل مقصود برسانند؟!! مطلب بعدی در مورد نقش فرماندار وقت در پرونده های کمیسیون ماده 77 است .فرماندار به عنوان یکی از اعضاء این کمیسیون سه نفره حضور داشته اما چیزی که مشخص است این است که طرح پرونده ها ابتدا به ساکن بعهده شهرداری بوده و در واقع این شهردار است که پرونده را پیگیری و شناسایی و در راستای صدور حکم در جلسه مطرح می نماید و برابر قانون رأی اکثریت ملاک می باشد . حتی در مواردی ممکن است فرماندار نیز در اقلیت قرار گرفته لذا این عبارت که توسط فرماندار به نفع شهرداری حکم صادر شده است واقعی نبوده به نحوی که شاید جهت پیگیری این مطالبات و آراء کمیسیون ، فرماندار محترم می بایست همپا و همراه با شهرداری بوده و نقش عمده ای را ایفا نمایند ، با این وضعیت آیا چنین امری صورت گرفته است ؟! و حتی غیر از فرماندار دو عضو دیگر کمیسیون ، نماینده محترم قوه قضائیه و نماینده محترم شورای اسلامی شهر بهبهان نیز وجود دارند که عملا" نقش موثر ایشان توسط فرمامدار وقت نادیده گرفته شده است .

در مورد مطالبات شهرداری نیز باید گفت که وصول مطالبات به لحاظ قانونی و اداری مراحل خاصی دارد که در حال حاضر ویژه نماینده حقوقی شهرداری با جدیت زیر نظر این اینجانب پیگیری امورات مربوطه بوده به محض تکمیل ، شهرداری در احقاق حقوق حقه خود ذره ای کوتاهی نخواهد نمود . البته این امر مستلزم همکاری و مساعدت ارگانهای مربوطه و مسئولین شهرستان می باشد اما درخصوص کشف به اصطلاح کارچاق کن ها نیز باید گفت که این موارد توسط ارگانهای نظارتی در مجموعه شهرداری کشف شده و به مراجع ذیربط اطلاع رسانی شده است و همکاری لازم نیز در تکمیل پرونده توسط شهرداری با مراجع قضایی و انتظامی صورت گرفته است و هدف اصلی ما شفاف سازی در فعالیتها بوده و این حق مسلم مردم شریف بهبهان بوده است که نسبت به روند اجرایی در ادارات آگاهی لازم را داشته باشند .و چیزی که مبرهن است این است که مردم آگاه و بصیر بهبهان بهتر از هر شخص دیگری ناظر بر اعمال مسئولین و روند انجام شده در اداره و ارگانها می باشند پس پیش داوری در این زمینه می تواند تبعات خاص خود را داشته و آرزومندیم که در طول مدت خدمت بالاترین چیز که همانا رضایت خداوند متعال و مردم عزیز بهبهان می باشد را تحصیل نموده و نسبت به پیشرفت و آبادانی شهر دارالمونین بهبهان نقش عمده و بسزایی را ایفا نماییم و در پایان خدمت با رضایت و بدون لجاجت امانت و جایگاه خود را به خادمان بعدی نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان و مردم عزیز بهبهان تقدیم نماییم و هیچگاه اشتباهات و ناتوانی خود را در اداره امور به عهده افراد غیر واگذار ننماییم و انشا الله بتوان از تمامی ظرفیت ها و افراد در این شهر که بهرحال زحماتی ارائه نموده در جای خود استفاده و بهره برداری نمود. لازم میدانم از زحمات بی دریغ فرماندار وقت در شهرستان صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و آرزومندم با توجه به مشکلات فعلی بویژه مشکلات مالی در شهرداری تمامی مسئولین شهرستان و حتی ایشان نسبت به وضعیت بحرانی شهرداری اهتمام ویژه داشته و از هرگونه حاشیه سازی که موجب ایجاد فضایی غبارآلود در پیگیری پرونده ها می شود جلوگیری بعمل آید

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon