• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲:۵۶ | چهارشنبه, ۱۱ / دی / ۱۳۹۲
 • در تحلیل و گزارش
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1294
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

گزارش // سرنوشت پاساژ روز چه خواهد شد ؟


پاساژ روز یا ملت واقع در خیابان اصلی شهر بهبهان که ارزش ریالی آن چیزی در حدود 30 میلیارد ریال برآورد می شود ؛ مدتی است شایعاتی در خصوص مالک اصلی این پاساژ ورد زبانهاست


گزارش // سرنوشت پاساژ روز چه خواهد شد ؟

پاساژ روز یا ملت واقع در خیابان اصلی شهر بهبهان که ارزش ریالی آن چیزی در حدود 30 میلیارد ریال برآورد می شود ؛ مدتی است شایعاتی در خصوص  مالک اصلی این پاساژ ورد زبانهاست .

خبرگزاری عصر بهبهان برای روشن شدن مطلب طی گزارشی نقطه نظرات برخی از مسئولین را در خصوص وضعیت گذشته و حال حاضر این پاساژ جویا شد .

دانایی : پاساژ روز را بعد از سالها به شهرداری بر می گردانیم

نعمت اله دانایی رئیس شورای شهر بهبهان در خصوص وضعیت پاساژ روز و شایعاتی که در این زمینه ورد زبانهاست ضمن تاکید بر اینکه  پاساژ روز ملک شهرداری است  افزود: طی 30 سال گذشته اجاره نشینان این پاساژ فقط در دو سال اول اجاره داده بودند و بعد کسی پیگیر اجاره هم نشده است . 

دانایی  ضمن بیان اینکه در گذشته 2 بار هم تا پای تحویل گرفتن پاساژ روز به نفع شهرداری اقدام شده ولی توقف کرده اند اذعان کرد: بر اساس شنیده های بنده  یک بار اعضای شورا و یک بار هم شهردار وقت کار را متوقف کرده اند.

رئیس شورای شهر تاکید کرد : در شورای چهارم ، بنده  واسد الله  اسمی زاده که مامور پیگیری این موضوع شده به شدت به دنبال باز پس گیری پاساژ روز هستند .

وی  تصریح کرد : شورای چهارم می خواهد به عنوان یکی از اقدامات مثبت خود  بازگرداندن پاساژ روز به شهرداری را در کارنامه خود  ثبت نماید.

این مسئول  با اشاره به اینکه  بعد از تاکید بنده همچنان شکایتی از سوی شهرداری صورت  نگرفته است گفت: شخصا نامه ای به شهرداری ارسال و پیگیری این موضوع را از شهردار خواسته است.

دانایی در آخر ضمن تشکر از اسدالله اسمی زاده ادامه داد: طبق قولی که به مردم دادیم از اموال شهرداری حفاظت می کنیم و پاساژ روز را بعد از سالها به شهرداری بر می گردانیم.

باذلی محبوب : طی نامه ای به باز پرس شعبه دوم دادسرای عمومی وانقلاب بهبهان اعلام جرم کردم

فرهاد باذلی محبوب فرماندار سابق بهبهان در پی افشاگری های قبلی خود این بار درخصوص پاساژ روز به خبر نگار عصر بهبهان گفت :  این پاساژ در بهترین نقطه تجاری شهرستان بهبهان ، در پلاک ثبتی بخش یک بهبهان  است وششدانگ پلاک مذبوربه نام شهرداری بهبهان می باشد.

باذلی محبوب در اثبات گفته خود به اسناد و مدارکی استناد کرد و افزود : دردهه شصت مغازه هایی با کاربری تجاری توسط شهرداری احداث وبه افرادی باهویت مشخص برای مدت یک سال اجاره داده می شود.علی رغم منقضی شدن قراردادهای اجاره آنان در همان سالهای 60

شهرداری تا کنون هیچگونه اقدامی جهت تمدید قرارداد اجاره و تعدیل اجاره بها .یا  تخلیه این افراد ننموده وبدون تبیین هرگونه مبنای حقوقی ، مستأجرین به تصرفات خود ادامه می دهند .

وی همچنبن اذعان کرد : بعضا این افراد امتیازمغازه های مورد نظر راهم به اشخاص ثالث واگذارنموده اند .

فرماندار سابق بهبهان تصریح کرد :  درمقام فرمانداروقت شهرستان بهبهان پس ازجمع آوری مستندات وارزیابی عملکردشهرداری ودستیابی به گواهی ثبتی ملک مذبور رسما جهت حفاظت ازحقوق بیت المال وبازپس گیری ملک به شهرداری طی نامه شماره 464/ف/م مورخه 7/5/92 به شورای حفاظت ازحقوق بیت المال دادگستری کل استان گزارش نمودم  و افزود: بعد ازاین اقدام حقوقی موضوع راهم رسما طی نامه ایی به باز پرس محترم شعبه دوم دادسرای عمومی وانقلاب بهبهان اعلام جرم کردم.

باذلی ادامه داد : بعدازاین اقدامات شورای حفاطت از حقوق بیت المال استان ودادسرای شهرستان به صورت مجدانه دراین خصوص فعال شده اند ودرحال پیگیری موضوع هستند.

وی در خصوص دلیل این افشاگری گفت: باتوجه به اینکه شهرداری میلیاردها تومان بدهکاری به اشخاص حقیقی وحقوقی دارد و نتوانسته حقوق شش ماه کارگران را پرداخت نماید می بایست درخصوص صیانت ازاموال واملاکش فعالتر گردد.

اسمی زاده : سند را نشان دادیم که گفتند «بنداز کنار»

اسد الله اسمی زاده عضو شورای شهر بهبهان به خبر نگار عصر بهبهان گفت: شورا وظیفه درآمد زایی  و پیگیری مطالبات  شهرداری را به بنده واگذار کرده است که پرونده  پاساژ روز یا پاساژ ملت  بکی از آنهاست.

اسمی زاده ادامه داد : در جلسه ای که با حضور 4 نفر از مستاجرین پاساژ و مسئول دایره فنی شهرداری برگزار شد گفتم اگر مدرکی دال بر مالکیت شما بر مغازه های پاساژ روز موجود است ارائه دهید که در جواب فقط گفتند :" آن زمان ما 50 هزار تومان بابت این مغازه ها پول داده ایم".

این عضو شورای شهر بهبهان همچنین گفت: وقتی که سند و گواهی ثیتی ملک به آنها نشان داده شد با اصطلاح «بنداز کنار» با بنده برخورد شد.

وی در پایان گفت: موضوع را از طریق نیروی انتظامی و حقوقی شهرداری پی گیری کرده ایم و  به دنبال بازپس گیری حق و حقوق شهرداری هستیم.


دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon