• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲:۱۴ | سه شنبه, ۱۰ / دی / ۱۳۹۲
 • در ایران جهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 689
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

نایب رئیس جبهه اصلاح طلبان: باید همان روز که رهبر معظم انقلاب فرمودند که به اردوکشی های خیابانی پایان دهید افرادی که خود را در دایره نظام می دانستند ادامه نمی دادند.


مهدوی:من اعتقاد دارم در نظام اسلامی باید هرچیزی از مجرای قانون به نتیجه برسد. حضرت علی (ع) برای یهودی دادگاه می گذاشت و خودش هم حاضر می شد. قوه قضاییه جمهوری اسلامی به واسطه رهبر معظم انقلاب مشروعیت کامل دارد و هر حکمی هم که راجع به این افراد بدهد باید اجرا شده و همه هم به آن تمکین کنند


نایب رئیس جبهه اصلاح طلبان:
باید همان روز که رهبر معظم انقلاب فرمودند که به اردوکشی های خیابانی پایان دهید افرادی که خود را در دایره نظام می دانستند ادامه نمی دادند.

نایب رئیس جبهه اصلاح طلبان کشور گفت: حوادث درناک بعد از انتخابات ۸۸ با دخالت دشمنان رقم خوردو در حالی زمینه را برای دخالت گروهک های ضد انقلاب مهیا کرد که تا کنون هم هیچ مدرکی دال بر تقلب در انتخابات ارائه نشده است

به گزارش عصر بهبهان به نقل از مرصاد حسنعلی مهدوی چشمه گچی  گفت: همانطور که یک روز بعد از انتخابات گفتم و هنوز هم یکسری حواشی پیش نیامده بود با توجه به شرکت همه جانبه  و پرشور مردم در انتخابات از همه اقشار، انتخابات سال ۸۸ را پرشور و با نشاط اعلام کردیم.

مهدوی گفت: همیشه هم اعلام کرده ام که دوستان معترض در انتخابات هیچگاه نتوانستند که مدرکی دال بر تقلب در انتخابات را ارائه بدهند و من هم عقیده دارم که این حجم رای امکان تقلب را نخواهد داشت.

وی افزود: طبیعی است که در این حجم از آرا و این تعداد از صندوق جابه جایی هایی هم باشد و همان تعبیر تخلف را می توان برای آن به کار برد. چون به خود ماها هم که در جریان اصلاح طلب هستیم تا کنون مدرکی ارائه نشده که بگویند به موجب این تقلب شده است.

وی با اشاره به نقل قولهای نامعلوم و غیر مستدل گفت: شنیده هایی که می گویند مثلا سردار مشفق در جایی سخنرانی کرده است خب اینها بدون دلیل و بدون اینکه مشخص شود این فرد کیست یا نفوذش چقدر است پذیرفتنی نیست.

مهدوی گفت: مواردی بود که برخی از مسئولین  در کشور و یا در استان حمایت خود را اعلام می کردند و این طرف و آن طرف حرف می زند و یا مثلا در استان کرمانشاه یکی از فرمانداری ها مثل ستاد انتخاباتی شده بود اما به هر حال با توجه به  حضور طیف ها و افکار مختلف با عناوین چندین ناظر، گروه های اجرایی و بازرس به هیچ وجه تقلب امکان پذیر نیست و برای آن مدرکی هم وجود ندارد.

مرصاد: موضع شما و اصلاح طلبان در برابر اغتشاشات سال ۸۸ و آشوب های خیابانی در حالی که رهبر انقلاب بر پایان دادن به این رفتارها تأکید کردند چیست؟ در حالی که شما می فرمایید هیچ مدرکی دال بر تقلب در دست نداشتند.

مهدوی: در ابتدایی که نتیجه انتخابات اعلام شد معترضینی در روزهای اول با سکوت و در آرامش کامل و طبق قانون خواست خود را مطرح کردند که طبیعی هم بود اما بعد از آن شاهد اتفاقات دردناکی بودیم. حوادثی که هم دشمنان در آن دخیل بودند و هم افراد مغرضی که می خواستند فضایی را برا عقده گشایی علیه نظام و رهبری به وجود بیاورند.

مدیر مسئول روزنامه غرب گفت: در این فضا فرصت برای ورود منافقین و ضد انقلاب فراهم شد که از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی افزود: باید همان روز که رهبر معظم انقلاب فرمودند که به اردوکشی های خیابانی پایان دهید افرادی که خود را در دایره نظام می دانستند ادامه نمی دادند. سعه صدر رهبری در رسیدگی به اعترضات، نشستن با نماینده کاندیداها و شنیدن نظرات آنها، گسیل دادن شخصیتهایی برای دیدار و شنیدن اعتراض کاندیداها حقیقتا جای قدردانی داشت که از این سعه صدر نظام و رهبری استفاده کافی و مطلوب به عمل نیامد و آن مسائل رقم خورد.

مرصاد: تمام این حوادث تلخ و اقدامات در فتنه ۸۸ توسط چند نفر که به سران فتنه  توسط مردم لقب گرفته اند رقم خورد و عدم توجه به نصایح مقام معظم رهبری مبنی بر پایان دادن اردوکشی ها از سوی این افراد بود. نظر شما در خصوص شرایط فعلی که با توجه به رأفت نظام با اینها برخورد می شود چیست؟

مهدوی: ما همیشه اعتقاد داریم که برخورد با هر فردی در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید از مجرای قانونی و علنی باشد. باید به اتهامات این افراد در دادگاه بررسی و در خصوص قصور آنها حکم داده شود. ما معتقدیم که عوامل ایجاد اغتشاشات در آن روز هر فردی که هست باید در دادگاه محاکمه شود و او هم حرفهایش را در خصوص اتهاماتش بزند. ضمن اینکه برخی ها مثل آقای مطهری معتقدند باید در خصوص سخنان آقای احمدی نژاد در جشن پیروزی خودش هم بررسی های لازم انجام شود.

وی با اشاره به محاکمه صدام و پرویز مشرف خاطر نشان کرد: باید دادگاهی تشکیل و محاکمه انجام شود، برخی ها اعتقاد دارند حد اینها مرگ است اما باید قوه قضاییه نظر بدهد و ما نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

مرصاد: به هر حال بعد از انقلاب به غیر از یک یا دو مورد در دهه شصت دیگر هیچ فرد یا گروهی به این وضوح در برابر نظام قرا نگرفت و این حوادث را به وجود نیاورد. به همین دلیل حتی اگر حقوقدان هم نباشیم می شود پیش بینی کرد که نتیجه محاکمه چیست. با توجه به این که شما فرمودید مدرکی هم برای ادعاهای خود ندارند. افرادی با توجه اقدامات آنها می گویند که حکم چنین فردی محاربه و اعدام است. اما واقعیت این است که نه حکمی اجرا شده و نه دادگاهی بلکه این افراد با رحمت اسلامی نظام مجازات نشده اند و تنها ارتباطات رسانه ای آنها  و ارتباط با مشاورین فراریشان مثل امیرارجمند و واحدی قطع است. حتی رسیدگی و درمان و گردش آنها هم سرجایش است. می خواهم بدانم با این شرایط شما باز هم به عنوان یک اصلاح طلب مثل بسیاری از اصول گرایان و مطالبات مردمی، خواهان محاکمه اینها هستید؟

مهدوی: من اعتقاد دارم در نظام اسلامی باید هرچیزی از مجرای قانون به نتیجه برسد. حضرت علی (ع) برای یهودی دادگاه می گذاشت و خودش هم حاضر می شد. قوه قضاییه جمهوری اسلامی به واسطه رهبر معظم انقلاب مشروعیت کامل دارد و هر حکمی هم که راجع به این افراد بدهد باید اجرا شده و همه هم به آن تمکین کنند.

مرصاد: یعنی شما مماشات با این افراد را قبول ندارید؟

مهدوی: اینها که ماه ها است که در حصر هستند. مماشات نشده. این ها به هر حال باید نور آفتاب را ببینند و با خانواده هایشان ارتباط داشته باشند. حالا روزنامه و تلویزین دارند و درمان می شوند ولی به هر حال باید قانون در مورد آنها اجرا شود.

مرصادنیوز: البته به این غلظت هم نیست. شما مطمئن هستید که اینها نور آفتاب و یا خانواده هایشان را نمی بینند؟

مهدوی: نه مدرکی ندارم. من که با اینها نیستم که بدانم . بر اساس شنیده ها و نوشته ها در سایتها عرض می کنم.

مرصاد: نهم دی ماه را چطور می بینید؟

مهدوی: نهم دی ماه لبیک مردم به ندای رهبری و نمادی از ولایت مداری مردم است که نشان دادند گوش به فرمان رهبری هستند و در همه حوادث در صحنه حاضر می شوند. مردم در ۹ دی برای دفاع از انقلاب و آرمانها به میدان آمدند و ما آن را تجلی حضور مردم در حمایت از انقلاب می دانیم.

مرصاد: روزهایی هستند مثل نهم دی ماه، ۱۳ آبان و … که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری از آنها به عنوان یوم الله یاد کرده اند. اینکه دولتی ها در ۱۳ آبان خیلی حضور محکمی نداشتند و یا استانداران استان ها در رابطه به ۹ دی بیانیه ای نمی دهند را چطور ارزیابی می کنید؟ توصیه اصلاحطلبان به این برخوردها چیست؟

مهدوی: اصلاحطلبان حضور داشتند خوب و با شکوه هم بودند و تصاویر آنها هم هست.

مرصاد: اصلاحطلبان را عرض نمی کنم، دولتی ها را می گویم که خیلی حضورشان مطلوب نبود. الان هم استانداران. اصلاح طلبها که خیلی هایشان بودند و خوب هم بودند اصلا در اصل حوادث هم حضور داشتند.

مهدوی: خود آقای روحانی که بی تفاوت نبود ۹ دی را به خوبی توصیف کردند و پیام دادند. در مورد ۱۳ آبان هم که ۳ مناسبت بسیار مهم است و روز جهانی مبارزه با استکبار است. روز ۱۳ آبان روز فراموش نشدنی است و ما همیشه بودیم و تا هستیم هم حضور خواهیم یافت و دولت هم باید در این عرصه ها باشد و عدم حضور آنها پذیرفته نیست.

سخنگوی ائتلاف اصلاح طلبان کرمانشاه گفت: این ها مربوط به اصل نظام است. آقای روحانی نهم دی را متعلق به اصل نظام خوانندند که مردم برای دفاع از کیان نظام به میدان آمدند و ما هم نهم دی ماه را روز بزرگ و یوم الله می دانیم.

وی افزود: در مورد استانداران هم هنوز نهم دی تمام نشده باید پیام بدهند. اینها کج سلیقه ای هایی است که می بینیم.

مهدوی با اشاره به رأفت و سعه صدر بالای رهبر انقلاب خاطر نشان کرد: اصلاحطلبان از این همه بزرگواری های رهبری باید بهره ببرند. این را من نمی گویم. آقای سید احمد نقیب زاده در مجله آسمان هفته گذشته نوشت که اصلاح طلبان هیچگاه قدر رأفت رهبری را ندانستند. چه در مجلس ششم که آن تحصن بیهوده را انجام دادند و با تدبیر رهبری کار داشت درست می شد اما عده ای مانع شدند.

وی افزود: زمینه و بستر حماسه ۲۴ خرداد را هم رهبر معظم انقلاب فراهم کردند چون در همان روز انتخابات را حق الناس خواندند ولی هیچگاه ما اصلاحطلبان قدر چنین رهبر عزیز و نازنینی را ندانستیم. فضای مناظرات آرام در نظام مردم سالار را رهبری آماده کردند. والله اگر رهبری نبود نظام مردم سالاری از بین رفته بود هر کسی هم از سخن من ناراحت می شود باکی نیست چون ما نگران آخرت خود هم هستیم.

وی در پایان تصریح کرد: بسیاری از مشکلات موجود هم  قابل حل است و باید از افراط در هر دو جناح پرهیز کرد.

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon