Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
1 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • محمود عاطفی در همایش اصحاب رسانه عنوان کرد: مهمترین راهکار برای مقابله با تهاجم رسانه ای برگشت دوباره به مفاهیم قرآنی است

  عصر بهبهان : عصر بهبهان: محمود عاطفی مهمترین راهکار برای مقابله با تهاجم رسانه ای دشمن را برگشت دوباره به مفاهیم قرآنی دانست و عنوان کرد: ما اصلا نمی توانیم برای مقابله با تهاجمات دشمن سراغ گونه های تکنوکرات ها و تئوریسین های واداده به فرهنگ غرب برویم و از بسته بندی های شیک و زیبای غربی که برایمان پیچیده اند کمک بگیریم. باید بدانیم این بسته بندی ها أجوف و توخالی هستند.


  محمود عاطفی در همایش اصحاب رسانه عنوان کرد:
  مهمترین راهکار  برای مقابله با تهاجم رسانه ای  برگشت دوباره به مفاهیم قرآنی است
       
  عصر بهبهان: محمود عاطفی مهمترین راهکار  برای مقابله با تهاجم رسانه ای دشمن را برگشت دوباره به مفاهیم قرآنی دانست و عنوان کرد: ما اصلا نمی توانیم برای مقابله با تهاجمات دشمن سراغ گونه های تکنوکرات ها و تئوریسین های واداده به فرهنگ غرب برویم و از بسته بندی های شیک و زیبای غربی که برایمان پیچیده اند کمک بگیریم. باید بدانیم این بسته بندی ها أجوف و توخالی هستند.


  به گزارش عصر بهبهان، محمود عاطفی مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور در جمع اصحاب رسانه در اهواز، درخصوص نقش ابزار رسانه اظهار داشت: امروزه ما فقط از طریق ابزار رسانه است که می توانیم بر دشمن مان غلبه کنیم. این ابزار رسانه یک ابزار مطلقی است  لذا لازم است بدانیم که برای نقش آفرینی رسانه چه باید کرد؟

  محمود عاطفی مهمترین راهکار  برای مقابله با تهاجم رسانه ای دشمن را برگشت دوباره به مفاهیم قرآنی دانست و عنوان کرد: ما اصلا نمی توانیم برای مقابله با تهاجمات دشمن سراغ گونه های تکنوکرات ها و تئوریسین های واداده به فرهنگ غرب برویم و از بسته بندی های شیک و زیبای غربی که برایمان پیچیده اند کمک بگیریم. باید بدانیم این بسته بندی ها أجوف و توخالی هستند.

  وی ادامه داد : مثلا دشمن قصد دارد از طریق اختلاف بین قومیت های ایرانی بین ما نفوذ کند. با توجه به رسالتی که نظام جمهوری اسلامی ایران دارد قومیتها یک مزیت و یک فرصتی برای ما هستند که اگر قومیت ها را بخواهیم از ایران پاک کنیم ایران دیگر بدون قومیتها معنا پیدا نمی کند. و هدف دشمن هم همین حذف قومیتها از ایران و ایجاد اختلاف بین آنهاست . قومیتها نقطه اقتدار پایداری امنیت ملی ما و فرصت های طلایی ما هستند . هر کسی از طرف دشمن بخواهد مسخره کند و مثلا بگوید یک لری، یک عربی، و یک ترکی و .... این شخص را هرکسی می خواهد باشد باید خاک بر دهانش ریخت که می خواهد این مزیت های ما را تبدیل به فرصت برای خودش بکند.

  عاطفی با تاکید بر رسالت اصحاب رسانه گفت : تاکید من به رسانه ها این است که بروند دنبال اینکه ببینند قرآن به ما چه می گوید؟ قرآن کتاب ماست و قرار است نقش هدایتگری برای ما داشته باشد. من چهار اصل را از حوزه ورود قرآن کریم به موضوع برخورد با جنگ نرم برداشت کرده ام که این چهار اصل راهکارهای بسیار خوبی هستند برای مقابله رسانه های ما برای مبارزه با تهاجم رسانه ای دشمن به اعتقادات ما.

  مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور  در ادامه یادآور شد : قرآن به ما می گوید این است که اگر در امت ها چهار خصیصه  باشد این جامعه در مقابل جنگ نرم واکسینه می شود :

  1.     اولین خصیصه ای که دشمن برای آن تلاش می کند ترویج قوم پرستی و طایفه گری نابجا و ایجاد تفرقه در میان صفوف امت اسلامی است. ضمن اینکه قومیتها مورد توجه و تکریم فرهنگ قرآنی است؛ اما استفاده نابجا از فرهنگ طایفه گری و أرجح دانستن قومی بر قوم دیگر را نهی کرده مگر به داشتن تقوا.

  2.     دومین شاخصه کوچک شمردن رهبران دینی و آموزه های وحیانی است همراه با تمسخر که قران این موضوع را نهی نموده است. در رسانه ها  نباید با طنز رهبران و آموزه های وحیانی را به چالش کشید.

  3.     شاخصه سوم: به تفاخر به عنوان نماد و نشان برتری توجه نکنید. داشتن مثلا فلان ماشین و امکانات زندگی را به تفاخر دانستن باعث لطمه خوردن به اعتقادات ماست.

  4.     چهارمین خصیصه ای که قرآن به ما گوشزد کرده است این است که نهادهای اندیشه، تعقل و رشد و تلاشهای مجاهدانه و ایثارگرانه را به استهزاء نگیریم.

  این استاد دانشگاه تصریح کرد : ما باید حتما به این چهار اصل توجه داشته باشیم و ترویج شان  کنیم که این چهار موضوع جنبه ناموس ما را دارند . پس ما باید در رسالت رسانه ای فرهنگ سازی کنیم. چرا که قرآن می فرماید : شما باید بدانید که اراده خداوند بر این است که مؤمنین تحت سیطره کفار قرار نگیرند. قرآن به ما گوشزد کرده که در مقابل جنگ نرم حواستان باشد؛ در همه ابعاد شما مزیت هایی دارید که باید آنها را مورد توجه قرار دهید و نباید زیر سیطره کفار بروید. شما ارزشتان بیشتر از کفار است. . شما اندیشمندان، بزرگان ، صاحب نظران، روحانیت معزّز، و ... باید به این اصل روشن توجه کنید و نباید پز روشنفکری بدهید و با افتخار از این روشهای غربی استفاده کنیم. امروز روزی است که برای مصونیت بخشی به اعتقادات و قدرت تفکر و تعقل خودمان در برابر مشکلات قطعا باید دنبال قرآن و راهکارها و آموزه های قرآنی برویم.

  وی با توصیه به اصحاب رسانه گفت : رسانه های عزیز ما هم باید برای جریانی که علیه مزیت های ما به نفع فرصت های خودشان سوء استفاده می کنند؛ رسالت خودشان را به نحو احسن انجام دهند تا کژی های جامعه اسلامی ما برطرف شود و موجب رضای الهی قرار گیریم.

  محمود عاطفی در پایان تأکید کرد : وظیفه بسیج رسانه هم توجه و إنذار دادن به عزیزان رسانه ای است که مهارت های لازم را کسب کنند. خبرنگار عزیز مت هم  باید این عطش را داشته باشد که ببیند در جهت انجام این رسالتش آموزه های دینی ما چه می گویند تا متوجه بشود چه منابعی داشته که تا کنون به آن توجهی نداشته است.  تاریخ انتشار: ۱۷:۳۱:۵۱ | چهارشنبه, ۲۷ / آذر / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.