• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵:۱۵ | سه شنبه, ۵ / آذر / ۱۳۹۲
 • در خوزستان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 917
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

انتقاد و هشدارهای بسیج اساتید دانشگاه چمران از انتصابات وزیر علوم: ورود افرادفعال در فتنه آمریکایی-اسرائیلی88 به دانشگاه ها نقطه شروع هرج و مرج است


عصر بهبهان :ورود افراد حاشیه دار و فعال در فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 به بدنه تصمیم گیر وزرات علوم، نقطه شروعی دوباره برای لشکرکشی خیابانی و هرج و مرج این افراد است.


انتقاد و هشدارهای بسیج اساتید دانشگاه چمران از انتصابات وزیر علوم:
ورود افرادفعال در فتنه آمریکایی-اسرائیلی88 به دانشگاه ها نقطه شروع هرج و مرج است
     
عصر بهبهان :ورود افراد حاشیه دار و فعال در فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 به بدنه تصمیم گیر وزرات علوم، نقطه شروعی دوباره برای لشکرکشی خیابانی و هرج و مرج این افراد است.


به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب نیوز،بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز  طی نامه ای به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خواستار بازنگری در برخی انتصابات شد.
متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر فرجی دانا
وزیر محترم علوم، تحقیقات وفناوری

در ایامی به سر می بریم که متعلق به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین می باشد، قطع یقین این انقلاب، که خون بهای هزاران شهید گلگون کفن ایران اسلامی است، نشأت گرفته از مکتب حیات بخش عاشوراست، عاشورایی که یزیدیان سر امام حسین(ع) را بر سر نیزه فرستادند تا ریشه ی امر به معروف و نهی ازمنکر را به کلی بخشکانند. بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز این مرقومه را از باب وظیفه ذاتی خود در حفظ آرمانهای امام و انقلاب و نیز زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر به قلم انشاء در آورده است.

جناب آقای دکتر فرجی دانا
دانشگاه ها همانطور که رهبر عزیز انقلاب به زیبایی اشاره فرمودند چندین سال است که در مسیر اصلی خود به سمت فتح قله های رفیع علم ودانش و احیای دانشگاه تمدن ساز اصیل اسلامی در حرکت شتابان است.
پس از خلق حماسه ی سیاسی 24 خرداد، دولت با شعار اعتدال توانست اعتماد ملت را به خود جلب نماید و بر قوه مجریه تکیه زند. انتظار عقلانی و منطقی این است که در این فضای اعتدال، وزارتخانه های متبوع نیز اعتدال پیشه کنند و آرامش و شایسته سالاری را بعنوان بایسته های گفتمان اعتدال سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
باور عمومی از فضای اعتدال، آرامش و بارور شدن گفتمان علمی و دینی در بدنه دانشگاه ها است که تندرستی وزارتخانه بویژه درعرصه ی علوم انسانی اصل و پایه تحقق این انتظار است. متاسفانه بنظر می رسد افراط گرایان و تندروها از چنین امری چندان خشنود نیستند و از پیدایش چنین فضایی وحشت دارند و با فشار بر بدنه ی وزارت، از تئوریزه و شکوفا شدن و طراحی فکرها به سمت گفتمان علمی و دینی هراسناکند.
چرا که به رای العین مشهود است که گروه های رادیکال چه فشارهای سیاسی را بر بدنه علمی وزارتخانه علوم بر سر بحث عزل و نصب ها می آورند. انتظار این است که وزارتخانه در برابر فشار گروه های رادیکال ایستادگی نماید و از باج دهی به آنان بپرهیزد.
چرا که ورود افراد حاشیه دار و فعال در فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 به بدنه تصمیم گیر وزرات علوم، نقطه شروعی دوباره برای لشکرکشی خیابانی و هرج و مرج این افراد است. افرادی که جزء مردودین 88 هستند و سوابق و اسناد آن نیز مشخص و مبرهن است، ارمغانی جز تقابل بین وزارتخانه و نهادهای مردمی از جمله مجلس شورای اسلامی برای دولت اعتدال نخواهد آورد. وزارتخانه باید از نصب این گونه فتنه گران که کینه نیروهای انقلابی و ارزشی را بر سینه دارند بپرهیزد که انتصاب اینان بطور قطع در تضاد کامل با روح مطالبات جامعه دانشگاهی و گفتمان اعتدال دولت یازدهم است.
از اصرار برخی جریانهای سیاسی، بر هرج ومرج بخشی فضای آرام علمی دانشگاه ها و سیاست زدگی شان بسیار ناراحتیم، دانشگاهی که باید در آن علم و عالِم حاکم گردد، قطع یقین با پرورش روحیه جهادی و در آرامش علمی تثبیت می گردد و با فشار و اختناق و حذف مدیران ارزشی با این استدلال که هر که با ما نیست، افراطی ست، حاصل نمی گردد.
حال که جهت گیری و کارکرد و خط مشی اصلی وزارت علوم باید شتاب بخشی به گفتمان علم و پیشرفت علمی باشد که این با استقلال دانشگاه و ایجاد نشاط علمی و سیاسی در دانشگاه که دغدغه حضرتعالی ست، در تضاد نیست، ولی تحقق آن با بهره گیری از تمامی ظرفیتها و پتانسیلها محقق می گردد . نفوذ و فشار گروهی تندرو و اصرار آنها بر تسلط بر مدیریتهای وزارتخانه، وزارت را از این ماموریت اصلی خود باز می دارد.

جناب آقای وزیر
در این بخش نمی خواهیم از یک پرونده تاریخی دوردست صحبت کنیم، بلکه میخواهیم از واقعیتی نزدیک که خیلی از منتصبین کنونی هر چند خود دستی در آن داشتند، ولی اصرار بر فراموش کردن آن دارند، صحبت کینم. صحبت های بس دل سوز و البته عبرت بخش، سال 88 انتخاباتی بزرگ و فرصتی طلایی برای پیشرفت ایران عزیز و تثبیت جمهوریت آن در دنیا رخ داد. ولی برخی از همین افرادی که اکنون در بالاترین رکن وزارتخانه ی علوم که نقش قطار پیشبرنده ایران اسلامی و تحقق بخش تمدن نوین اسلامی است، سکنی گزیده اند، با هماهنگی دشمنان، 8 ماه خون به دل ملت و رهبری کردند، 8 ماه دانشگاه ها را به آشوب کشیدند و خسارت های مادی و معنوی فراوانی را بر چهره سالم و درخشان انقلاب ایجاد کردند و به جمهوریت نظام شوریدند .
افرادی که با وجود اینکه خود به نیکی می دانستند آن همه فتنه گری صرفاٌ و صرفاٌ حب قدرت و حب نفس برخی جاهلان دل سپرده به غرب است و تقلب، دروغ شاخداری بیش نیست. افرادی که امروز هم حاضر نشدند حتی لسانی هم که شده یکبار از این فتنه آمریکایی – اسرائیلی توبه نمایند و از سران خائن فتنه برائت جویند.
حال سوال اینجاست در وزارتخانه ای که علم و اندیشه و بصیرت و تحلیل، نرم افزار حرکتی آن است، با گماردن افرادی با این سابقه فتنه انگیزی ها که سخت افزارانه به ماهیت اسلامی و جمهوری نظام مقدس هجمه آوردند، آیا چیزی جز دهن کجی به آرمانهای نظام و ملت بزرگ ایران نیست!.
تعدادی از مدیران منصوب شده کنونی که در دوران اصلاحات با شعارهای مردم فریب و سوء استفاده از احساسات دانشجویان با تابلوهای آزادی و جامعه مدنی بر اریکه قدرت سوار بودند، اکنون نیز بازگشت همان دوران را در دستور کار خود دارند، دورانی که نتیجه ای جز آشوب و طراحی فتنه در اتاق های جنگ روانی و تهییج احساسات دانشگاهیان برای تقابل با حاکمیت نداشت. مگر نه اینکه در آن دوران از دانشگاه چیزی جز یک قاب توخالی نمانده بود و دانش و علم آموزی به ضد ارزش تبدیل شده بود. هوچی گری، تحصن و تجمع کار ویژه دانشگاه های تحت امر برخی از مدیران منصوب شده بود. اکنون برگرداندن اساتید و دانشجویان اخراجی که پرونده محرز اخلاقی دارند و قرار مجرمیت برای آنها صادر شده و سابقه ی زندان دارند، با دستور برخی مشاوران عالی شما، خبر از همان پازل چینی ها برای فشار از پایین به نظام با تعطیلی مراکز علمی و اردوکشی خیابانی است.
چرا افرادی که امتحان خود را با مردودی پس داده اند، دوباره در کلیدی ترین بخش های وزارتخانه قرار گیرند.آیا رواست افرادی که در دوران وزارتشان همواره صدای ناکوک با انقلاب و همنوا با بی بی سی و voa به جهان مخابره میکردند، اکنون به عنوان تئوریسین نظام فکری علمی جوانان و دانشگاه ها قرار گیرند؟
از آنجایی که موفقیت مجموعه شما را موفقیت نظام می دانیم، از سر دلسوزی و برادرانه به شما پیشنهاد می کنیم بدون توجه به فشار گروه های تندروی اصلاح طلب که به دنبال سهم خواهی از وزارتخانه برای ادامه زیست فتنه گرانه ی خود و چنگ زدن به قدرت هستند، با توکل بر خدا و تکیه بر اصل شایسته سالاری در همه ی امور، با ایستادن در مقابل زیاده خواهی این جریان های برانداز،در حفظ آرامش در دانشگاه ها که مایه توسعه و پیشرفت علمی کشور است، بکوشید.

برادر گرامی
امروز دیگر برخلاف تصورات و لجن پراکنی برخی غرب پرستان، جریان حزب الله در دانشگاه به عنوان جریان اصیل و اصلی سرزنده و پویاست. این واقعیت را برخی باید بدانند که اینبار این جریان بیدار اجازه نخواهد داد برخی در لباس دانشگاه و استاد دانشگاه، نامه جام زهر به مقام معظم رهبری بنویسند و دانشگاه را به حیاط خلوت احزاب سکولار و امریکازده تبدیل نمایند و پروژه کودتای مخملی خود را پیاده نمایند.
قطع یقین ما مرد تکلیفیم و تکلیفمان با فتنه گران و مردودین 88 مشخص است و اساتید بسیجی موشکافانه با تبعیت از فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، اجازه بازگشت دوران آشوبگری تندروهای اصلاحات را به دانشگاه نخواهند داد.


              والسلام علیکم و الرحمه الله
          بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران اهوازدیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon