• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۲۲:۲۲:۱۱ | چهارشنبه, ۲۹ / آبان / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 890
 • نعمت الله دانایی, شورای شهر بهبهان
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

دانایی:کارخانه سیمان عمده ترین بدهکار شهرداری/با پرداخت یک حقوق اعتصاب شکست/آقامیری:از آبفا گلایه مندیم


دانایی:تلاش می کنیم که تا هفته آینده یک حقوق دیگر نیز پرداخت کنیم.تا خواسته کارگران که گفته بودند با گرفتن دو حقوق به سرکار بر میگردند ، انجام شده باشد.دانایی:کارخانه سیمان عمده ترین بدهکار شهرداری/با پرداخت یک حقوق اعتصاب شکست/آقامیری:از آبفا گلایه مندیم


نعمت الله دانایی رئیس شورای شهر بهبهان ضمن محق دانستن کارگران شهرداری در خصوص اعتصاب به خبرنگار عصر بهبهان گفت: 8 ماه حقوق ماهی 500 هزار تومان که کارگر نتواند حتی مایحتاج روزمره خود را هم تامین کند باعث شد تا این عزیزان اقدام به اعتصاب کنند و افزود : البته طولانی شدن این اتفاق در ماه محرم که چهار روز به طول انجامید چندان صحیح نبود.

دانایی در خصوص دلیل شکسته شدن اعتصاب گفت: به کارگران قراردادی شهرداری یک حقوق و به کارگران روز مزد نیز 500 هزار تومان مساعده داده شد و افزود : البته این ماه نتوانستیم حقوق کارمندان خود را پرداخت کنیم.

وی ضمن بیان این مطلب که در این دو ماهی که شورای جدید بر سر کار آمده با هر سختی ، حقوق خود را پرداخت نموده است افزود: از زمانی که آقامیری به عنوان شهردار بهبهان مشغول به خدمت است ، حقوق ماه به ماه پرداخت شده است ، ولی چون همچنان معوقات پیشین بر جای خود باقیست ، همه فکر می کنند که کارگران اصلا حقوق نمی گیرند.

وی همچنین گفت:  تلاش می کنیم که تا هفته آینده یک حقوق دیگر نیز پرداخت کنیم.تا خواسته کارگران که گفته بودند با گرفتن دو حقوق به سرکار بر میگردند ، انجام شده باشد.

نیروهای مازاد و عدم پرداخت مطالبات شهرداری بهبهان را فلج کرده است

رئیس شورای شهر بهبهان جهت ریشه یابی علل بروز مشکلات شهرداری گفت: این مشکلات مربوط به امروز و دیروز وحتی یک سال گذشته نیست و افزود : بر اساس آماری که امروز بدست من رسیده در حدود 29 میلیاردو پانصد میلیون تومان بدهی داریم و این در حالیست که تقریبا هیچگونه کار عمرانی هم انجام نمی دهیم.

دانایی ادامه داد: منبع درآمد شهرداری بهبهان عوارضی است که به جهت ساخت و سازها از مردم اخذ می شود و رکود ساخت و ساز در شرایط فعلی باعث شده تا درآمد شهرداری کاهش یابد و افزود : با این وجود توانستیم موتوری شهرداری را از شرایط بحران خارج کنیم .

وی همچنین گفت : در حدود 500 میلیون تومان هزینه به روزرسانی موتوری شهرداری شد که کار بزرگی بود و در کنار مشکلات شهرداری باید دیده شود.

دانایی مشکل دیگر شهرداری را انبوه نیروی مازاد عنوان کرد و افزود:به جرات می توان گفت اگر تعداد 150 نفر از نیروهای فعلی شهرداری کاسته شود ، نه تنها شهرداری لطمه نمی بیند بلکه روند پیشبرد کار بهتر هم خواهد شد .

وی در خصوص تعدیل نیرو گفت : نمی دانم تا چه حد اطلاق نان بری برای نیروهای مازاد که به هر دلیلی به بدنه شهرداری وارد شده اند و از لحاظ کارایی هم در حد مناسبی نیستند درست باشد .ولی تا زمان ابلاغ رتبه جدید شهرداری صبر میکنیم و بعد نیروهای مازاد کنار خواهند رفت.
رئیس شورای شهر بهبهان همچنین گفت : هزینه عوارض از مردم بهبهان اخذ می شود تا صرف آبادانی بهبهان گردد ولی این درآمدها صرف دادن حقوق به افرادی در شهرداری می شود که انصافا فعالیت مثبتی در شهرداری ندارند.

کارخانه سیمان عمده ترین بدهکار شهرداری

دانایی در خصوص راهکار وصول مطالبات شهرداری گفت: تا آنجایی که ممکن است تلاش می کنیم تا از راههای مسالمت آمیز معوقات شهرداری که در حدود 8 میلیارد تومان است وصول گردد ، ولی در نهایت ناچار به اقدامات قهریه خواهیم شد.

وی عنوان کرد : کارخانه سیمان، جهاد کشاورزی ، آبفا و  مخابرات جزء اداراتی هستند که بیشترین بدهی را به شهرداری دارند.

دانایی در خصوص میزان بدهی ادارات به شهرداری گفت: کارخانه سیمان با میزان 5 میلیارد و 800 میلیون تومان بیشترین بدهی را به شهرداری دارد و اداراتی چون جهاد کشاورزی،مخابرات و ابفا با بدهی های میلیاردی از دیگر بدهکاران ما هستند.

دانایی در خصوص اقدامات جهت برون رفت از این بحران گفت:به شهردار آزادی داده شده تا هر برنامه ای جهت بهبود شرایط دارد عملی کند و همچنین جهت دریافت مطالباتی که از ادارات و اشخاص داریم اقدامات موثری صورت گرفته است.
حتی یک جلسه برای حل بحران شهرداری گرفته نشد

دانایی ضمن انتقاد از مسئولین شهرستان گفت:همه  مسئولین شهرستان بهبهان از شرایط بحرانی شهرداری مطلع هستند ولی در طول این چهار روز اعتصاب کارگران که باعث شد تا بهبهان پر از زباله شود حتی یک جلسه فوق العاده گرفته نشد  تا با تحت فشار گذاشتن ادارات بدهکار مشکلات شهرداری حل گردد.

گلایه شهردار بهبهان از اداره آبفا

سید صدر الله آقامیری ،شهردار بهبهان ضمن تشکر از شورای شهر گفت: در این چهار روز اعتصاب تنها شورای شهر بود که به کمک ما آمد و شخص ریاست شورا که با حضور خود در بین متحصنین در جهت حل مشکل برخواست.

آقامیری در خصوص اعتصاب کارگران شهرداری گفت:این بار اولی نیست که این اتفاق می افتد ولی سوال اینجاست که چرا در این موقعیت و این ایام چنین اتفاقی می افتد.

وی ضمن اظهار تاسف گفت: در این ایام جو سازیهایی انجام گرفت و تمام مشکلات به دوره خدمت بنده منتسب شدو افزود : همانطور که میدانید من در حدود هشت ماه است که شهردار هستم و بر اساس مستندات در این مدت حقوق خود به اضافه مقداری از معوقات دوره های قبل را پرداخت نموده ام.
آقامیری در خصوص راهکار برون رفت از این بحران به فعال شدن ستاد درآمد زایی در شهرداری اشاره کرد وافزود: شهرداری یک طرف قضیه است و طرف دیگر ادارات و اشخاص در تعامل با شهرداری هستند که باید مطالبات شهرداری را به موقع پرداخت کنند.

آقامیری تاکید کرد: در وحله اول تصمیم شهرداری بر مذاکره و حل مسالمت آمیز موضوع مطالباتش خواهد بود ولی نهایتا از طریق کمیسیون ماده 77 اختلافات مالی خود را دنبال خواهیم کرد .

وی ضمن انتقاد از اداره آبفا گفت: علی رغم حفاریهای متعددی که آبفا در معابر شهرستان صورت داده و شاهد هستید که شهر را به چه روزی انداخته ، مقید به انجام وظایف قانونی خود نیست  و افزود : با توجه به مستندات ارائه شده مطالبات شهرداری  از آبفا بیش از یک میلیارد تومان است.

شهرداربهبهان در پایان گفت :تا زمانی که رویکرد ما نسبت به مسائل شهری و شهروندی عوض نشود و فرار از پرداخت مطالبات شهرداری ارزش باشد  این مشکلات را خواهیم داشت .

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon