• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸:۰۴ | سه شنبه, ۲۸ / آبان / ۱۳۹۲
 • در خوزستان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 829
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

لحظه به لحظه از خوزستان:آمار مبتلایان به تنگی نفس از مرز2000 نفر گذشت/سوسنگرد قربانی جدید!/تشکیل ستاد بحران در امیدیه


عصر بهبهان :رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تنها در شهرستان اهواز از عصر دیروز تا ساعت 8 صبح امروز بیش از 2000نفر با علائم تنگی نفس به اورژانسهای بیمارستانی مراجعه کردند که از این تعداد 1940 نفر بصورت سرپایی درمان و 73نفر هم بستری شدند.لحظه به لحظه از خوزستان:آمار مبتلایان به تنگی نفس از مرز2000 نفر گذشت/سوسنگرد قربانی جدید!/تشکیل ستاد بحران در امیدیه


      

عصر بهبهان :رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تنها در شهرستان اهواز از عصر دیروز تا ساعت 8 صبح امروز بیش از 2000نفر با علائم تنگی نفس به اورژانسهای بیمارستانی مراجعه کردند که از این تعداد 1940 نفر بصورت سرپایی درمان و 73نفر هم بستری شدند.

به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب نیوز،علی رغم اعلام برخی دستگاه های مسئول مبنی بر اینکه تنگی نفس فقط در بارش اول در خوزستان رخ خواهد داد و با پایین آمدن ذرات آلوده خطر کمتری شهروندان خوزستانی را تهدید می کند ولی از شب گذشته ساعاتی پس از بارش باران شاهد مراجعه گسترده مردم به مراکز درمانی به دلیل ابتلا به تنگی نفس بوده ایم به دلیل اهمیت این موضوع آخرین آمار و اطلاعات در خصوص این حادثه را لحظه به لحظه می توانید در رهیاب ببینید
 
*دكتر سیروس موگهی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز در رابطه با تنگی نفس دوباره مردم خوزستان در پی بارندگی گفت: در پی بارش مجدد باران در استان خوزستان از روز گذشته، میزان مراجعه به اورژانس ها به دلیل تنگی نفس باز هم افزایش یافته و تا ساعت 12 شب گذشته، بیش از یك هزار خوزستانی به اورژانس ها مراجعه كرده اند.
 
وی افزود: از این تعداد مراجعه، بیش از 700 نفر در شهر اهواز بوده اند و نكته قابل تامل این است كه حدود 450 شهروند در شهر امیدیه نیز با علائم تنگی نفس مراجعه كرده اند.
 

*معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به مراجعه بیمارانی با علائم تنگی‌نفس، پس از بارندگی روز گذشته، گفت: آنچه مسلم است هوای اهواز آلوده است، ولی اداره حفاظت محیط زیست پارامترها را طبیعی اعلام می‌كند.
 
*فرماندار امیدیه اعلام کرد:ز زمان آغاز بارش ها در روز گذشته تا ساعات پایانی شب، تعداد زیادی از شهروندان با علائم تنگی نفس به بیمارستان های نفت و امام رضا (ع)‌ امیدیه مراجعه كردند.
 
*رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز گفت: بر اثر بارندگی شب گذشته، تا این لحظه نزدیک به 1800 نفر درشهر اهواز با علائم تنگی نفس به اورژانس ها مراجعه كرده اند كه یك هزار و 719 نفر از این افراد به صورت سرپایی درمان شدند. همچنین باقی بیماران تنفسی نیز هم اكنون بستری هستند.
 

در شهر امیدیه نیز 400 نفر به اورژانس ها مراجعه كرده اند و هم اكنون دو نفر از این تعداد بستری هستند. در شهر سوسنگرد نیز 40 نفر از شهروندان با مشكل تنگی نفس مواجه شده اند.
 
 
 
*فرماندار شهرستان امیدیه خوزستان گفت: همزمان با بارندگی های روز و شب گذشته تعداد زیادی از مردم شهرستان امیدیه به دلیل مشکلات تنفسی به بیمارستان های این شهر مراجعه کرده اند.
 
وی بیان داشت:به نظر می رسد آلاینده های صنعتی موجود در هوای شهرستان امیدیه موجب تشدید مشکلات تنفسی در این شهر شده است .
 
لامی زاده با اشاره به تشکیل ستاد بحران در امیدیه گفت: ستاد بحران پیشگیری از مشکلات بارندگی های هفته جاری، از 72 ساعت قبل در این شهرستان تشکیل شده و مشکلات بروز بیماری تنفسی در امیدیه نیز در ستاد بحران استان پیگیری می شود.
 
 
 
 شلوغی و مراجعه تعداد بالا کار خدمات رسانی را بسیار مشکل است
 
* علیرضا نجفی مدیر روابط عمومی دانشگاه که در اورژانس بیمارستان امام خمینی اهواز حضور یافته بودگفت: واقعا ازدحام بسیار زیادی در اورژانس وجود دارد و همین شلوغی و مراجعه تعداد بالا کار خدمات رسانی را بسیار مشکل نموده که از مردم عزیز خواهشمندیم با صبر و حوصله حداکثر همکاری را با کارکنان اورژانسها داشته باشند تا امر خدمت رسانی تسریع گردد .
 
 
 
تا ساعت 8 صبح امروز بیش از 2000نفر با علائم تنگی نفس در اهواز
 
* رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تنها در شهرستان اهواز از عصر دیروز تا ساعت 8 صبح امروز بیش از 2000نفر با علائم تنگی نفس به اورژانسهای بیمارستانی مراجعه کردند که از این تعداد 1940 نفر بصورت سرپایی درمان و 73نفر هم بستری شدند.
 
وی  افزود: در شهرستان سوسنگرد 40نفر با علائم فوق الذکر به بیمارستانها مراجعه کردند و در شهرستان امیدیه از بین 426 مورد مراجعه کننده 424 نفر بصورت سرپایی درمان و 2نفر بستری شدند.
 
سرمست در پایان گفت: تا این لحظه از شهرهای دیگر استان گزارشی واصل نشده است که محض دریافت گزارش به اطلاع خواهد رسید.

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon