Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • بیش از 5 هزار خوزستانی نفس تنگی گرفتند/بیشترین مراجعه کنندگان به بیمارستان ها اهوازی هستند

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مورد علت احتمالی نفس تنگی در خوزستان گفت: یکی از مهمترین فرضیه ها وجود آلاینده های محیطی و صنعتی موجود در هوا می باشد که با بارندگی و افزوده شدن دیگر ترکیبات، همشهریان بخصوص افراد بیمار را در معرض خطر قرار داده است.


   

  بیش از 5 هزار خوزستانی نفس تنگی گرفتند/بیشترین مراجعه کنندگان به بیمارستان ها اهوازی هستند

   

  عصر بهبهان :رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مورد علت احتمالی نفس تنگی در خوزستان گفت: یکی از مهمترین فرضیه ها وجود آلاینده های محیطی و صنعتی موجود در هوا می باشد که با بارندگی و افزوده شدن دیگر ترکیبات، همشهریان بخصوص افراد بیمار را در معرض خطر قرار داده است.

   

  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب نیوز  ریییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:طی 48ساعت گذشته پنجهزار و شانزده نفر به علت بیماری تنگی نفس برای درمان به بیمارستانها و مراکز درمانی اهواز مراجعه کردند.

   

  محمدحسین سرمستˈ اظهار داشت:از این تعداد 537 نفر به علت شدت بیماری در مراکز درمانی بستری شدند که با اقدامات درمانی انجام شده به غیر از 53 نفر مابقی مابقی مرخص شده اند.

   

   

  وی افزود: چهار نفر از این افراد شامل دو کودک خردسال و دو خانم باردار در بخش آی سی یو بستری می باشند.

   

  ریییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه علت بروز عارضه تنگی نفس همچنان درحال بررسی کارشناسی است افزود:علت تنگی نفس این تعداد شهروند خوزستانی که از روز گذشته دچار مشکل تنفسی شده اند ، هنوز مشخص نشده و ستاد بحران باحضور متخصصان و فوق متخصصان آسم و آلرژی، محیط زیست و نیز مأموران اورژانس 115 و مرکز بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه مشغول بررسی علت بروز این پدیده هستند.

   

  سرمست تصریح کرد: هیچ مورد فوتی از این حادثه تاکنون گزارش نشده است ولی احتمالا افرادی که زمینه بیماریهایی مانند آسم و آلرژی و تنگی نفس یا بیماریهای خونی داشته اند بیشتر در معرض آسیب بوده اند.

   

  وی ادامه داد: چنین پدیده ای تاکنون در استان خوزستان سابقه نداشته است و حتی در روزهای گذشته با مسئله ریزگردها مواجه نبوده ایم که این مسئله را به آن مرتبط کنیم

   

  دکتر محمد حسین سرمست گفت: سازمان محیط زیست در جریان کامل پراکندگی بیماران در سطح استان قرار دارد و با بررسی های انجام شده مشخص شده است که این آلودگی در چه شهرها و مناطقی شیوع بیشتری داشته است.

   

  سرمست با بیان این مطلب که مشابه این پدیده  البته با حجم بسیار کمتردر سال های قبل و در اوایل فصل بارندگی  اتفاق افتاده است افزود: قرار شده است که طی جلسه ای که همین منظور با حضور کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی،  سازمان محیط زیست و سازمان هواشناسی تشکیل شود با جمع بندی آخرین اطلاعات به نتیجه نهایی در مورد علت وقوع این آلودگی دست پیدا کنیم.

   

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مورد علت احتمالی این آلودگی گفت: یکی از مهمترین فرضیه ها وجود آلاینده های محیطی و صنعتی موجود در هوا می باشد که با بارندگی و افزوده شدن دیگر ترکیبات، همشهریان بخصوص افراد بیمار را در معرض خطر قرار داده است.

   

  قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان ادامه داد: آمار اولیه بدست آمده از تعداد مراجعین به مراکز درمانی نشان میدهد این مراجعین بیشتر مربوط به اهواز بوده و تعداد کمتر در دیگر شهرهای استان مراجعه وجود داشته است.

   

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر این مطلب که در صورت تکرار شرایط مشابه ای در آینده، دانشگاه و مراکز درمانی تابعه از آمادگی کامل برخوردار هستند

  تاریخ انتشار: ۱۹:۲۶:۵۱ | سه شنبه, ۱۴ / آبان / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.