• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴:۴۱ | دوشنبه, ۱۳ / آبان / ۱۳۹۲
 • در از میان خبر ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 834
 • 13 ابان
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

مرگ برآمریکا" یعنی مرگ بر تفکر آمریکایی نظر مردم درباره شعار " مرگ بر آمریکا" چیست؟


"مرگ بر آمریکا " پاسخ به همه دشمنی‌ها و سلطه‌گری‌ها و اهانت‌های آمریکاست. شعاری که واژه واژه آن از هزاران لشکر کشی و سرخی گلوله صدها اسلحه کارساز تر است و این عکس‌العملی هوشمندانه، عزت‌مدار و برخاسته از سلطه‌ناپذیری ملت بزرگ ایران در برابر طاغوت زمان است.


"


به گزارش عصر بهبهان به نقل ازدانا، آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ کشورمان است. بعد از واقعه 15 خرداد سال 1342 در مدرسه فیضیه قم، 4 آبان 1343 امام (ره) در منزلشان و در زادروز بانو فاطمه زهرا(س) سخنان شدید لحنی علیه کاپیتولاسیون ایراد فرمودند. این سخنرانی موجب شد که ایشان توسط ساواک دستگیر و در 13 آبان 1343 به ترکیه تبعید شوند.دستگیری ایشان در نیمه شب زمانی رخ داد که مشغول نیایش شبانه بودند.یک عکس تاریخی از امام (ره)در ترکیه با یک دوربین معمولی گرفته شده است. چون سرد بوده امام (ره) پالتو پوشیده اند و در کنار مامورین تبعید شان مصمم ایستاده اند. کشتار دانش آموزان در 13 آبان 1357 و نیز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 دو رویداد مهم دیگر این روز تاریخی و سرنوشت ساز تاریخ انقلاب اسلامی است.
13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، مادامی که اذهان مردم استکبار ستیز کشور ما خاطرات تلخ ستمگری ها و ظلم های دولتمردان آمریکایی را در قالب های مختلفی چون، کودتا، جنگ افروزی، کشتار جوانان کشور، رهبران انقلابی و دانشمندان علمی، جاسوسی و تحریم های سخت اقتصادی؛ به یاد دارد، با شکوه تر از هر سال و با غریو " الله اکبر " و " مرگ بر آمریکا " گرامی داشته می شود.

 خبرنگار ما بین مردم رفته است تا از زبان مردم بشنود و بنویسید که " مرگ بر آمریکا " را با چه هدفی و تا چه زمانی، فریاد خواهند زد.

 

مرگ بر آمریکا می گوییم تا زمانی که تفکر آمریکایی وجود دارد
 

مرتضی کنشلو دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری معتقد است: «بر اساس کلام قرآن کریم که می فرماید :ظلم نکنید و تابع ظلم نباشید،باید مقابل ظلم ایستاد. » می گوید: آمریکا نماد استکبار و سردمدار ظلم در جهان است؛ کشوری که دولتمردانش حتی به شهروندان خود رحم نمی کند و با هم پیمانانش هم دشمنی می کند! آیا، چنین سیاست کثیفی شایستگی " مرگ و نیستی " را ندارد؟
 

این دانشجوی بسیجی، با اشاره به اینکه آمریکا برای رسیدن به منافع خود دست به هر ظلم و ستمی می زند، می گوید: همراه کردن و انسجام بخشیدن سایر کشورهای استعمارگر اروپایی برای ضایع کردن حقوق سایر ملت ها و لشکر کشی به کشورهای ضعیف با هدف سوء استفاده از ثروت ملی آنها " شعار مرگ بر آمریکا " را از انحصار دولتمردان آمریکایی جدا کرده و به سایر کشورهایی که "آمریکایی" فکر و عمل می کنند، تعمیم می دهد.
 

تبیین سیاست های سلطه گرانه  آمریکا در مدارس، خروجی دانش آموزان طراز انقلاب
 

وقتی با "حسین نجفی" معلم ریاضی مدارس پسرانه تهران صحبت می کنم در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی وظیفه  معلیمن در برابر دانش آموز نسل جدید چیست؟ می گوید: همانطور که امام خامنه ای در دیدار دیروز خود با دانش آموزان فرمودند : « جوانان اول انقلاب نیازی به تحلیل در مورد مبارزه با امریکا نداشتند زیرا ظلم و ستم امریکا و حمایت آن از رژیم بی رحم طاغوت را دیده بودند اما جوان امروز باید با تحقیق و تحلیل درست دریابد که چرا ملت ایران با استکبار و رویکردهای امریکا مخالف است و دلیل بیزاری ملت ایران از امریکا چیست؟» نخسین اقدام ما ملعمان باید آشنا کردن نسل جوان با نگاه آمریکایی به ملت ها و اهداف استکباری او باشد. اگر دانش آموزان با تاریخ خیانت ها و توطئه های آمریکا علیه مردم کشور ما و سایر کشورها آشنا شوند؛ قطعا خروجی مدارس ما دانش آموزان طراز انقلاب اسلامی خواهد بود.
 

وی با تأکید بر این نکته که  نباید تبیین سیاست ها و دشمنی های آمریکا فقط به روزهای خاصی از تقویم اختصاص یابد؛ چرا که این کشور هر روز دشمنی خود را به جامعه اسلامی ما به گونه های مختلف نشان می دهد؛ می گوید: 13 آبان ماه باید زمان نتیجه گیری ما در بصیرت بخشی به دانش آموزان باشد؛ چرا که این روز از چنان پتانسیل استکبار ستیزی برخورد دار است که می تواند، فرصتی مغتنم برای خالی کردن تمام نفرت و انزجار امت ایران از خرد و کلان در برابر سیاست های ناجوانمردانه آمریکایی با شعار وحدت آفرین و معجره گر " مرگ بر آمریکا" باشد.
این معلم ریاضی با اشاره به این نکته که " مرگ بر آمریکا" دیگر شعار انحصاری مردم ایران نیست بلکه تمام مردم آزاده دنیا که از سیاست های زشت آمریکا خسته و نگران هستند این شعار را سر می دهند، می گوید: افتخار ملت ما در این است که قریب 40 سال پیش به ماهیت اصلی این ابرقدرت پوشالی پی برده و خواستار مرگ او با سردادن این شعار شد.

 

استکبار ستیزی و ادبیات انقلابی  و تغییر ناپذیر مردم ایران
 

"آتنا بابایی" کارشناس ارشد مسائل بین الملل و عضو تحریریه سیاسی یکی از پایگاه های اطلاع رسانی معتقد است: تمام کسانیکه با سیاست ها و خط مشی آمریکا آشنا هستند می دانند که دولتمردان این کشور، نوکران حلقه بگوش اسرائیل هستند و حتی برای کوچک ترین موضع گیری باید منافع اسرائیل را در نظر بگیرند؛ از این رو هر جا که شعاری برای مرگ و نیستی آمریکا سرداده می شود، قطعا به فرزند نامشروع او یعنی " اسرائیل " هم تعمیم داده می شود.
 

وی با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دیروز خود با دانش آموزان که فرمودند : « که هر ملت و دولتی که به امریکا اعتماد کند، ضربه خواهد خورد، حتی اگر از دوستان امریکا باشد.» در مورد ارتباط با آمریکا و استمرار شعار " مرگ بر آمریکا " می گوید: برخی از رسانه ها با رویکرد جدیدی به این فرهنگ انقلابی یعنی « استکبار ستیزی در راستای مقابله با دشمنی آمریکا » نگاه می کنند و راهکارهای جدید و تعجب آوری را مطرح می کنند که واقعا تأسف آور است؛ گویی صاحبان اینگونه تفکر، فراموش کرده اند رهبر انقلاب بارها تذکر داده اند که «نباید به لبخند دشمن اعتماد کرد».
 

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه می دهد، هنوز هیچ اقدامی را به صورت علنی و عملی در راستای تغییر سیاست های خصمانه گذشته آمریکا در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران، شاهد نبوده ایم تا  پیوست این  لبخند کرده و به آن اعتماد کنیم. از چه روی باید در ادبیات انقلابی خود که برگرفته از آرمان های انقلاب اسلامی؛ چون زیر بار زورگویی، مداخله جویی و تحمیل قدرت استکباری نرفتن است تغییر ایجاد کنیم ؟
 

"مرگ بر آمریکا " پاسخی هوشمندانه و عزتمدارانه علیه دشمنی  آمریکا
 

گالیا توانگر، روزنامه نگار جوان می گوید: حافظه تاریخی ملت ایران مملو از اختلافات و دشمنی‌هایی است که از جانب نظام سیاسی امریکا اعمال شده است.حتی سایر ملل هم متوجه این روحیه امپریالیستی و سلطه‌گری آمریکا شده اند.
 

وی با اشاره به توهین "وندی شرمن" به ملت ایران می افزاید:  دشمنی و اهانت مقامات آمریکا اختصاص به دولت و نظام ایران ندارد و ملت ایران را نیز در بر می‌گیرد وفردی مانند "برگر" مشکل اصلی را ملت ایران می‌داند و خواهان ریشه‌کن‌شدن آن می‌شود! بنابراین "مرگ بر آمریکا " پاسخ به این دشمنی‌ها و سلطه‌گری‌ها و اهانت‌ها است . شعاری که از واژه واژه آن از هزاران لشکر کشی و سرخی گلوله صدها اسلحه کارساز تر است و این عکس‌العملی هوشمندانه، عزت‌مدار و برخاسته از سلطه‌ناپذیری ملت بزرگ ایران در برابر طاغوت زمان است.
 

این روزنامه نگار جوان در ادامه، استکبارستیزی و مبارزه با سلطه را از آرمان های انقلاب اسلامی برمی شمارد و می گوید:ماهیت و ویژگی ذاتی انقلاب اسلامی به گونه ای ترسیم شده است که در قانون اساسی می خوانیم «سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران براساس نفی هرگونه سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری ...استوار است» از این رو شعار «مرگ بر آمریکا» یکی از مصادیق و  بیانگر این ماهیت است.

 

مرگ بر آمریکا یعنی ؛ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

و احمد شورچی در پاسخ به این سوال که " مرگ بر آمریکا " چه پیامی را برای دولتمردان این کشور در پی دارد می گوید: این شعار به تمام سیاست ها و یاوه گویی ها و تهدیدات آمریکا پاسخی می دهد که سی سال قبل امام خمینی (ره) و دیروز رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند وقتی آمریکا می گوید: همه گزینه ها روی میز است یعنی چه غلطی می تواند بکند؟ هیچ ! ما می گوییم « آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon