• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۶:۴۵:۲۱ | چهارشنبه, ۱ / آبان / ۱۳۹۲
 • در خبرهای ویژه
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 804
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

گزارش: خطرناک ترین چهارراه خوزستان را بشناسید/پروژه ای که 8برابر بودجه شهرستان اعتبار می خواهد/تقاطعی همسطح با مرگ!+تصاویر


عصر بهبهان :حدود 15سال پیش بود که اولین بار نام چهارراه آوج را از امام جماعت مسجد محله شنیدم که می گفت مسئولین که به فکر نیستند افراد خیر برای رضای خدا جان مردم را از حوادث متعددی که در آنجا رخ می دهد نجات دهند.


گزارش:
خطرناک ترین چهارراه خوزستان را بشناسید/پروژه ای که 8برابر بودجه شهرستان اعتبار می خواهد/تقاطعی همسطح با مرگ!+تصاویر
     
عصر بهبهان :حدود 15سال پیش بود که اولین بار نام چهارراه آوج را از امام جماعت مسجد محله شنیدم که می گفت مسئولین که به فکر نیستند افراد خیر برای رضای خدا جان مردم را از حوادث متعددی که در آنجا رخ می دهد نجات دهند.به گزارش رهیاب نیوز به نقل از رهیاب نیوز،اولین بارحدود 15سال پیش در مسجد بلال دزفول اولین بار نام چهارراه آوج را از امام جماعت مسجد محله شنیدم که می گفت مسئولین که به فکر نیستند افراد خیر برای رضای خدا جان مردم را از حوادث متعددی که در چهارراه آوج رخ می دهد نجات دهند.
چند سال بعدبا طراحی  تقاطعی غیر هم سطح یا همان پل روگذر مسئولین به فکر حل این مشکل افتادند کلنگ هایی زده شد و هزینه هایی به این پروژه تزریق شد ولی کم نیستند اهالی منطقه که می گویند ای کاش به همان حال قبلی رها می شد .

 مصطفی از ساکنین شهر صفی آباد می گوید رفت و آمد روزانه با شب اصلا قابل مقایسه نیست اگر کسی می خواهد عمق این مشکل را ببیند باید حتما پس از پایین نشستن آفتاب به این چهارراه بیاید و از دیدن صحنه های خطرناک رخ داده در آنجا تاسف بخورد هرلحظه احتمال آسیب جانی شهروندان منطقه وشهرهای اطراف می رود.

حسن ازکشاورزان منطقه از تاریکی مطلق این چهارراه گله می کند و می گوید:اگر چهارراه را درست نمی کنند حداقل مشکل روشنایی آن را حل کنند در همین شب های گذشته یک موتورسوار که از این چهارراه در حال عبور بود به علت عدم دید مناسب در کانال آبی افتاد که دقیقا چسبیده به جاده است قبل از آن نیز یک دستگاه وانت در همین کانال به چنین سرنوشتی دچار شد که البته  از این دست اتفاقات تقریبا عادی شده است.

غلامی عضو شورای شهرک شهید منتظری که در نزدیکی این چهارراه قرار دارد نیز در این زمینه گفت: در تازه ترین حادثه در این محل كه منجر به سقوط یك خودرو به داخل كانال شد سه عضو یك خانواده كشته شدند از اینرو برای جلوگیری از بروز حوادثی نظیر آن باید نسبت به رفع معایب این مسیر اقدام لازم صورت گیرد.

نکته جالب در خصوص این چهارراه این است که مسیر عبور سه شهرستان بزرگ شمالی خوزستان است و روزانه مردم شهرستان های دزفول،شوشتر و شوش برای رفت و آمد ناگزیر به عبور از این چهارراه هستند،چهارراهی که لقب خطرناک ترین چهارراه خوزستان برای آن زیبنده ترین نام است.بدترین حالت ممکن برای راننده های خوزستانی این است که وقتی از این چهارراه عبور می کنند از بودن کانال آب در کنار آن بی اطلاع باشند چرا که احتمال سقوط وسائط نقلیه آنان در کانال آب محتمل است،کانالی که تاکنون وسائل نقلیه زیادی را در خود بلعیده است.

در همین زمینه گفتگویی با نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی داشتیم وی با اشاره به تاریخ کلنگ زنی این پروژه گفت:چهارراه آوج بیش از 7سال است که نیمه کاره مانده است و طرحی که برای آن در نظر گرفته شده طرح منطقی نیست

پاپی اظهار داشت: در سال گذشته 1/2میلیارد تومان برای حوزه راه کل شهرستان دزفول و شهرهای کوچک حومه با وسعت 4800کیلومتر مربع در نظر گرفته شده است .

وی افزود:این در حالی است  که چهارراه آوج نزدیک به 8میلیاردتومان هزینه برای اتمام کار می خواهد سوال من این است چقدر از این 1میلیارد به آن اختصاص پیدا کند تا این پروژه تمام شود؟

نماینده دزفول تصریح کرد:اشکال اینجاست که این پروژه باید جزء پروژه های ملی در نظر گرفته می شد که این اتفاق نیفتاد  و در حال حاضر به شدت پیگیر هستیم که این چهارراه را جزو پروژه های ملی تعریف کنیم واز محل اعتبارات ملی بودجه ای برای آن تعیین کنیم.

Submit

اینکه این پروژه کی به اتمام می رسد سوالی است که دیگر برای مردم منطقه تکراری شده است چهارراه آوج در حال حاضر نماد بدقولی دولت های قبلی شده است و هر روزی که مردم از آن عبور می کنند سری به نشانه تاسف می خورند.

خبرنگار رهیاب در حالی که قصد داشت از افراد دیگری از این منطقه مصاحبه ای تهیه کند آن ها با اعلام اینکه خیلی  از مسئولین می دانند و شنیده اند اما قدمی برنداشته اند می گویند ما که امیدی به پایان کار آن نداریم حداقل خرابش کنند جانمان راحت شود.

گفتنی است نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی طی روزهای گذشته از این پروژه دیدن کرد و بنا به اخبار رسیده مصوباتی در این خصوص نیز صورت گرفته است هر چند نماینده این شهرستان آنها را نقد نمی داند.

 دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon