• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۹:۵۶:۴۸ | چهارشنبه, ۱۰ / مهر / ۱۳۹۲
 • در تحلیل و گزارش
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1378
 • شهردار بهبهان, سید صدر الله آقامیری, مصاحبه
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

اولین مصاحبه شهردار بهبهان پس از انتخاب مجدد/پاسخ به انتقادهای شهروندان


سید صدر الله آقا میری ضمن خوشامد گویی به خبر نگار عصر بهبهان گفت: این ارتباط نیک و پسندیده و انعکاس مسائل و مشکلات شهر ، آن هم از دیدگاه مردم به بنده می تواند در پیشبرد اهداف و تسریع در آبادانی شهرستان مفید باشد.


اولین مصاحبه شهردار بهبهان پس از انتخاب مجدد/پاسخ به انتقادهای شهروندان

بعد از کش و قوس های فراوان و انتخاب گزینه های مختلف جهت پست شهردار بهبهان نهایتا سه گزینه آقامیری ، ورزشی و پیدایش جهت رای گیری نهایی انتخاب شدند که در آخرین ساعات و لحظات آقایان ورزشی و پیدایش انصراف دادند و سید صدرالله آقامیری که در شرایط بحرانی و بعد از استیضاح مهندس بهادری ، شهردار بهبهان شده بود ، در سمت خود ابقا شد .

به همین بهانه تصمیم گرفتم ملاقاتی با شهردار داشته باشم و ضمن تبریک انتخاب وی به عنوان شهردار بهبهان ، برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی که برای شهر دارند را جویا شوم.

همچنین سوالات ، انتقادات و پیشنهادات شما خواننده عزیز را نیز با وی در میان گذارم .

سید صدر الله آقا میری ضمن خوشامد گویی به خبر نگار عصر بهبهان گفت: این ارتباط نیک و پسندیده  و انعکاس مسائل و مشکلات شهر ، آن هم از دیدگاه مردم به بنده می تواند در پیشبرد اهداف و تسریع در آبادانی شهرستان مفید باشد.

شهردار بهبهان گفت : در ابتدای صحبت جا دارد از شورای چهارم که با حساسیت  و وسواسی که در انتخاب شهردار داشتند و بر اساس ارائه

برنامه ها و صحبتهایی که شد و با علم به شرایط فعلی شهرداری و مقتضیات موجود به بنده اعتماد کردند و با رای قاطع بنده را مجددا به عنوان شهردار انتخاب کردند، تشکر کنم.

وی ادامه داد : ان شاء الله بتوانیم با کمک شورا مشکلات و معضلات شهر را رفع کنیم . و افزود : البته در همین مدت کوتاه نیز اعضای شورای شهر با هم فکری و همدلی سعی در بر طرف نمودن مشکلات داشته اند و امیدوارم تا پایان نیز همین روند ادامه داشته باشد.

آقامیری در مورد برنامه های ارائه شده به شورا با تاکید بر خروج از روند سنتی و رفتن به سمت مکانیزه نمودن سیستم اداری شهرداری شاره کرد و افزود: شهرداری فعلی محصول چند دهه فعالیت بدون توجه به مسائل زیر ساختی و علمی است که همین موضوع کار ما را در تحقق رسیدن به شهری مدرن سخت تر می کند و افزود: ان شاء الله با حد اقل هایی که در اختیار داریم با پیش بینی برنامه های کواه مدت، میان مدت و بلند مدت ، به شهرداری عاری از مشکلات یا حد اقل به سمت این هدف گامهای موثری برداریم  .

وی تاکید کرد: البته ناگفته نماند که تمام مسائل و مشکلات شهر متوجه شورای شهر و شهردار نیست وداشتن شهری مدرن و ایده آل ، کمک و همکاری و همدلی تمامی دستگاهها و مردم عزیز را می طلبد .

شهردار بهبهان ضمن تاکید بر اهمیت توجه به ظاهر شهر گفت: همه ما به این نکته واقف هستیم که بهبهان یک شهر پویا ، سرزنده و شاداب نیست و افزود: ان شاء الله سعی داریم در کوتاه مدت با تمهیداتی که پیش بینی شده مشکلات ، پارکها ، خیابانها، روشنایی معابر و فضاهای سبزرا برطرف کنیم و ارمغانی را برای همشهریان داشته باشیم.

آقامیری ادامه داد: با سعه صدر و همکاری مردم و کار مضاعف از طرف شهرداری ،ان شاء الله بتوانیم بر این مشکلات غلبه پیدا کنیم و افزود : باید منابع مالی خود را نیز بسنجیم و با توجه به دوران رکود فعلی و با تدابیری که اتخاذ می شود و امید به آینده به آن سرانجامی که آرزوی همه ماست برسیم.

در ادامه سوالات شما عزیزان مطرح شد که شهردار بهبهان با حوصله به همه آنها پاسخ داد.

سعی شده است مطالب همانگونه که از طرف مخاطبین مطرح شده انتقال یابد.

همشهریان درمورد کمبود امکانات و عدم امنیت در قبرستان جدید انتقاد داشتند چه پاسخی دارید؟

عزیز دیگری در مورد عقب افتادن حقوق کارگران شهرداری انتقاد داشت و نوشته :"حقوق کارکنان را به موقع بدن آخه خیلی ها شاکین"

شخص دیگری به طنز نوشته: "تشکر کن برا وضع کوچه و خیابونا و بگو مردم دعاتون می کنن"

یکی دیگر از همشهریان وضعیت بهداشت شهر را مد نظر قرار دادند و نوشته: :"چه برنامه ای برای کانال آب خروار دارید؟"

دیگری تقاضای برنامه های  شاد و مفرح کردندو بسیاری نیز موضوع عدم سرویس بهداشتی در پارکهای خارج شهر چون شبدری ، کریا و خارستان را مطرح می کنند.

فردی تقاضای برگزاری کلاسهای آموزش شهرنشینی را نموده است.

دیگری گفته :"چراغ فضای سبز ارجان و خارستان اکثر مواقع خاموشند.چرا؟"

عزیز دیگری نوشته : "خیابان عدالت خیلی تنگه و برای ترافیک مشکل زاست کی درست می شه؟"

دیگری نوشته:"کوچه مارو داغون کردن رفتن پی کارشون انگار تو روستا زندگی می کنیم(پل شهرداری)"

شخصی در مورد گرفته بودن جوی آب نزدیک منزلشان گلایه دارند.

شهردار با خنده می گوید : تمام نشد؟

نه این تازه صفحه اول بود.

شهردار:اجازه دهید اینها را پاسخ دهم تا به صفحات بعدی هم برسیم.

شهردار: در مورد کمبود امکانات و عدم امنیت در قبرستان جدید باید گفت ، وقتی یک تغییر ایجاد می شود و شرایط جدیدی رقم می خورد ، قطعا با یک سری از کمبودها مواجه خواهیم بود .

البته از زمان انتقال قبرستان سعی شده که حد اقلهایی از نظر امکانات در محل ایجاد شود ، مواردی چون امکانات مورد نیاز درون سالنها ، وجود قبرهای آماده و منظم که در قبرستان قبل مشکلاتی را ایجاد نموده بود و به طور کلی سعی شده که یک شرایط رفاهی نسبی ایجاد شود .

وی ادامه داد: اشکالات و ایرادهای گفته شده نیز مد نظر ما هست و ضمنا هیئت امنایی که جهت این امور مشخص شده پیگیر رفع نواقص قبرستان جدید خواهند بود.

در رابطه با پارکیگ و روشنایی مسیر نیز کارهایی انجام شده و در آینده نزدیک ،با توجه به رایزنی هایی که با سازمان برق شده شاهد تغییراتی در این  زمینه خواهیم بود.

در رابطه با امنیت محل ، نمیدانم منظور چیست ، ولی تا به امروز که گزارشی راجع به عدم امنیت در آن منطقه به بنده نرسیده است .

در مورد بوی تعفن که گفته شده بود ، این بو مربوط به شیوه ساخت قبر ها بود که دارای کف سیمانی بودند و همین مورد باعث عدم تجزیه و ایجاد بود بد می شد . که این مشکل رفع شده است.

 

شهردار:در مورد حقوق کارکنان باید گفت ، از این حیث شرمنده کارکنان شهرداری هستیم که نتوانستیم حقوقها را به روز پرداخت کنیم .البته از روزی که بنده به عنوان شهردار در خدمت کارکنان شهرداری هستم ، سعی بر این بوده که پرداخت حقوق کارگران در اولویت باشد .

آقامیری افزود: یکی از ایراداتی که از بنده گرفته می شد این بود که می گفتند در شهر کاری انجام نشد . باید بگویم اگر می خواستم در شرایط فعلی توجه زیادی به زیباسازی و عمران شهری نمایم حقوق عقب افتاده کارکنان تا 15 ماه هم افزایش می یافت .

وی عنوان کرد : به طور میانگین 1.7 حقوق کارکنان تا به الان پرداخت شده است .و افزود : زمانی که به عنوان شهردار ، شهرداری را تحویل گرفتم 8 ماه حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری از معضلات شهرداری بود که در حال حاضر این میزان تقریبا به نصف کاهش پیدا کرده و حقوق این مدت نیز به کارکنان شهرداری پرداخت شده است.

شهردار : در مورد وضعیت خیابانها عرض کنم ، این بحث کاملا عمومی است و اصلا هم شرایط بد خیابانها قابل انکار نیست .منتها همانگونه که اطلاع دارید به واسطه پروژه کلان و زیر ساختی  فاضلاب شهری که یک پروژه ملی محسوب می شود و اعتبارات آن از محل فروش اوراق مشارکت تامین می شود . مدیران پروژه موظف به اجرا هستند و انجام این حفاریها شهر را با چنین مشکلاتی که شاهد آن هستیم دچار کرده است .

متاسفانه شهروندان عزیز گمان می کنند که شهرداری مقصر این مشکلات است . در صورتیکه این پروژه مربوط به آب و فاضلاب است و هر پیمانکار بعد از انجام حفاری و لوله گذاری موظف به مرمت و اسفالت خیابان تخریب شده است .

آقامیری افزود : بعد از مشکلات بسیاری که برای شهر و شهروندان ایجاد شد ، دیگر اجازه حفاری جدید داده نشد تا مناطق حفاری شده توسط پیمانکاران آسفالت شود و بعد از مرمت یک قسمت سراغ دیگر قسمتها روند .

وی تاکید کرد :قسمت عمده ای از مشکلات خیابانها مربوط به این حفاریها است و  البته بدین معنی نیست که شهرداری هیچ گونه وظیفه ای در این قبال ندارد و نظارت بر حسن انجام آسفالت توسط پیمانکاران آب و فاضلاب ، به طور غیر مستقیم  و همچنین لکه گیری و روکش خیابانها از وظایف ماست که با علم به وجود مشکلات موجود سعی در مرتفع نمودن آنها داریم .

شهردار بهبهان ادامه داد : این حفاریها تا پایان پروژه ادامه خواهد داشت و از شهروندان عزیز می خواهم که با سعه صدر تا پایان پروژه همکاری لازم را انجام دهند.

شهردار : در مورد وضعیت پارکها سوال شده بود که باید گفت: اگر مقایسه ای در مورد پارکها نسبت به چند ماه قبل داشته باشیم . می بینیم که شرایط واقعا رو به بهبود است .

برای نمونه پارک خارستان در ابتدای کار بنده متروکه شده بود . ولی در حال حاضر با واگذاری پارک به پیمانکار شرایط رو به بهبودی است .

همچنین روشنایی پارک خارستان به سمت پارک شبدری نیز در دستور کار است که با رایزنی هایی که صورت گرفته انجام خواهد شد.

 

موضوع سرویسهای بهداشتی پارکهای خارج شهر مثل شبدری ، کریا و خارستان که گفته شد ، انتقاد درستی است که با پیگیری در صدد انجام آن هستیم .

 البته در این مورد باید شهروندان عزیز نیز در حفظ و نگه داری امکانات رفاهی همکاری نمایند تا مجبور نباشیم بعد از مدت کوتاهی تمام امکانات را از نو ایجاد کنیم.

البته برای پارکها نگهبان پیش بینی شده ، ولی نگهبان به تنهایی جوابگو نیست وهمانگونه که گفته شد شهروندان نیز باید در این زمینه کمک کنند تا شرایط بهتر شود.

وی افزود: سعی داریم در مورد تامین و نگه داری سرویسهای بهداشتی از بخش خصوصی استفاده شود.

 

شهردار: در مورد کانال آب خروار که عزیزی عنوان کرده بود باید بگویم ، از شورای سوم مبالغ  زیادی در زمینه آب خروار هزینه شد اما به دلیل گستردگی مسیر ، صرف این هزینه ها جوابگو نبود و همچنان مناطقی از آب خروار دچار مشکل است و عدم نگه داری قسمتهای بدون مشکل را نیز با مشکل مواجه خواهد کرد .

خبر خوب در این زمینه ، درخواستهای بخش خصوصی جهت احداث پارکینگ و بازارچه و استفاده از فضای این کانالها است که در این زمینه با شورا صحبتهایی صورت گرفته و در جلسات شورا این مسئله مطرح شده واگر توافقاتی که مد نظر است صورت گیرد آینده روشنی در انتظار آب خروار بهبهان خواهد بود.   

شهردار: در مورد برگزاری مراسم شاد که فردی مطرح کرده بود باید گفت ،به دلیل جوان بودن جامعه ما نیاز به برنامه های مفرح همیشه احساس می شود .  برنامه های مفرحی در طول سال بر اساس مناسبتهای مذهبی و ملی انجام می گیرد . و چندی پیش نیز در زمان تولد امام رضا(ع) برنامه شاد و مفرحی ترتیب داده شده بود که با استقبال خوبی هم همراه بود .

البته برای کیفیت بخشی به این گونه مراسم بهتر است جشنها به صورت متمرکز برگزار شود تا هم نمود بیشتری داشته باشد و هم بتوان تمام امکانات شهرستان را متوجه یک مکان کرد .

شهردار : در مورد عزیزی که برگزاری کلاسهای آموزش شهر نشینی را پیشنهاد داده بودند ، پیشنهاد خوبی است ولی انجام آن قاعدتا محدودیتهای خاص خود را خواهد داشت. ولی می توان با نصب بنر یا تابلوهایی درون پارکها و معابر این فرهنگ را آموزش و توسعه داد .

شهردار : در مورد خاموشی بلوار مسیر خارستان و ارجان گه گفته شده بود، روشنایی مسیر های خارج شهرمربوط به اداره راه است . ولی روشنایی حواشی مربوط به شهرداری است که متاسفانه سرقت کابلها دلیل خاموشی است که ان شاء الله با خریداری کابل و تعمیر چراغها سعی می کنیم به این قسمت هم سامانی داده شود .البته مردم عزیز هم باید شرایط بدهکاریهای فعلی شهرداری را در نظر بگیرند و با صبر و حوصله منتظر بهبود شرایط شهر باشند.

شهردار : در مورد تعریض خیابان عدالت که گفته شده بود ،شرایط خیابان عدالت با توجه به شکل گیری ساختمان و خیابانها و شرایط مالی موجود به گونه ای نیست که حتی بتوان خیابان را 10 متر عریضتر کرد و راهکار این است که با کار کارشناسی و پیش بینی راههای کمکی به موازات خیابان جوانمردی از بار ترافیکی این خیابان کاست .

وی عنوان کرد : البته این کار طبیعی است و حتی کشورهای اروپایی اصراری بر تعریض کردن همه خیابانها ندارند.و همانگونه که گفته شد با ساخت خیابانهای کمکی به موازات خیابان پرترافیک از بار ترافیکی خیابانها می کاهند.

شهردار : در مورد حفاری خیابان نزدیک پل شهرداری که بیان شده بود ،این مورد نیز مربوط به پروژه فاضلاب است و شهرداری هیچ گونه حفاری در آن نقطه انجام نداده .البته اینکه حفاری صورت گرفته از سوی شهرداری نبوده دلیل نمی شود که ما از پیمانکاران آن محل پیگیر ساماندهی به شرایط خیابان نباشیم و همین ندادن مجوز به پیمانکاران باعث شده که آنها به این صرافت بیفتند تا سریعتر طبق وظیفه آسفالتهای تخریب شده را مرمت کنند.

آقامیری عنوان کرد : حدود 20 کیلومتر حفاری انجام شده که آسفالت نشده و پیمانکاران فاضلاب موظف به انجام آن هستند . اما دوباره جای دیگری حفاری خواهد شد و تا پایان کار این حفاریها ادامه خواهد داشت.

شهردار : در مورد جوبهای مصدود شده ، با توجه به نزدیکی به زمان بارندگی و نگرانیهای موجود ،منطقه به منطقه در حال مرمت و باز کردن جوبها هستیم تا در زمان بارندگی مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود .

چون سوالات زیاد بود و شهردار کارهای دیگری هم داشت مشغول خوردن شیرینی های روی میز شهردار شدم تا نامه هایی که آمده بود با دستور شهردار پیگیری شود .

بعد از یکی دو دقیقه که شهردار مشغول جواب دادن به نامه ها بود ، به سراغ صفحه دوم سوالات  و انتقادات مطرح شده از سوی دوستان رفتم .

آقای شهردار سعی می کنم از موارد تکراری فاکتور بگیرم .تا سوالات سریعتر خاتمه یابد.

شخصی موضوع سبزی فروشان خیابان آصفی را مطرح کرده و نوشته "کثیفی این محل باعث لیز خوردن چندین نفر می شود"

دیگری گفته است که " دست از دزدی بردار و خیابا ن ها را درست کن که زندگیمون شده گرد و خاک"

یکی دیگر از دوستان نوشته : " شما که نمیتونید جایی رو درست کنید چرا خراب می کنید"

فرد دیگری در مورد بوی تعفن در قبرستان جدید و فضای پارکینگ و جاده آن سوال کنید .

موضوع قرار گرفتن قبرهای تازه متوفی کنار هم و نوشته : " پنجشنبه ماشینم 35 دقیقه در پارکینگ روشن بود "

که شهردار با لبخند می گوید : " ماشینو خاموش می کردی"

دیگری نوشت : " خودتون خداییش با ماشین تو شهر نمی گردین و این شرایط افتضاح را نمی بینید؟"

شهردار پاسخ می دهد ، چرا و بعد با لبخندی ادامه می دهد، "بعضی وقتها خودم  به شهردار فحش میدم"

باز دیگری موضوع خصوصی سازی را مطرح نموده و گفته "پولدارهای شهر رو جمع کنین و بهشون امتیاز بدین تا اونا هم در عوض برای شهر امتیاز بیارن"

دوست دیگری نوشته " چه قدر از تجربیات شهرداران قبلی چون ورزشی و شهردار زیدون استفاده می کنید؟"

دیگری به طنز نوشه "چند متر از جاده سیمان بدون چاله چوله است ، لطف کنین دریل تخریب ببرید اونجا رو هم سوراخ کنند . متشکریم"

که باز شهردار می گوید جاده سیمان با اداره راه است و ارتباطی به ماندارد .


شهردار : بعضی گردش در خیابانها را پیشنهاد کرده بودند،همانطور که عرض کردم چاله چوله در خیابانها زیاد است که عمدتا به علت حفاریهای پروژه فاضلاب است که باید خودشان درست کنند .البته بخشی نیز متوجه ماست . کارکنان ما منطقه به منطقه در حال لکه گیری چاله های خیابانها هستند و سعی می کنیم که سریعتر این کار انجام شود تا همشهریان کمتر به مشکل بخورند.

شهردار : یکی از شهروندان عنوان کرده بود، " دست از دزدی بردار و خیابا ن ها را درست کن که زندگیمون شده گرد و خاک"

البته مستقیما اسم بنده را عنوان نکرده اند ولی به هر حال اگر مستنداتی دارند ارائه کنند. حتما پاسخ خواهم داد.

 

شهردار: پیشنهاد مشارکت بخش خصوصی داده شده بود، در این مورد ما دست بخش خصوصی را هم می بوسیم . همین جا هم اعلام می کنم که ما مشتاقانه پذیرای بخش خصوصی هستیم که بیایند و هر امکاناتی هم که بتوانیم در اختیارشان خواهیم گذاشت .

آقامیری همچنین گفت : یکی از اولویتهای راهبردی شورای چهارم نیز مشارکت بخش خصوصی در عمران و آبادانی بهبهان است.

یکی از پروژه هایی که ان شاء الله با مشارکت بخش خصوصی به نتیجه خواهد رسید ، پروژه ساماندهی آب خروار بهبهان است. که شورا نیز بر این امر تاکید دارد.

 

شهردار : در مورد تجربیات شهرداران قبلی که پیشنهاد شده بود ، در این مورد عرض کنم که استفاده از تجربیات شهرداران قبلی همین الان نیز در دستور کار ما قرار دارد . بنده با شخص مهندس ورزشی مرتب ارتباط دارم و حتی اگر طرح و برنامه ای هم داشته باشند قطعا استفاده خواهیم کردو افزود : نه تنها شهرداران بلکه هر شهروندی که پیشنهاد یا برنامه مفیدی ارائه کند استقبال خواهیم کرد.

 

شهردار : در مورد جاده سیمان بگویم که این جاده خارج از محدوده شهر و محدوده خدماتی شهرداری است و مرمت و نگهداری آن جاده به عهده اداره راه و کارخانه سیمان است .

 

 

کم کم جلسه بعدی شهردار در حال آغاز شدن بود و من باید رفع زحمت می کردم .

سعی کردم سوالات آخر را سریعتر پبرسم و شهردار هم خلاصه تر پاسخ می دادند.

یکی نوشته "درختان خیابان کرم نسب خیلی بلندند ، کی اصلاح می کنید "

شهردار : در حال یادداشت کردن محل می گوید "چشم ، اصلاح می کنیم."

 

 

 

 

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon