• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶:۵۳ | سه شنبه, ۱۲ / شهریور / ۱۳۹۲
 • در تحلیل و گزارش
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1230
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

فرماندار بهبهان: صیانت از بیت المال از اولویتهای اساسی ماست


فرماندار بهبهان: خوشبختانه در 7 محور به حمد الله توفیقات خوبی بدست آمده و دادستان ، رئیس دادگستری ،اداره آگاهی و نیروی انتظامی شهرستان و قضاتی که در زمینه همین پرونده ها فعال هستند همه در حال تلاشند تا از این حرکت حمایت کنند.


فرماندار بهبهان: صیانت از بیت المال از اولویتهای اساسی ماست

فرماندار بهبهان: خوشبختانه در 7 محور  به حمد الله توفیقات خوبی بدست آمده و دادستان ، رئیس دادگستری ،اداره آگاهی و نیروی انتظامی شهرستان و قضاتی که در زمینه همین پرونده ها فعال هستند همه در حال تلاشند تا از این حرکت حمایت کنند.

همان گونه که می دانید صیانت از حقوق بیت المال و جلوگیری از دست درازی سودجویان به این اموال همیشه جزء نگرانیهای به حق مردم بوده است.

به همین خاطر در مورد صیانت از حقوق بیت المال مصاحبه ای با فرماندار شهر داشتم تا ببینم چه اقدامات باز دارنده ای در برابر این گونه کارها صورت گرفته یا احیانا در صورت کشف چنین جرایمی با فرد خاطی چگونه برخورد شده است.

فرماندار بهبهان در زمینه صیانت از حقوق بیت المال به خبر نگار عصر بهبهان گفت: این موضوع از یک سال پیش در دستور کار فرمانداری است وقبل از آن در زمینه اطلاع رسانی ، توجیه و ارشاد مسئولین شهرستان اقداماتی صورت گرفته و افزود: به مسئولین بعضی از دستگاهها که درون مجموعه خود مشکلاتی داشتند ، این موضوع به شکل اکید گوش زد شده بود .

برای نمونه متاسفانه در همان روزی که تذکر کتبی بنده به یکی از این دستگاهها ابلاغ شد، جرم بسیار مهمی توسط شخصی که بنده رسما تذکر داده بودم که جلوی وی گرفته شود اتفاق افتاد.

خبرنگار عصر بهبهان: این موارد قابل باز شدن هستند؟

  فرماندار:  خیر . چون هنوز مواردی که گفته شد در دست بررسی است و تا نتیجه قطعی نمی توان با صراحت اظهار نظر کرد.

متاسفانه در بهبهان کمتر کسی در برخورد به جرایم مربوط به دست درازی به بیت المال ورود می کند، چون هم چالش برانگیز است و هم مشکلات زیادی را برای مسئول ایجاد می کند و افزود:بنده تصمیم گرفته ام با این جرایم به طور جدی مبارزه نمایم.

بعد از بیانات مقام معظم رهبری مبنی از لزوم صیانت از حقوق بیت المال و جلوگیری از دست اندازی به این اموال ، این موارد از طرف دفتر حقوقی ما و پیگیری های بنده مجدانه دنبال شده است.

خوشبختانه در 7 محور  به حمد الله توفیقات خوبی بدست آمده و دادستان ، رئیس دادگستری ،اداره آگاهی و نیروی انتظامی شهرستان و قضاتی که در زمینه همین پرونده ها فعال هستند همه در حال تلاشند تا از این حرکت حمایت کنند و افزود: البته ما نیز به دنبال جنجال آفرینی نیستیم و بنا نداریم بی جهت و بدون سند محکمه پسند افرادی رابه دست قانون بسپاریم.

فرماندار ضمن تاکید برانجام وظیفه دستگاههای نظارتی و عدم کم کاری در زمینه صیانت از حقوق بیت المال گفت: هر کسی و در هر مقامی به بیت المال دست اندازی کرده باشد ،باید دستش کوتاه شودتا مردم به جمهوری اسلامی امیدوار بمانند.

فرماندار بهبهان در ادامه تیتر وار به اقدامات انجام شده اشاره کرد:

1 – مقابله با تصرفات عدوانی اراضی ملی و منابع طبیعی که در این زمینه در حال حاضر 10 پرونده درشورای حفاظت از اراضی ملی در دادگستری کل استان در حال رسیدگی است.

فرماندار بهبهان تاکید کرد : تا امروز 500 هکتار از این اراضی تصرف شده توسط اداره منابع طبیعی استان و دادستانی شهرستان و فرمانداری شناسایی شده  و با مستنداتی که در دست است شاهد نتایج مثبتی درزمینه باز پس گیری آنها هستیم و افزود: با این اقدامات ادامه تصرفات کاملا متوقف شده است البته متاسفانه تا حصول نتیجه نهایی از ذکر اسامی افراد خاطی معذوریم.

2 – نظارت جدی براجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و مقابله با هرگونه ساخت و ساز در این اراضی

3 – مقابله با فساد اداری و اقتصادی در ادارات دولتی از دیگر اقدامات است که در این زمینه نیز فردی که مرتب به جعل اسناد مشغول بوده دستگیر و در حال حاضر ممنوع الملاقات و پرونده وی نیز درحال بررسی است.

4 – نظارت بر اجرای دقیق قانون درخصوص نحوه استفاده از خودرو های دولتی 

5 – جلوگیری از تصرفات غیر مجاز در حریم رودخانه ها و گزارش تصرفات انجام شده به مراجع ذی ربط

6 – پی گیری حقوقی واگذاری اراضی و منابع دولتی به شیوه غیر مجاز به افراد مختلف وبا نفوظ 

7 – نظارت کامل بر حسن اجرای آیین نامه های معاملاتی ، مناقصات و مزایده هایی که در سطح ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان خاص واگذاری اراضی دولتی به اشخاص حقیقی انجام می شود .

فرماندار بهبهان در پایان عنوان کرد: ان شاء الله بعد از صدور حکم  پرونده های موجود ، نتیجه آنها ازطریق همین رسانه به اطلاع عموم خواهد رسید .

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon