• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴:۵۰ | یکشنبه, ۱۰ / شهریور / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 990
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

سرپرست مراکز بهداشت و درمان زیدون: این مرکز نیاز به پرستار مرد و پزشک متخصص دارد


عصر بهبهان :عبد الله شکوهی راد:مرکز بهداشت زیدون در حال حاضر دارای شش پزشک می باشد که در مراکز سردشت ، درونک و لنگیر مستقرند و نیاز به یک پزشک متخصص اورژانس دربستر درمان مرکز بهداشت و درمان سردشت احساس می شود.


سرپرست مراکز بهداشت و درمان زیدون:
این مرکز نیاز به پرستار مرد و پزشک متخصص دارد

عصر بهبهان :عبد الله شکوهی راد:مرکز بهداشت زیدون در حال حاضر  دارای شش پزشک می باشد که در مراکز سردشت ، درونک و لنگیر مستقرند  و نیاز به یک پزشک متخصص  اورژانس  دربستر درمان  مرکز بهداشت و درمان سردشت احساس می شود.


عبد الله شکوهی راد سرپرست مرکز بهداشت و درمان سردشت زیدون اظهار داشت: صیانت از سلامت مردم و جلوگیری از شیوع بیماری ها مهمترین وظیفه ما در بخش بهداشت محیط و پیشگیری است.

همکاری و همراهی نیرو های بهداشت محیط در دهگردی های تیم سلامت و بازدید مستمر به روستا ها و گردشی بودن تیم بهداشت محیط که در هفته دو بار به صورت مستمر انجام می گیرد باعث شده است که از نظر بهداشت و نظافت عمومی و محیط روستایی و کمیته اتلاف سگ های ولگرد به قوت انجام  وظیفه کنند

تمامی افرادی که به نوعی با سلامت مردم در جامعه مرتبط هستند همانند کسبه ، صاحبان رستوران ها و اغذیه ها و نانواییها و ... با انجام آزمایشات مربوطه  و کارت سلامت و صلاحیت بهداشتی خود را دریافت می کنند.

پیشگیری از بیماری هایی سری هم چون وبا،هاری،سل،هپاتیت،ایدز توسط واحد مبارزه با بیماری ها و  به صورت هدفمند و با برنامه ریزی صورت می گیرد که موارد شناسایی شده پیشگیری و آموزش داده می شوند و یا به مراجع ذیصلاح ارجاع داده می شوند

یکی از مقوله های مهم در سلامت انسان آب و غذا می باشد که متاسفانه در بحث آب روستایی در تعدادی از روستاهای بخش زیدون همیشه گزارش کلر صفر داده شده است که این موضوع را به مسولین  هشدار داده ایم.

شکستگی های لوله های آب تعدادی از روستا ها باعث شیوع بیماری های خطرناک و غیر قابل کنترل در منطقه خواهد شد که امید است مسئولین به این مهم توجه کنند.

هدف همه ما رفع مسئولیت نیست بلکه هدف خدمت صادقانه در جهت رفع موانع و مشکلات مردم در بخش بهداشت است.

یکی از مشکلات امرروزی ما در بخش تخصص می باشد که کار ها به صورت تخصصی و پیگیری نمی شد ولی امروزه با همکاری مجموعه مرکز بهداشت کارهای بهداشتی و درمانی به صورت جد و با برنامه ریزی  پیش می رود.

در خصوص گزارشات واصله در مورد گزیدگی سردشت زیدون یکی از شهر هایی است که از نظر آمار گزش آمار بسیار بالایی دارد و نیاز است جهت تامین سرم عقرب گزیدگی و  همکاری و پیش بینی های  بیشتری داشته باشیم و آموزش ها و فرهنگ سازی لازم انجام شود

مرکز بهداشت زیدون در حال حاضر  دارای شش پزشک می باشد که در مراکز سردشت ، درونک و لنگیر مستقرند  نیازمند یک پزشک متخصص  اورژانس  دربستر درمان  مرکز بهداشت و درمان سردشت است.

با راه اندازی مرکز بستر درمان سردشت زیدون امکانات بسیار خوبی در این مرکز شامل دستگاه مانیتورینگ که آخرین ورژن آن در نوع خودش و دستگاه دی سی شوک و تجهیزات پزشکی خریداری و راه اندازی شده است

با توجه به اینکه در این مرکز آزمایشگاه به نسبت  مجهزی وجود دارد راه اندازی مرکز مشاوره ازدواج دور از انتظار نیست و نیاز به همت مسئولین و پیش بینی های لازم دارد

وی از پیشرفت 70 درصدی اتاق عمل خبر داد و افزود امید است با همکاری و پیگیری مسئولین تجهزات و امکانات همراه با جراح در این بخش فعال شود.

کمبود نیروی پرستار مرد یکی از مشکلاتی است که نارضایتی مردم را به دنبال داشته است

پزشک خانواده روستایی  به صورت کامل  در بخش زیدون اجرا شده است و هم اکنون در مرحله  تکمیل و الکترونیکی کردن  اطلاعات خانوارها در این بخش هستیم.که در این زمینه بیمه روستایی و نظام ارجاع سبب شده است که شهروندان تحت پوشش کامل خدمات پزشک خانواده قرار گیرند  و پزشک خانواده موظف است جمعیت تحت پوشش خود را بطور مداوم و با فواصل مشخص پایش نماید

به توجه به اینکه هزینه های حامل های انرژی بالاست و یارانه های این حامل ها حذف شده است پرداخت هزینه های سنگین قبوض آب، برق، گاز، تلفن از ید این مرکز خارج می باشد و تا کنون چندین بار اداره برق به دلیل بدهی زیاد خواستار قطع برق مرکز بهداشت و درمان سردشت شده است.

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon