• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰:۳۸ | چهارشنبه, ۱۹ / تیر / ۱۳۹۲
 • در خبرهای ویژه
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 731
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

دانشگاه یا دانشکده مساله این نیست!/ یک ارتقاء با هزار دنیا منت!


عصر بهبهان :مساله ای که در حاشیه این ارتقاء جایگاه دانشگاه موجب انتقاد دلسوزان شده بود مسابقه مسئولین برای ثبت این مجوز در سابقه کاری خود بود که با تبلیغات شهری و مصاحبه ها این رقابت به اوج خود رسید این که واقعا چه کسی توانست با پیگیری مستمر این مجوز را کسب کند بدون تعارف برای مردم در اولویت نیست


گزارشی از حواشی کسب مجوز دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

دانشگاه یا دانشکده مساله این نیست!/ یک ارتقاء با هزار دنیا منت!

    

عصر بهبهان :مساله ای که در حاشیه این ارتقاء جایگاه دانشگاه موجب انتقاد دلسوزان شده بود مسابقه مسئولین برای ثبت این مجوز در سابقه کاری خود بود که با تبلیغات شهری و مصاحبه ها این رقابت به اوج خود رسید این که واقعا چه کسی توانست با پیگیری مستمر این مجوز را کسب کند بدون تعارف برای مردم در اولویت نیست

 

 

در هفته جاری بالاخره پس از کش و قوس های فراوان  ارتقاء دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه طی مراسمی به صورت رسمی صورت پذیرفت هر چند رئیس این دانشگاه چند روز قبل از افتتاح بر دائمی بودن مجوز آن تشکیک کرد و در  نشست خبری خود گفت: این مجوزیکساله و موقت است و بایستی تلاش نموده کیفیت را بالاببریم و فضاهای آموزشی و درمانی را ارتقا دهیم. (1) ولی به هر حال می توانیم از این اتفاق خوب برای دزفول خوشحال باشیم.

الغرض مساله ای که در حاشیه این ارتقاء جایگاه دانشگاه  موجب انتقاد دلسوزان شده بود مسابقه مسئولین برای ثبت این مجوز در سابقه کاری خود بود که با تبلیغات شهری و مصاحبه ها این رقابت به اوج خود رسید این که واقعا چه کسی توانست با پیگیری مستمر این مجوز را کسب کند بدون تعارف برای مردم در اولویت نیست بلکه مطلب مهم برای مردم این است که راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی و توسعه آن اولا حق آن هاست ثانیا این دانشگاه بناsست چه خدماتی به مردم دزفول ارائه دهد هرچندمردم بهترین قضاوت کنندگان در خصوص عملکرد مسئولین هستند و هر کس که برای مطالبه حقوق آن ها و خدمت رسانی به این شهر تلاش کند سپاسگذارش خواهند بود ولی مدال منیت بر سینه هر کس که بچسبد از او روی بر می گردانند.

قدری صریح تر با هم سخن بگوییم چرا به جای تبیین خدمات آینده این دانشگاه و واحدهای تابعه آن به این برگه مجوز گیر داده ایم!نمی شد به جای این همه سخنوری در خصوص نحوه کسب مجوز که پیگیری برخی مراحل آن جزو وظایف برخی مسئولین محترم بوده است قدری هم از خدمات این دانشگاه برای مردم شهر و منطقه می گفتید شاید مردم با آگاهی از اثرات مثبت آن بر فضای آموزشی-بهداشتی منطقه استقبال بیشتری از این اتفاق خوب در منطقه سکونتشان کنند.

انتظاری که از مسئولین محترم می رود این است که تا حد امکان وارد این رقابت های بی ثمر نباشند و از اظهارات متناقض خودداری کنند یا حداقل به برخی تناقضات دامن نزنند برای نمونه در همین بحث مجوز دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهارات متعدد وگاها متناقضی را شاهد بودیم که برای نمونه و آگاهی این بزرگواران آن ها را ارائه می کنیم:

عباس پاپی زاده نماینده دزفول در خصوص کسب مجوز دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: در جلسه ای که  آذرماه سال گذشته با وزیر داشتم از وی ارتقاء دانشکده پزشکی به دانشگاه و احداث بیمارستان و درمانگاه شبانه روزی را در بخش مرکزی خواستار شدم ولی وی ارتقاء دانشگاه را بعلت نبود زیرساختها نپذیرفت. چند روز بعد طی دیداری با رئیس جهور موضوع را مطرح نمودم و وی دستوری را برای وزیر مرقوم نمود.

وی افزود: پس از تعویض وزیر نیز جلسه ای با دکتر طریقت داشتیم و موضوع دوباره پیگیری شد تا حصول نتیجه.

پاپی زاده گفت: تا آن زمان هیچگونه سابقه ای برای ارتقاء دانشگاه پزشکی دزفول نبوده است، ای کاش این موضوعات اطلاع رسانی درستی می شد!

 

 

با نگاهی به اظهارات مسئولین سابق شهرستان  به نکات جالبی می رسیم از جمله آن که برخی مسئولین در سال های گذشته از صدور این مجوز خبر داده بودند مثلا سید احمد آوایی در تاریخ88/12/20 در مصاحبه با خبرگزاری فارس اظهار داشت: با صدور مجوز دانشگاه علوم پزشكی دزفول، دانشكده علوم پزشكی این شهر به دانشگاه ارتقا یافت. وی افزود: با دریافت این مجوز، دانشگاه علوم پزشكی دزفول از ردیف بودجه مستقل دولت برخوردار می‌شود و سالانه بودجه مشخصی به آن اختصاص می‌یابد. آوایی تصریح كرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در نامه اخیر خود ضمن اعلام صدور مجوز تاسیس این دانشگاه، از موافقت شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشكی با راه‌اندازی سه رشته پرستاری، هوشبری و علوم آزمایشگاهی در مقطع كارشناسی ناپیوسته و ظرفیت پذیرش 15 دانشجو در سال خبر داده است.

 

 

اما روایت محمدی زاده از مجوز این دانشگاه هم خواندنی است معاون رئیس جمهور در این خصوص گفت: نگوئید چه کسی کار را انجام داد بگوئید چقدر کارهاست که انجام نشده است! درچند سال گذشته با وجود دانشکده خدمات، نیروی تخصصی و بودجه آن چند برابر شده است.

دکتر محمدی زاده گفت: اصلا ارتقاء دانشکده به دانشگاه در دستور کار دولت نبوده است، نه در دستور کار وزارت بهداشت و نه در مصوبات استانی قرار داشته است.معاون رئیس جمهور تصریح است: بنده خدمت آقای رئیس جمهور رسیدم و موضوع را طرح نموده و گفتم که این شهر استحقاق دارا بودن دانشگاه را دارد، ایشان به من گفت؛ به نظر شما مشکلی وجود ندارد که به دانشگاه ارتقاء یابد ؟ من در پاسخ گفتم مشکلی وجود ندارد در یکسال هیئت علمی جذب می کنیم و زیر ساختها را آماده خواهیم کرد.(والله روال طی نشده بود و ساختار نیز در ان زمان آماده نبود)!

 

 

قطعا ماهم از این تلاش مسئولین سپاسگذاریم و درک می کنیم که در موفقیت ها همه دوست دارند شریک شوند و ما هم خرده نمی گیریم نوش جانتان !!اما سوالی که باید پاسخ داده شود این است ،حال که مسئولیت موفقیت ها به پای شما نوشته شد آیا مسئولیت مشکلات را هم بر عهده می گیرید؟؟

 

 


دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon