Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش: آیا کاغذپارس جا پای شرکت قند هفت تپه می گذارد؟/واگذاری که کارگران را دچار افت فشار می کند

  عصر بهبهان : بهبهان نیوز:نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ارزیابی و قیمت گذاری اخیر كه گفته می شود توسط كارشناسان رسمی دادگستری انجام شده را غیرقابل قبول خواند و صریحا گفت: قیمت گذاری این كارخانه كه دارای خط تولید ، 130هكتار زمین و 570واحد واحد مسكونی است غیرمنصفانه و غیركارشناسی است.


  گزارش:
  آیا کاغذپارس جا پای شرکت قند هفت تپه می گذارد؟/واگذاری که کارگران را دچار افت فشار می کند
       
  بهبهان  نیوز:نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ارزیابی و قیمت گذاری اخیر كه گفته می شود توسط كارشناسان رسمی دادگستری انجام شده را غیرقابل قبول خواند و صریحا گفت: قیمت گذاری این كارخانه كه دارای خط تولید ، 130هكتار زمین و 570واحد واحد مسكونی است غیرمنصفانه و غیركارشناسی است.

  پس از گذشت ده سال هنوز کشاورزان موفق به پاس کردن چک های شرکت قند هفت تپه نشده اند و خاطره تلخ تحصن ها و اعتراض های کشاورزان شمال خوزستان  نسبت به روند نامناسب خصوصی سازی شرکت قند هفت تپه از ذهن ها بیرون نرفته که فرمانداری شوش در خصوص واگذاری یکی  دیگر از بزرگترین شرکت های شمال خوزستان اصرار می کند اتفاقی که با کوچکترین محاسبه اشتباه تراژدی دردناک تر از شرکت قند هفت تپه را رقم خواهد زد.

   عبدالرضا سعیدی نیا صبح امروز در گفتگو با خبرنگار رهیاب با اشاره به علت واگذاری کارخانه کاغذ پارس شهرستان شوش  به بخش خصوصی اظهار داشت : این کارخانه زیر نظر شرکت آتلیه دماوند است که در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی شرکت آتلیه دماوند موظف به واگذاری شرکت کاغذ پارس به بخش خصوصی شد .

  سعیدی نیا افزود: این قانون بایستی اجرا شود ولی تاکید ما بر این است که این واگذاری باید به بخش خصوصی قوی ، توانمند و دارای سابقه درخشان صورت گیرد .

  وی تصریح کرد: یکی از شرایط ما با مسئولین شرکت آتیه دماوند این است که این واگذاری طوری باشد که ضمن حفظ اصل این صنعت نسبت به توسعه آن و افزایش نیروی انسانی اقدام کنند .

  فرماندار شوش خاطر نشان کرد: تا کنون موضوع انتقال شرکت کاغذ پارس به بخش خصوصی و مزایده آن از طریق جراید رسمی اعلام شده که بایستی با شرایط مندرج در قانون و ملاحظات نظر مسئولین شهرستان در راستای استمرار این صنعت در شهرستان صورت گیرد.

  سعیدی نیا با اشاره به مکانیسم واگذاری کاغذ پارس به بخش خصوصی ادامه اداد: طبیعی است که این مکانیسم واگذاری باید زیر نظر نهادهای نظارتی و سایر دستگاه های مرتبط با موضوع انجام خواهد شد.

  وی در پاسخ به سوال  رهیاب نیوز اظهار کرد: شرط ما افزایش تعداد نیروی انسانی است و به شرکت اعلام کردیم که نه تنها از تعداد نیروی انسانی شاغل در کارخانه کاغذ پارس کم نشود بلکه این نیرو باید افزایش یابد .

  سعیدی نیا عنوان کرد در راستای افزایش تولید و رونق شرکت کاغذ پارس مقرر شد تا پایان سال مدیریت این شرکت 100 نفر از میان نیروهای متخصص بومی جویای کار به کار گیری نمایند .

  وی یاد آور شد در مرحله اول تا کنون مراحل استخدامی 40 نفر در حال انجام است و مابقی تا پایان سال بایستی در قسمت های مختلف به کارگیری شوند .

  فرماندار شهرستان شوش خاطر نشان کرد ، وزارت صنعت معدن و تجارت و بانک توسعه صنعت و معدن در واگذاری کاغذ پارس به بخش خصوصی دخیل هستند .
   

  علی رغم اظهارات سعیدی نیا باتوجه به خصوصی شدن این شرکت چه تضمینی برای اجرای خواسته های فرمانداری شوش وجود دارد؟ این سوالی است که بسیاری از دلسوزان شهرستان شوش و شمال خوزستان می پرسند،مگرمسئولین زیربط فراموش کرده اند در ماجرای شرکت قند هفت تپه نیز افراد بسیار موجهی پای کار آمدند ولی به قول معروف این کاره نبودند و شد آنچه که نباید می شد


  سیدراضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ازجمله منتقدین واگذاری کاغذپارس هفت تپه است  نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی می گوید:با پیگیری به عمل آمده با مدیرعامل بانك صنعت و معدن ،رایزنی با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و همچنین وزیر صنعت ، معدن و تجارت موضوع مزایده و فروش شركت گروه صنایع كاغذپارس هفت تپه به بخش خصوصی به مدت دو ماه مسكوت ماند.

  سیدراضی نوری اظهار داشت: با توجه به اینكه هنوز ارزیابی دقیقی از اموال منقول و غیرمنقول كارخانه كاغذ پارس نشده است واگذاری این واحد تولیدی به بخش خصوصی  عقب افتاده تا ارزیابی دقیق تری صورت گیرد.


  نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ارزیابی و قیمت گذاری اخیر كه گفته می شود توسط كارشناسان رسمی دادگستری انجام شده را غیرقابل قبول خواند و صریحا گفت: قیمت گذاری این كارخانه كه دارای خط تولید ، 130هكتار زمین و 570واحد واحد مسكونی است غیرمنصفانه و غیركارشناسی است.


  نوری خواستار ارزیابی مجدد این واحد مهم تولیدی شمال خوزستان شد و تصریح کرد:چنانچه بخش خصوصی توانمند بومی وجود داشته باشد و به فكر منافع درازمدت مردم و اشتغال كارگران باشد با واگذاری آن به بخش خصوصی و غیردولتی مخالفتی ندارد.


  وی با ابراز نگرانی از تكرار تراژدی كارخانه قند شوش(دزفول) در دهه 70اظهار داشت: ما عمیقا نگران هستیم كه كارخانه كاغذ پارس به وضعیت كارخانه قند تبدیل شود ، ما نگران این هستیم كه خریدار این شركت تنها به منافع خود باشد و به منافع مردم و كارگران كه می توانند سهام دار این واحد تولیدی باشند بی توجه باشد

  شركت گروه صنایع كاغذ پارس هفت تپه با 500 نفر نیرو در 20 كیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است این شرکت ا قطب های اقتصادی و اشتغالزایی منطقه شوش محسوب می شود و کوچکترین سهل انگاری در واگذاری آن موجب ضررهای جبران ناپذیری می شود

  گفتنی است  در سال 1382  شرکت  قند هفت تپه که در مجاورت شرکت کاغذ پارس قرارداردتعطیل و سپس ورشکست شد ، ورشکستگی این کارخانه ضربات اقتصادی شدیدی را به مردم شهرستان شوش وارد کرده است .

   

  این کارخانه در زمان فعالیت خود بیش از 600  کارگر داشت که بیکاری این 600 نفرموجب از دست رفتن فرصت اقتصادی و اشتغال کشاورزان این شهرستان شد 


  علاوه بر بیکاری 600 نفر ، کشاورزان این شهرستان نیز محصول پر درآمد چغندر قند را از دست داده و به کشت محصولات کم در آمد و پرهزینه مثل ذرت روی آوردند.  تاریخ انتشار: ۰۷:۲۵:۱۰ | چهارشنبه, ۳۰ / مرداد / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.