• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶:۵۲ | یکشنبه, ۲۷ / مرداد / ۱۳۹۲
 • در خبرهای ویژه
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 854
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

حاشیه ای بر نمایندگان خوزستان در جلسه رای اعتماد: نمایندگان خوزستان پیکان نعمت زاده را هل دادند/انتقادات سادات اهوازی از کابینه بدون خوزستانی


عصر بهبهان :در طی روزهایی که جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دکترروحانی پیگیری می شد بسیاری از خوزستانی ها علاقه داشتند که از نظر و فعالیت نمایندگان استان خود در مجلس مطلع شوند هرچند نطق های مخالف و موافق نمایندگان خوزستانی را رسانه ملی به تصویر کشید ولی بیان برخی از حواشی و تحلیل های حوالی جلسه رای اعتماد هفته گذشته مجلس خالی از لطف نیست.


حاشیه ای بر نمایندگان خوزستان در جلسه رای اعتماد:
نمایندگان خوزستان پیکان نعمت زاده را هل دادند/انتقادات سادات اهوازی از کابینه بدون خوزستانی
     
عصر بهبهان :در طی روزهایی که جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دکترروحانی پیگیری می شد بسیاری از خوزستانی ها علاقه داشتند که از نظر و فعالیت نمایندگان استان خود در مجلس مطلع شوند هرچند نطق های مخالف و موافق نمایندگان خوزستانی را رسانه ملی به تصویر کشید ولی بیان برخی از حواشی و تحلیل های حوالی جلسه رای اعتماد هفته گذشته مجلس خالی از لطف نیست.


روز پنج شنبه بالاخره ماراتن نفس گیر رای اعتماد وزرای کابینه دولت یازدهم به پایان رسید و روحانی با 15وزیر تائید شده و 3وزیرمردود اولین تعامل رسمی خود با مجلس نهم را به پایان برد.

در طی روزهایی که جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دکترروحانی پیگیری می شد بسیاری از خوزستانی ها علاقه داشتند که از نظر و فعالیت نمایندگان استان خود در مجلس مطلع شوند هرچند نطق های مخالف و موافق نمایندگان خوزستانی را رسانه ملی به تصویر کشید ولی بیان برخی از حواشی و تحلیل های حوالی جلسه رای اعتماد هفته گذشته مجلس خالی از لطف نیست.

 

شکرخدا یخ خوزستانی ها را آب کرد

دو روز از جلسه رای اعتماد به وزرا گذشته بود ولی هیچ نماینده ای از خوزستان به عنوان موافق یا مخالف وزرای پیشنهادی به صحنه نیامد،همان ابتدای صبح روز سوم پایگاه خبری رهیاب به انتقاد از سکوت نمایندگان در مجلس پرداخت برخی از شهروندان شهرهای مختلف استان نیز با ارسال پیامک هایی به صورت طنز نسبت به سکوت نمایندگان استان اعتزاض کردند.

انتقادات از منفعل بودن خوزستانی های بهارستان در حال اوج گیری بود که حدودا حوالی ساعت 11سه شنبه 23مرداد سیدشکرخدا موسوی به عنوان اولین خوزستانی به پشت تریبون مجلس رفت و یخ نمایندگان خوزستانی در مجلس را آب کرد.

انگار خوزستانی ها منتظر خط شکن بودند البته برای  شکستن خط چه کسی بهتر از شکرخدا که سوابق عملیاتی و نظامی اش نسبت به دیگر نمایندگان پررنگ تر است،آن روز نمایندگان خوزستام آنقدر در مجلس آمدند و رفتند که تیتر های انتقادی رسانه های استان رنگ تقدیر به خود گرفت.

 

سادات اهوازی منتقد کابینه بدون خوزستانی

پس از اعلام اسامی کابینه دولت تدبیر وامید برخی از نخبگان و مسئولین استانی نسبت به عدم حضور خوزستانی ها در جمع کابینه انتقاداتی مطرح کردند در پایگاه خبری رهیاب نیز به تفصیل درخصوص تبعات منفی آن مباحثی مطرح کردیم و از نمایندگان مجلس درخواست پیگیری این موضوع را به صورت ویژه داشتیم.

علی رغم اینکه نمایندگان شهرستان های مختلف استان فرصت ایراد نطق در جلسات رای اعتماد در حضور رئیس جمهور منتخب را پیدا کردند ولی تنها دو نماینده اهواز که اتفاقا هر دو از سادات نیز هستند یعنی سیدشریف حسینی و سیدشکرخدا موسوی این گلایه خوزستانی را در خصوص استفاده از ظرفیت مدیران این استان در کابینه مطرح کردند.

هرچند انتقاد این دو نماینده اهوازی دراین خصوص بسیار چشمگیر بود ولی برای جریان سازی در مجلس به همراهی دیگر نمایندگان نیاز بود که به نظر می رسد به دلیل ضعف مجمع نمایندگان هماهنگی خاصی در این خصوص صورت نگرفت.

 

هل دادن پیکان نعمت زاده توسط نمایندگان خوزستانی

نعمت زاده 8 سال وزیر صنایع بودند و تنها در برخی زمینه‌ها مثل خودروسازی توفیق داشته است و حتی در آن زمان نیز پیکان تحویل گرفته و پیکان تحویل داده و در همان زمان نیز نتوانسته برف پاک‌کن پیکان را از چپ به راست تغییر جهت دهد. این مطالب بخشی از نطق تمیمی نماینده شادگان در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت و معدن و تجارت بود که مورد توجه بسیاری از رسانه های کشوری قرار گرفت.

بی شک دوئل نمایندگان خوزستانی با یکدیگر هرچه به آخر می رسیدیم ملموس تر می شد و هنوز دقایقی از نطق تمیمی نگذشته بود که به ناگاه سه نماینده استان یعنی شریعتی،سیدشریف و انصاری به عنوان موافق نعمت زاده سخن راندند و رشته های تمیمی را پنبه کردند.

با توجه به حمایت جانانه نمایندگان استان از نعمت زاده به نظر می رسد وی بخشی از اعتماد مجلس به خود را مدیون نمایندگان خوزستان است.

برای ما رسانه چی ها هم خوب است که فردا روزی اگر در صنعت و معدن و تجارت استان کاری به مشکل بربخورد سوژه دم دستی برای پیگیری خواهیم داشت.

 

نماینده خبرساز آبادان صدای نمایندگان را درآورد

محمد سعید انصاری نماینده آبادان در جلسه علنی روز پنجشنبه مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و  تجارت طی سخنانی اظهار داشت: این دولت یکی از بهترین دولت های طول عمر جمهوری اسلامی است، این جانب در حمایت از دولتی برخاستم که اکثر آقایان را می شناسم، تعهد، تدین، توانایی آنها را مورد تحسین می دانم.

وی ادامه داد: برخی خودشان را به آقا منتسب نکنند، آیا آقا منتسب به تعداد محدودی است؟ آقایان لطفاً خود را به آقا منتسب نکنند، آقا از آن همه است، حماسه سیاسی 9 دی به فرمان آقا رخ داد و دکتر روحانی نیز یکی از نیروهای ولایی و از مریدان آقا است.

 


این حرف های انصاری با اعتراض برخی از نمایندگان همراه شد البته اعتراض این نمایندگان با صدایی بود(دو-دو)که مدت ها بود به دلیل تذکر مقام معظم رهبری آن را در مجلس نمی شنیدیم ،به هرحال بازهم قسمت انصاری این بود که قدری متفاوت تر از دیگران باشد

 

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon