• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰:۳۲ | شنبه, ۲۶ / مرداد / ۱۳۹۲
 • در خبرهای ویژه
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 792
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

سرگیجه دولت روحانی از تک روی خوزستانی ها/مدیران غیربومی دستپخت لابی های شمال،جنوب و مرکز خوزستان


عصر بهبهان :قطعا تکروی لابی های شمال،جنوب و مرکز خوزستان نتیجه ای جز حذف مدیران استانی از رده های میانی مدیریتی ندارد ونتیجه آن حضور مدیرانی دسته چندم از سایر نقاط کشور برای پست های مدیریتی خوزستان است مدیران درجه چندمی که سابقه حضور آن ها در خوزستان را فقط در دوره حاکمیت اصلاح طلبان وکارگزاران شاهد بودیم.


سرگیجه دولت روحانی از تک روی خوزستانی ها/مدیران غیربومی دستپخت لابی های شمال،جنوب و مرکز خوزستان
     
عصر بهبهان :قطعا تکروی لابی های شمال،جنوب و مرکز خوزستان نتیجه ای جز حذف مدیران استانی از رده های میانی مدیریتی ندارد ونتیجه آن حضور مدیرانی دسته چندم از سایر نقاط کشور برای پست های مدیریتی خوزستان است مدیران درجه چندمی که سابقه حضور آن ها در خوزستان را فقط در دوره حاکمیت اصلاح طلبان وکارگزاران شاهد بودیم.پس از برگزاری مارتن نفس گیر رای اعتماد وزا ،رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور در کنار 14وزیر دیگر توانست رای اعتماد لازم را برای نشستن بر کرسی وزارت بگیرد،  تا با رفتنش به خیابان فاطمی تب تغییرات مدیران استانی نیز بالا برود.

درروزهای قبل از رای اعتماد، خوزستانی ها با امیدواری منتظر اعلام اسامی وزرای پیشنهادی کابینه روحانی به مجلس بودند که پس از اعلام وصول اسامی کابینه از طرف مجلس شاهد انتقادهایی از طرف برخی از نمایندگان و نخبگان استان به عدم حضور خوزستانی ها با توجه به ظرفیت های بالای مدیریتی در کابینه بودیم.

با توجه به اینکه معرفی وزیر به رئیس جمهور منتخب جهت حضور در کابینه غالبا با رایزنی ها و لابی های گسترده احزاب و جریان های کشوری و استانی صورت می گیرد عدم هماهنگی نیروهای فعال خوزستانی برای گزینه های وزارت موجب شود تا بلیط خوزستانی ها برای مشارکت در پاستور بسوزد.

مسئول ستادانتخاباتی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در این خصوص می گوید: متاسفانه برخی از دوستان تک روی می کنند و هنوز گرفتار تفکرات قومی هستند و جداگانه در حال رایزنی برای همشهریان! و هم زبانان! خود هستند شاید اگر این دوستان خواسته های خود را در ظرف مطالبات جمعی پیگیری می­کردند هم ما توفیق بیشتری پیدا می­کردیم هم ایشان، این گونه عمل کردن فقط موجب فرصت سوزی می­شود و خواهد شد.

جادری اضافه می کند:مع الاسف در حال حاضر کسانی که در جریان انتخابات اصلا حضور نداشتند و اساسا معلوم نبود طرفدار و حامی کدام گزینه هستند اکنون سینه چاک شده اند و بیشتر از کسانی که در جریان رقابت های انتخاباتی سختی کشیده اند و هزینه کرده اند در حال قیل و قال و رایزنی و پیگیری هستند و حتی مدعی نمایندگی از جریان روحانی و هوادارانش نیز شده اند.

در همین حال  برخی جریانات تندرو که سابقه مدیریتی در خوزستان داشته اند مدتی است که جلسات و پیگیری های خود را افزایش داده  وطی روزهای گذشته  به صورت مجزا به رایزنی در خصوص کابینه پرداختند.

نکته قابل توجه این است که این افراد در حالی به برگزاری همایش و مراسمات ویژه مبادرت می ورزند که هیچکدام از حامیان خوزستانی دکتر روحانی در انتخابات جایی در کنار آن ها ندارند و این موضوعی است که از گلایه های مسئول ستاد انتخاباتی رئیس جمهور منتخب می شود فهمید.

به هر نحو موضوع انتخاب کابینه هم اکنون بحثی قدیمی است ،همانطور که در روزهای گذشته نیز اشاره کردم در حال حاضر خطراتی سیستم مدیریت استان را تهدید می کند  که مهمترین آن ها حضور مدیران غیر بومی است اتفاقی که این روزها  زمزمه های آن بلند تر از گذشته شنیده می شود

قطعا  تکروی لابی های شمال،جنوب و مرکز خوزستان نتیجه ای جز حذف مدیران استانی از رده های میانی مدیریتی ندارد ونتیجه آن حضور مدیرانی دسته چندم از سایر نقاط کشور برای پست های مدیریتی خوزستان است مدیران درجه چندمی که سابقه حضور آن ها در خوزستان را فقط در دوره حاکمیت اصلاح طلبان وکارگزاران شاهد بودیم.

حاصل سخن اینکه خوب یا بد نفراول استان در دولت روحانی مستقیما متوجه جریان کارگزاران،اصلاحات و ستاد دکتر روحانی در خوزستان است که در حال حاضر با بیشترین فاصله ممکن به دنبال سهم خواهی از دولت جدید در استان هستند البته در وضعیت پیش آمده ستادانتخاباتی روحانی کمابیش متوجه ریاکاری برخی از چسبیده های انتخاباتی شده است و با برخی از کنایه ها انتقادات خود را اعلام کرده است.دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon