• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹:۱۲ | پنجشنبه, ۲۴ / مرداد / ۱۳۹۲
 • در ویژه ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 620
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

نعمت زاده پیکان تحویل گرفت و پیکان داد/بخش کشاورزی نفس های آخر را می کشد/دفاع جانانه شریعتی از کابینه روحانی


عصر بهبهان :در صنعت خودروسازی در ابتدای وزارت آقای نعمت‌زاده، مورد توجه بود ولی آن هم پیکان گرفت و پیکان هم تحویل داد و در آن سالها نتوانستیم برف‌پاک‌کن پیکان را از چپ به راست تعویض کنیم.


نعمت زاده پیکان تحویل گرفت و پیکان داد/بخش کشاورزی نفس های آخر را می کشد/دفاع جانانه شریعتی از کابینه روحانی
     
عصر بهبهان :در صنعت خودروسازی در ابتدای وزارت آقای نعمت‌زاده، مورد توجه بود ولی آن هم پیکان گرفت و پیکان هم تحویل داد و در آن سالها نتوانستیم برف‌پاک‌کن پیکان را از چپ به راست تعویض کنیم.روز گذشته پرکارترین روز نمایندگان خوزستان در مجلس بود شاید در دوره های گذشته نیز سابقه نداشته باشد که نمایندگان چنین حضور فعالی در رای اعتماد به وزرا داشته باشند همانطور که روز گذشته به نقد سکوت نمایندگان پرداختیم در اینجا از حضور فعال ان ها تقدیر کرده و مطالب آن ها را منتشر می کنیم

 

بهمئی نماینده رامهرمز برای پورمحمدی سنگ تمام گذاشت

 

شمس‌الله بهمئی نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز پارلمان در موافقت با حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر پیشنهادی دادگستری، اظهارداشت: بر اساس قانون، مردم از هر قوم و قبیله‌ای که باشند، از حقوق یکسان برخوردارند. لذا بر دولتمردان لازم است تا بستر لازم را برای تحقق حقوق مردم فراهم کنند.

وی با بیان اینکه نقش و جایگاه دادگستری فوق‌العاده با اهمیت است، گفت: مردم در انتخابات 24 خردادماه با خلق حماسه سیاسی و انتخاب رئیس جمهور پیام‌های فراوانی را به مسئولان کشور به خصوص قوه مقننه دادند و در واقع از نمایندگان‌شان در مجلس خواستند تا از رئیس‌جمهور و کابینه‌اش دفاع کنند.

نماینده مردم رامهرمز همچنین گفت: وزارت دادگستری به عنوان مسئول تنظیم روابط بین قوه مجریه و قوه قضائیه وظایف خطیری را برعهده دارد و من معتقدم یکی از بهترین انتخاب‌های آقای روحانی معرفی آقای پورمحمدی به عنوان وزیر دادگستری بود که می‌تواند از پس این وظیفه خطیر بربیاید.

 بهمئی خاطر نشان کرد: سابقه درخشان ایشان نشان می‌دهد که حضور پرافتخاری در عرصه‌های مختلف داشته است و از نظر عملکرد نیز کارنامه موفقی دارد به خصوص در سازمان بازرسی که فعالیت ایشان یک برگ زرینی در پرونده آقای پورمحمدی است.

وی افزود: جلوگیری از بروز فساد، جلوگیری از انعقاد قراردادهای غیرقانونی، جلوگیری از رانت‌خواری و ... از جمله فعالیت‌های چشم‌گیر و پرافتخار آقای پورمحمدی در سازمان بازرسی بود. همچنین وی عنایت خاصی به حقوق اساسی مردم دارد.

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: آقای پورمحمدی در برنامه خود تاکید کرده که توجه ویژه‌ای به ارتقای وضعیت و شان کادر قضایی دارد و همچنین به هماهنگی بین دولت و مجلس و قوه قضائیه اهتمام خواهد داشت. بنابراین از نمایندگان مجلس می‌خواهم تا برای افزایش روابط بین مجلس و وزارت دادگستری رای اعتماد بالایی را به آقای پورمحمدی بدهند

 

نماینده بهبهان عاشقانه از کابینه دفاع کرد

محمدباقر شریعتی در سومین روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی كابینه یازدهم، در دفاع از وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سخنان روحانی نشان از علاقه مندی دولت برای شروع به کار و آغاز فصلی نو در کشور است و باید با توجه به سخنان مقام معظم رهبری به ایشان (رئیس جمهوری) کمک کرد.

شریعتی در ادامه افزود: افراد معرفی شده برای کابینه افرادی کارآمد و کاردان هستند که کارآموزگی در حوزه اجرا و اصالت در کنار پختگی و تجربه از نقاط قوت آنان است.

وی با اشاره به خصوصیات وزرای پیشنهادی افزود: این وزرا افرادی منحصر به فرد هستند که در برنامه هایشان خود را کامل معرفی کرده اند. به عنوان مثال وزیر اقتصاد شرایط اقتصادی کشور را متحول خواهد کرد، وزیر نفت از بهترین هاست، وزیر اطلاعات موقعیت جمهوری اسلامی را به خوبی می شناسد، وزیر علوم از سابقه انقلابی درخشان برخوردار است و می تواند جایگاه دانشگاه را متحول کند.

وی ادامه داد: در رابطه با آقای نعمت زاده می بایست ایشان را با دیگران مقایسه کنیم. فصل بندی دقیق برنامه های ایشان نشان از بررسی کارشناسی لازم ایشان است و تمام نقاط قوت و ضعف به صورت واقع بینانه بیان شده است.

شریعتی اظهار داشت: نقطه قوت برنامه های وزیر پیشنهادی صنعت معدن و تجارت عدم کلی گویی و توجه به جزئیات و اعلام دقیق برنامه هاست. برنامه های ایشان امکان بررسی کامل را در اختیار مجلس قرار می دهد.

شریعتی با اشاره به برنامه های نعمت زاده در بهبود فضای کسب و کار و افزایش سرمایه گذاری داخل و خارجی و... افزود: همگی این برنامه ها به صورت شفاف در برنامه لحاظ شده اند.

وی ادامه داد: ایشان فردی فرصت آفرین است و برخوردار از حسن شهرت و اقتدار در زمینه مدیریت است و اگر کسی تخلفی داشته باشد با اقتدار با او برخورد می کند.

وی با اشاره به موقعیت های ایجاد شده توسط ایشان در پتروشیمی افزود: نعمت زاده قدرتمندترین وزیر کابینه است، برنامه های ایشان برای تسهیل امور تولید و سعی در درک منطقی از فضای صنعت بازرگانی دارد.

شریعتی با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی صنعت معدن و تجارت با برنامه هایش نشان داده است که از جنس صنعت است افزود: نعمت زاده مدیری است که آسیب شناسی تولید را می شناسد و با تعامل سازنده با سایر وزرا چرخ های صنعت را با سرعت فزاینده خواهد چرخاند.

نماینده مردم بهبهان گفت: وی پس از گرفتن رای اعتماد باید به این محورها توجه کند گذاردن مدیر مدبر در بخش های مختلف،‌ توزیع مناسب در همه ایران و همچنین جذب سرمایه برای بخش صنعت و امیدواریم که مجلس رای لازم را به ایشان بدهد تا ایشان با در دست گرفتن سکان وزارت صنعت معدن و تجارت در زمینه شکوفایی این صنعت تلاش کند.

شریعتی در پایان با اشاره به اینکه رای اعتماد مجلس رای اعتماد به روحیه مردم است، افزود: نگاه مردمی داشته باشیم و نه نگاه سیاسی و امیدواریم که همه برای رضای مردم که رضای خدا است رای دهیم

 نماینده شادگان:نعمت زاده پیکان گرفت و پیکان تحویل داد

 

عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز پارلمان در سخنانی به عنوان مخالف محمدرضا نعمت‌زاده وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: برخی وزرای پیشنهادی آقای روحانی ایده‌آل نیستند، باید بگویم بنده مخالف شخصیت قابل احترام آقای نعمت‌زاده نیستم بلکه به برخی برنامه‌های وی منتقدم، باید پرسید آیا آقای نعمت‌زاده توانایی هدایت وزارتخانه عریض و طویل صنعت، معدن و تجارت را دارد، دراین باره چند مطلب قابل طرح است.

تمیمی خاطرنشان کرد: موضوع اول سن آقای نعمت‌زاده است، او نزدیک به 70 سال سن دارد، درست است که در چنین سن و سالی، آقای نعمت‌زاده کوله‌باری از تجربه همراه دارد اما باید پرسید با توجه به سن بالای آقای نعمت‌زاده، او چقدر می‌تواند در وزارت صنعت، معدن و تجارت وقت بگذارد؟ وزارت صنعت از ادغام دو وزارتخانه به وجود آمده و از نظر فعالیت و عملکرد، وزیر این وزارتخانه می‌بایست از لحاظ توانمندی جسمی معادل دو وزیر توانایی داشته باشد، آقای نعمت‌زاده! آیا شما این توانایی را در خودتان احساس می‌کنید؟ تقریباً 15 سال از آخرین دوره وزارت آقای نعمت‌زاده می‌گذرد، در آن زمان هم سن و سال و هم توانایی آقای نعمت‌زاده مساعد بود و هم اینکه دو وزارتخانه با یکدیگر ادغام نشده بودند که وظایف دو وزارتخانه در یکی جمع شود.

نماینده شادگان در مجلس تأکید کرد:‌ آیا عقلاً و منطقاً قابل قبول است وزارتخانه‌ای که به لحاظ حجم کار دو برابر شده است، در حالیکه توانایی آقای نعمت‌زاده به دلیل بالا رفتن سن کاهش یافته، تصدی این وزارتخانه به او واگذار شود؟ آقای نعمت‌زاده 8 سال وزیر صنایع بودند و در طول این مدت فقط در برخی از زمینه‌ها توفیق داشتند.

عبدالله تمیمی در بخش دیگری از سخنانش به بیان مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: به عنوان مثال در صنعت خودروسازی در ابتدای وزارت آقای نعمت‌زاده، مورد توجه بود ولی آن هم پیکان گرفت و پیکان هم تحویل داد و در آن سالها نتوانستیم برف‌پاک‌کن پیکان را از چپ به راست تعویض کنیم.

نماینده شادگان در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از برنامه‌های نعمت‌زاده، گفت: در برنامه پیشنهادی آقای نعمت‌زاده، فقط در حوزه صنعت، مطالبی ذکر شده و به حوزه معدن اشاره‌ای نشده است، برنامه آنچنانی در حوزه معدن وجود ندارد بخصوص اینکه با مشکلات عدیده‌ای در حوزه معدن مواجه‌ایم، ما در حوزه تجارت،‌مشکلات و معضلات زیادی داریم،‌چرا در این دو حوزه، برنامه روشنی توسط وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت ارائه نشده است.

وی در خاتمه گفت:‌ درباره خام‌فروشی در بخش معدن باید بگویم رهبر معظم انقلاب چندین بار نسبت به این موضوع مبنی بر عدم خام فروشی توصیه و تأکید کرده‌اند اما چرا برنامه‌ای در این باره ارائه نشده است

 سیدشکرخدا موسوی:بخش کشاورزی نفس های آخر را می کشد

نماینده مردم اهواز گفت: اکنون 18 میلیون هکتار زمین کشاورزی قابل کشت در کشور وجود دارد که از این مقدار فقط چهار میلیون هکتار آن زیر کشت است.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ شکرخدا موسوی در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی افزود: همه می دانیم امروزه بیکاری ، فقر ، تورم ، نابسامانی اقتصادی، مشکلات ناشی از تحریم و سوء مدیریت ها طبقات مستضعف جامعه را سخت در تنگنا قرار داده است. 
وی گفت: یادمان نرود که 98 درصد از شهدا از قشر مستضعفان بودند پس بیاییم بار دیگر با شهدای گرانقدر انقلاب میثاق ببندیم که راه آنان را که راه اسلام ناب ، پیروی از اوامر ولی امر مسلمین جهان و مصالح و منافع مردم عزیز بود ادامه دهیم. 
نماینده مردم اهواز افزود: به جرأت می توان گفت بخش کشاورزی نفس های آخر را می کشد و باید به داد آن رسید؛ کشاورزان هیچ پشت و پناهی ندارند و در دعواهای بی حاصل سیاسی در سالهای گذشته ، فریاد تظلم خواهی آنان شنیده نشد. 
وی گفت: انتظار ما از وزیر جهاد کشاورزی در دولت جدید این است که کشاورزی را به جایگاه اصلی آن برساند زیرا این بخش با کمترین هزینه می تواند بیشترین بازدهی را برای کشور داشته باشد؛ همه می دانیم که امام عزیز فرمودند کشاورزی محور توسعه است. 
موسوی افزود: این در حالیست که از چهار میلیون هکتار زمین قابل کشت در استان خوزستان فقط یک میلیون هکتار آن زیر کشت رفته است. 
نماینده مردم اهواز با اشاره به تنوع آب و هوایی بی نظیر در کشورمان گفت: وزیر پیشنهادی کشاورزی از این نعمت در کشورمان که بخش عمده ای از آن در حوزه کشاورزی است چگونه می خواهد استفاده کند. 
موسوی همچنین خطاب به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: آقای کلانتری از افراد مؤثر در انتخاب و پیشنهاد شما ، گفته است «توجه حکومت به کشاورزی اجتناب ناپذیر است اما اینکه کشاورزی محور توسعه باشد مخالفم و طرح این موضوع از ابتدا اشتباه بود؛ اگر محور توسعه را کشاورزی در نظر بگیریم مردم باید از گرسنگی بمیرند زیرا ظرفیتهای کشاورزی بسیار محدود است».
وی افزود: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی باید پاسخ دهد که چه نسبتی با این سخنان دارد در حالی که امام فرموده اند کشاورزی محور توسعه است
 دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon