Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 5
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  جزئیات تخلف شهرداری در پارک ساحلی خارستان / پاسخ شهردار و دفاعیه پیمانکار در جلسه شورا + عکس

  عصر بهبهان : در ادامه پرسش های مطرح شده توسط شورای شهر از عملکرد شهردار ، موضوع تخلف شهرداری در پروژه احیاء پارک ساحلی خارستان مطرح شد که شهردار و پیمانکار مربوطه به دفاع از عملکرد خود پرداختند.


  به گزارش عصر بهبهان ، اعضای شورای شهر بهبهان موضوع تخلف شهرداری در ادامه کار پارک ساحلی خارستان و واگذاری آن به یک پیمانکار بدون عقد قرارداد و توجه به تذکرات شورای شهر مبنی بر توقف پروژه از شهردار خواستار پاسخگویی شدند.


  نصرالله پیدایش در پاسخ به تذکرات قرائت شده در خصوص تخلف شهرداری تاکید کرد : اولا این کار در زمان آقای دایی زاده عملیاتی شد و بنده نمی توانم هیچ گونه پاسخی در این رابطه داشته باشم.


  شهردار اضافه کرد : آقای ابول زاده به عنوان پیمانکار این پروژه با دریافت یک نامه از شهردار قبلی کار را تحویل گرفته بود حال چگونه و با چه قانونی میتوانستم این پروژه را متوقف کنم.


  وی با شاره به برخی اتفاقات برنامه ریزی شده در تهدید پیمانکار ابراز کرد : علیرغم اینکه برای این کار دو بار مناقصه گذاشتیم و هر دو بار هم آقای ابول زاده انتخاب شدند چه کار باید میکردیم حال آنکه هیچ کس حاضر به همکاری نبود و در طول اجرای پروژه حتی عده ای نامعلوم وی را تهدید به کتک کاری کردند که البته این کار هم  صورت گرفت.


  در این حال با درخواست اعضا از پیمانکار نیز دعوت شد در جلسه حضور پیدا کند که پس از طرح سوال از وی خواستند توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کند.


  ابول زاده پیمانکار پروژه نیز در این خصوص با ارائه مستنداتی از اجرای کار در مسیر قانونی سخن گفت اظهار کرد : بنده بر اساس اسناد موجود بیش از 200 میلیون تومان از شهرداری طلبکارم و بر همین اساس میتوانم از شهرداری شکایت کنم اما به خاطر مصالح شهر از این کار صرف نظر میکنم .


  وی ادامه داد : در زمان آقای دایی زاده در مراجعه به شهرداری آقای سینا به بنده گفتند که پارک شهروند را هم تحویل بگیرید ولی گفتم فعلا همان پارک ساحلی را برمیدارم  ، در این حال آقای دانایی گفتند کاری کنید که حتما کار قانونی جلو برود و در همین راستا طی نامه ای به شهردار بدون عقد هیچ گونه قراردادی شروع بکار کردیم اما پس از یک هفته به شهردار وقت گفتم برای اینکه کار قانونی باشد مجوزی صادر کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید و این شد که نامه ای صادر شد و در عین تعجب پس از یک هفته نامه در شهرداری ناپدید شد.


  ابول زاده گفت : پس از روی کار آمدن آقای پیدایش به ایشام مراجعه کردیم و خواستار بررسی موضوع شدیم که آقای شهردار نیز به امور قرارادادها دستور دادند تا موضوع به شورای شهر واگذار شود اما لازم است در حضور خبرنگاران اعلام کنم از زمانی که در شورا پیگیر کار شدم و مکرر ادعای قانونی بودن کار را داشتند اما جالب است بدانید همین شورا پارک شهروند را بدون مزایده به اقای شیخی دادند در صورتی که در مصوبه خود پارک ساحلی خارستان را مشمول اجرای مزایده کردند .  دانایی عضو دیگر شورای شهر در حمایت از آقای ابول زاده خطاب به منتقدین گفت : اگر شورا دنبال کار قانونی است پس چرا در مصوبه آخر صراحتا نام پارک ساحلی خارستان را برده است در حالی که باید به صورت کلی همه پارک های شهر را مشمول مزایده می دانستند .  در ادامه شورای شهر عدم عقد قرارداد شهرداری با پیمانکار پروژه پارک ساحلی خارستان را وارد ندانسته و از آن به عنوان تخلفی یاد کرد که در مدیریت قبلی شهرداری بدون طی مراحل قانونی اجرایی شد.
  مشاجره اسمی زاده و ابول زاده در این لحظه از جمله اتفاقات این نشست بود که با خاتمه بحث توسط مدیر جلسه جمع بندی دفاعیات شهردار و پیمانکار مربوطه اعلام شد.


  در پایان شورای شهر بر اساس مصوبات گذشته خود مبنی بر غیر قانونی بودن ادامه فعالیت پروژه پارک ساحلی تخلف جاری را محرز دانست هر چند که شهردار با توضیحات مربوطه نبود منع قانونی را دلیل عدم توقیف پروژه دانستند

  تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱:۵۱ | جمعه, ۲۳ / بهمن / ۱۳۹۴ تخلف شهرداری بهبهان
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C5

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.