• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷:۲۱ | چهارشنبه, ۱۶ / مرداد / ۱۳۹۲
 • در تحلیل و گزارش
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 898
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

یادداشت: جای مدیران خوزستانی در دولت اعتدال کجاست؟


عصر بهبهان :اگرچه؛بر این باوریم که در انتخاب وانتصاب مسئولین ،ملاک اصلی ، شایسته سالاری است نه قومیت گرائی وقبیله گرائی ومنطقه گرائی ، اما مردم خوزستان تمایل دارند که بدانند وعده های رئیس جمهور محترم در خصوص استفاده ی از اقوام ومناطق مختلف در اداره ی امورکشور، درخوزستان چگونه باید تحلیل وتفسیر شود؟!


یادداشت:
جای مدیران خوزستانی در دولت اعتدال کجاست؟
     
عصر بهبهان :اگرچه؛بر این باوریم که در انتخاب وانتصاب مسئولین ،ملاک اصلی ، شایسته سالاری است نه قومیت گرائی وقبیله گرائی ومنطقه گرائی ، اما مردم خوزستان تمایل دارند که بدانند وعده های رئیس جمهور محترم در خصوص استفاده ی از اقوام ومناطق مختلف در اداره ی امورکشور، درخوزستان چگونه باید تحلیل وتفسیر شود؟!

بالاخره پس از مدت ها  گمانه زنی در خصوص ترکیب وزرای پیشنهادی کابینه ی دولت تدبیر وامید ،دکتر روحانی لیست اسامی وزاری پیشنهادیش را در مراسم تحلیف خود، به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که این اقدام یعنی سرعت عمل ایشان در معرفی کابینه – پیش از موعد قانونی -  با واکنش مثبت مجلسیان مواجه گردید.

صرفنظر از هرگونه قضاوتی در خصوص  ویژگی های افراد معرفی شده ومیزان سنخیت آنان با شعارها وبرنامه های رئیس جمهور محترم و توقعات آحاد مختلف مردم وگروههای مختلف سیاسی ،با یادآوری وعده ها ودیدگاههای دکتر روحانی در برنامه های تبلیغاتی ومناظره های تلویزیونی، بخصوص موضع انتقادی ایشان نسبت به دولت قبل درزمینه ی شایسته سالاری وتوجه به استفاده ی ازقومیت ها  وهمه ی استعدادها و ظرفیت های مدیریتی در اداره ی کشور، امروز باید به مردم خوزستان  حق داد که از رئیس جمهور خود توقع داشته باشند که در عمل نسبت به تحقق وعده هایش اهتمام نشان دهد و اعتقاد عملی به وفای به عهد را-که ایشان در سخنان خود در مراسم تحلیف به نیکی از آن یاد کردند- در رویکرد دولت تدبیر وامید نظاره گر باشند.

به تعبیر روشن تر،امروزبرای مردم خوزستان این سؤال مطرح است که استان خوزستان در دولت آقای روحانی دارای چه جایگاهی است واصولا ایشان چه نگاهی به استعدادها وظرفیت های مدیریتی این استان دارند؟
شاید نزد هر ایرانی، سخن گفتن از اهمیت ویژه و فوق العاده ی استان خوزستان در کشور ما،از جهات مختلف، از بدیهی ترین سخن ها باشد ومسلما این امر بدیهی، برای همه ی رؤسای جمهور وهمه ی دولتهای قبلی همیشه مفروض بوده است اما باید اذعان نمود که خوزستان زرخیزوخوزستانی های متین وبی توقع ، هنوز هم ،آنگونه که باید وشاید متناسب با سهم خوزستان در اداره ی کشور، نتوانستند از خدمات دولتها بهره مند شوند وامروزسایه ی مشکلات متعدد بر زندگی مردم سنگینی می کند.

کیست که نداند، که خوزستان چه جایگاهی دراقتصاد ، کشاورزی، تامین انرژی،ورزش،تاریخ ،فرهنگ،... وظرفیتهای انسانی کشور دارد ؟!
اما خوزستان، علاوه بر سرمایه ها وثروت های سرشار خدادادی، دارای یک ویژگی بسیار برجسته ی دیگری هم هست وآن وجود قومیت های مختلف درپهنه ی جغرافیای استان است که به شکلی کاملا برادرانه و صمیمی در کنار همدیگرزندگی می کنند ودر طول دوران انقلاب اسلامی ، با تمام وجود از آرمانها واهداف  اسلام وانقلاب اسلامی پاسداری کرده اند.

تقریبا در همه ی دولتهای قبلی بخصوص در دولتهای نهم ودهم، در انتخاب وزرا ومعاونین ومدیران ارشد، از ظرفیت های مدیریتی خوزستانی ها هر چند بصورت حداقلی استفاده شده است اما جای بسی تعجب است که در اسامی اعلام شده بعنوان وزرای پیشنهادی وسایرمعاونین ومدیران ارشدِ دولتِ تدبیر وامید هیچ نشانی از خوزستان دیده نمی شود!

اگرچه؛بر این باوریم که در انتخاب وانتصاب مسئولین ،ملاک اصلی ، شایسته سالاری است نه قومیت گرائی وقبیله گرائی ومنطقه گرائی ، اما مردم خوزستان تمایل دارند که بدانند وعده های رئیس جمهور محترم در خصوص استفاده ی از اقوام ومناطق مختلف  در اداره ی امورکشور، درخوزستان چگونه باید تحلیل وتفسیر شود؟! 
آیا جای خالی "خوزستانی ها" در کابینه ی دولت "تدبیر وامید" وعده های رئیس جمهور محترم را در بکارگیری ظرفیت های اقوام و مناطق مختلف در اداره ی امور کشور زیر سؤال نمی برد و یا می توان پذیرفت که هیچ مدیر خوزستانی ،شرایط حضور در کابینه ی دولت آقای روحانی  -حداقل در حد وزارتخانه ی ورزش وجوانان - را دارا نبوده است؟!

امیدواریم که اگر در این زمینه غفلتی صورت گرفته ، در اسرع وقت با تدبیر رئیس جمهور محترم ،اصلاح وجبران گردد.

 

مرتضی سرخوشدیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon