• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۷:۰۵:۳۶ | سه شنبه, ۱۸ / تیر / ۱۳۹۲
 • در خبرهای ویژه
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 869
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

حمام خون در قاهره به راه افتاد /شخصیتهای مصری کشتار امروز را جنایت علیه بشریت خواندند


عصر بهبهان : با حمله ارتش به تظاهر کنندگان حامی محمد مرسی رییس جمهور برکنار شده مصر در قاهره دهها نفر کشته و جمع زیادی زخمی شدند.


حمام خون در قاهره به راه افتاد /شخصیتهای مصری کشتار امروز را جنایت علیه بشریت خواندند

    

عصر بهبهان : با حمله ارتش به تظاهر کنندگان حامی محمد مرسی رییس جمهور برکنار شده مصر در قاهره دهها نفر کشته و جمع زیادی زخمی شدند.

 

 

 

 

به گزارش عصر بهبهان به نقل از منابع خبری ، مسئولان برگزاری تحصن حمایت از محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر در منطقه رابعه العدویه در قاهره اعلام کردند که تحصن کنندگان در برابر مقر گارد ریاست جمهوری هدف تیر اندازی قرار گرفتند که بر اثر این تیر اندازی دهها نفر کشته و جمع زیادی مجروح شدند که هنوز آمار دقیق تلفات اعلام نشده است.

مسئولان برپایی تحصن اعلام کردند هنگامی که تحصن کنندگان در حال برگزاری نماز صبح بودند، به سوی آنان گاز اشک آور شلیک شد.

به گفته منابع خبری در پی برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر توسط نظامیان این کشور، تحصن هواداران وی در میدان رابعه العدویه همچنان ادامه دارد.

یکی از پزشکان مستقر در درمانگاه سیار تعداد قربانیان حوادث امروز را 34 نفر اعلام کرد اما هنوز هیچ منبع رسمی آمار دقیق تلفات را اعلام نکرده است.

این درحالی است که برخی شخصیت های مصری کشتار امروز تظاهر کنندگان حامی مرسی در قاهره را جنایت ضد انسانی توصیف کردند.

محمد البلتاجی از رهبران حزب آزادی و عدالت روز دوشنبه گفت: نیروهای نظامی و انتظامی با لباس رسمی و خودروهای خود به نمازگزاران حمله کردند.

آنان حتی به تعقیب پزشکان فعال در بیمارستان سیار پرداختند. حوادث امروز جنایت ضد بشری علیه ملت مصر است. یک مسجد در برابر گارد ریاست جمهوری همچنان تحت محاصره است.

بلتاجی تاکید کرد تحصن مسالمت آمیز ادامه خواهد داشت. اغتشاشگران در مصر یک گروه سازمان یافته و برنامه ریزی شده هستند که در دوران مبارک تحت حمایت سازمان امنیت کشور بودند.

پس از انقلاب و انحلال ظاهری این سازمان، آشوبگران همچنان به کار خود ادامه دادند و کودتای اخیر هم نشان داد طی بیش از دو سال گذشته مقدمات برپایی این کودتا در حال فراهم شدن بوده است.

بلتاجی افزود: مجلس شورای علما که متشکل از برخی علمای برجسته اسلامی است و به هیچ گروه یا حزب اسلامی و غیر اسلامی وابستگی ندارد، روز گذشته ابتکار عمل هفت ماده ای را مطرح کرد که محتوای آن را مثبت تلقی می کنیم و می تواند سنگ بنای توافق و مشارکت و آشتی باشد و کشور را از بحران کنونی عبور دهد و درگیری ها و خونریزی را متوقف کند.

بشیر عبد الفتاح سردبیر مجله دموکراسی چاپ قاهره به الجزیره گفت:‌ حوادث امروز قاهره بنزینی است که روی آتش شعله ور در کشور ریخته شد و این حوادث با هیچ زبانی قابل وصف نیست.

برخی طرف ها که خواهان نابودی انقلاب هستند، در این بحران فعال شده اند و مسئولیت این بحران بر عهده همه طیف ها است، از نیروهای مسلح تا تجمع کنندگان میدان التحریر که خواستار سرنگونی رئیس جمهوری منتخب شدند و هواداران مرسی، هر یک از طرف ها باید برای حل بحران امتیازی می داد.

وی افزود: مخالفان مرسی اصرار دارند اسلامگرایان نه تنها از صحنه سیاسی مصر بیرون رانده شوند بلکه حتی به عنوان شهروندان مصری موجودیت نداشته باشند.

با توجه به دسترسی بسیاری از افراد به سلاح و حضور آشوبگران در همه صحنه ها هر گونه لشکرکشی در خیابان ها قطعا به درگیری و قتل و کشتار تبدیل می شود. هیچ امیدی به حمایت نیروهای پلیس از تظاهرات صلح آمیز در مصر نیست زیرا این نیروها سابقه تیر اندازی به سوی مردم را در انقلاب اخیر مصر داشته اند.

اقدام برخی رسانه ها در تبلیغات علیه اسلامگرایان تحصن کننده نتایج منفی برای کشور دارد زیرا موجب اقدامات انتقام جویانه می شود. نیروهای مسلح باید اقدام فوری انجام دهند تا از میزان خشم عمومی بکاهند.

خبرنگاران در قاهره اعلام کردند: حوادث امروز در برابر مقر گارد ریاست جمهوری مصر، آرامش حاکم بر میدان رابعه العدویه را به کلی از بین برد و پیش بینی می شود این میدان امروز شاهد برگزاری تظاهراتی گسترده تر از تظاهرات میلیونی روز گذشته باشد.

 

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon