• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵:۳۹ | دوشنبه, ۷ / مرداد / ۱۳۹۲
 • در ویژه ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 719
 • رهنمودها
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

زمزمه‌هایی مبنی بر تخفیف خیانت فتنه‌گران 88 به گوش می رسد/عاملان اصلی فتنه باید محاکمه شوند


بهبهان نیوز :احمد مداحی گفت:زمزمه هایی مبنی تخفیف و یا کوچک شمردن خیانت فتنه گران 88 در جامعه به گوش می رسد.


دانشجویی اهوازی در در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب:
زمزمه‌هایی مبنی بر تخفیف خیانت فتنه‌گران 88 به گوش می رسد/عاملان اصلی فتنه باید محاکمه شوند
     
بهبهان  نیوز :احمد مداحی گفت:زمزمه هایی مبنی تخفیف و یا کوچک شمردن خیانت فتنه گران 88 در جامعه به گوش می رسد.

 
 
 
 
 
 به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب احمد مداحی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب، به نمایندگی از بسیج دانشجویی، طی سخنانی نکات، مسائل و سوالات این تشکل در مورد شرایط کشور را بیان کرد.

 

متن کامل سخنان نماینده بسیج در محضر رهبر انقلاب به شرح زیر است:  

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

پرسیدم از قلم که کدامین کلام نغز در مجمع الفبا سرآمد است

فورا به روی صفحه کاغذ دوید و گفت بعد از خدای محمد و آل محمد است
 

سجده سپاس و شکر بر درگاه حضرت حق بجای می آوریم که توفیقمان داد در این ساعات گرانقدر ماه عزیز رمضان المبارک در محضر پیر و مرادمان باشیم و همچنین از همجواری با همقطاران عزیز، افسران جوان جنگ نرم احساس شعف می کنیم و امیدواریم این جلسه سالانه که همواره چراغ راهی پرنور و ارزشمند برای فرزندان دانشجوی شما بوده و هست، تداوم یابد و انشاءالله موفق گردیم از نصایح و رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای استفاده نماییم و در آن مسیر گام برداریم.


سال 1392 یقیناً در تاریخ افتخار آمیز انقلاب اسلامی ماندگار خواهد شد، چراکه بمباران تبلیغاتی و فشارهای اقتصادی و سیاسی کم سابقه از جانب دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی در بحبوحه بیداری اسلامی و تحولات منطقه ای و جهانی بر مردم تحمیل می شد و هدف این فشارها جز به زانو درآوردن جمهوری اسلامی و جلوگیری از الگو شدن ایران اسلامی برای ملتهای آزاد نبود، اما مردم بصیر ایران به ندای داهیانهی امامشان برای تحقق حماسهی سیاسی لبیک گفتند و این توطئه ها را نیز خنثی کردند. این پیروزی بزرگ جای دو شکر دارد، اول شکر نعمت ولایت و دیگری شکر وجود مردمی بصیر و ولایت مدار.


دولت یازدهم در شرایطی عهده دار مدیریت اجرایی کشور می شود که ضروری است با نگاهی دقیق و منصفانه، دولت های نهم و دهم را بازبینی و بر نقاط قوت آن تاکید کند. علی رغم برخی ضعفها، خدمت صادقانه و پرکاری شبانه روزی، سیاست خارجی شفاف و به تعبیر حضرتعالی سردست گرفتن و افتخار کردن به شعارهای اصیل انقلاب از ارزشهای بزرگی است که در این دوران احیاء شد و لیکن متأسفانه شاهد بودیم این نقاط قوت در مبارزات انتخاباتی و مناظره ها مورد تشکیک قرار گرفت و حتی گاها از آنها به عنوان نقاط ضعف یاد می شد.


ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب و آرزوی موفقیت در خدمت رسانی بی منت و اهتمام ویژه در رفع مشکلات معیشتی مردم، لازم به یادآوری است این اقتدار آفرینی انتخابات می توانست در سال 88 و استفاده از آن شکوه حضور رقم بخورد که متاسفانه فتنه گرانی این فرصت طلایی نظام را سوزانده و با چندین ماه آشوب و التهاب سیاسی آن ظلم عظیم را به نظام، انقلاب و مردم روا داشتند. این در حالی است که زمزمه هایی مبنی تخفیف و یا کوچک شمردن خیانت فتنه گران 88 در جامعه به گوش می رسد. فضای جنبش دانشجویی محاکمه عاملان اصلی فتنه 88 را به عنوان مطالبه جدی از دستگاه قضایی دنبال می کنند.


اماما؛
با توجه به اینکه هم اکنون شعار اعتدال در جامعه مطرح شده و از آن تفسیرهای متفاوتی می شود. اکنون سوالاتی به ذهن متبادر می گردد. از جمله اینکه آیا اعتدال همان حرکت بین حق و باطل است؟ چگونه می توان بین کسانی که در زمره فداییان نظام اسلامی هستند و کسانی که در زمره براندازان نظام قرار می گیرند، نقطه اعتدال را قرار داد؟ آیا اعتدال می تواند همان تساهل و تسامح غربی باشد؟ وقتی امام روح الله (ره) با صراحت و خارج از عرف حاکم بر روابط بین المل در یک نطق انقلابی می فرمایند: "ما در صدد خشکانیدن ریشه های فساد صهیونیسم، سرمایه داری و کمونیسم هستیم" یا در قضیه سلمان رشدی که می فرمایند: "من بیم آن دارم که تحلیل گران امروز 10 سال دیگر بر کرسی قضاوت بنشینند و بگویند صدور حکم اعدام خلاف عرف دیپلماسی بوده است"، نسبت این گونه حرکات انقلابی با اعتدال چگونه است؟ و در یک کلام از شما درخواست داریم که معنای اعتدال و نسبت آن با انقلابی گری را تشریح نمایید.


رهبرا، 
در مراحل تشکیل دولت اسلامی و جامعه اسلامی، گام های بلند انقلاب اسلامی به سوی تمدن اسلامی آن هم در دهه پیشرفت و عدالت و آثار ملی، منطقه ای و بین المللی آن به ویژه در پیچ تاریخی انقلاب یکی پس از دیگری برداشته میشود، لیکن احساس میشود برخی ساختارهای کنونی در درون کشور آن گونه که باید و شاید کارآمدی لازم را برای تحقق مؤلفه های تمدن عظیم اسلامی ندارند. توسعه نامتوازن و نبود دید جامع فرهنگی، درگیری دولت و مجلس، تفاوت ماهوی نگاه دولت ها در اداره کشور از جمله زمینه های مختلف کندشدن این حرکت عظیم است.


رهبرا؛
دغدغه دیگر ما مسئله گفتمان انقلاب اسلامی است که با چالش های جدی از قبیل، تشتت و رقابت های درونی بیهوده، تفسیرهای غلط از گفتمان و نیز تلاش دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن آن مواجه است؛ اکنون که استمرار فراگیری این گفتمان دغدغه همه ماست و گمان ما بر این است که استمرار این راه و خصوصاً در شرایط خطیر کنونی نیازمند اتصال همه دلسوزان به حبل متین انقلاب اسلامی است؛ ما از شما آموختیم که این حبل متین را در اندیشه ها و آرمان های امام راحل عظیم الشأن متبلور بوده و راه میانبر آن وصیت نامه ی آن عزیز سفر کرده است. فهم ما از مباحث اخیر شما در دفاع از کارآمدی گفتمان انقلاب اسلامی و لزوم توجه بیش از پیش به منشور انقلاب اسلامی یعنی وصیت نامه امام راحل عظیم الشأن دغدغه تأمل دقیق تر در این مفاهیم را در ما تقویت نموده است.


به نظر می رسد در این میان نیز برای جلوگیری از تفسیرهای غلط از مکتب امام (ره) باید به چارچوبهای نظریه امام و امت مراجعه نمود و فرزندان بسیجی شما بی صبرانه منتظر بهره مند شدن از رهنمودهای حضرت عالی در این خصوص هستند.


رهبر معظم انقلاب؛
طی چند سال اخیر شاهد درونی‌تر شدن اختلافات فکری و نگرشی بین طیف‌های مختلف نیروهای انقلاب بوده ایم که این قبیل اختلافات تا حدی به سایش نیروها و اتلاف توان نیز کشیده شد و سرایت این اختلافات به فضای دانشجویی نیز موجب بروز کدورت‌هایی گشته که تفاوت تحلیل‌های موجود در فضای دانشجویی به اضافه بروز این کدورت‌ها منجر به اختلاف نظر و حتی عمل بین دانشجویان در بسیاری از موارد گردیده است. زمانی که اندیشه حکومتی برخی نخبگان سیاسی موثر در تراز انقلاب اسلامی نیست و در گفتمان آنها پاسخی برای برخی مقتضیات حکومتی اسلام، مثل رابطه میان تکلیف و نتیجه و مصلحت، مشروعیت، جایگاه مردم و نیازهای جامعه وجود ندارد و گاه این گونه دیدگاه ها به مثابه کل اندیشه انقلاب اسلامی به جامعه عرضه می گردد تکلیف جریان دانشجویی انقلاب چیست؟

 

یکی دیگر از دغدغه های دانشگاهیان به ویژه فرزندان دانشجوی شما مسئله جهش علمی کشور در سالهای اخیر است، با توجه به حرکت پر شتاب و فرصت آفرین جامعه علمی کشور برای نظام اسلامی و ارتقای رتبه علمی کشور در سالهای اخیر است. این جهش علمی محصول دوری از فضای سیاست زدگی و پرداختن به ماموریت اصلی دانشگاه یعنی تولید علم بود. هرچند محافظه کاری و اعمال سلیقه را، از مدیریت برخی دانشگاه ها شاهد بودیم ولی شرایط برای فعالیت سیاسی سالم و فعالیت علمی فراهم بوده است. که خواهانم حفظ و تقویت فضای آرام و به دور از سیاست زدگی هستیم.

 

به خودم اجازه می‌دهم تا به رسم فرزندی از شما درخواست کنم، همیشه خصوصاً در مناجات ها و عبادات رمضانیه خود سهمی از دعا برای ما قرار دهید.

 

باشد که توفیق خدمت به اسلام و حرکت در مسیر انقلاب اسلامی و راه پر بهجت شهیدان نصیبمان شود.
والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon