Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش ویژه /

  بهره برداری سیاسی به سبک اصلاح طلبی از حضور آیت الله کعبی در بهبهان !

  عصر بهبهان : در حالی جریان اصلاحات مدعی داشتن بدنه اجتماعی و اقبال نسبتا بالایی نسبت به سایر جریانات سیاسی کشور است که این جریان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، چندین و چند راهکار را در دستور کار قرار داده است تا از این کارزار موفق بیرون بیاید.


  به گزارش عصر بهبهان ، در حالی که ایام روند تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس دهم را پشت سر میگذاریم برخی افراد از یک جناح سیاسی سعی در مصادره کردن برخی اتفاقات مطلوب و تاثیر گذار در شهرستان بهبهان دارند.


  این در حالی است که جریان اصلاحات مدعی داشتن بدنه اجتماعی و اقبال نسبتا بالایی نسبت به سایر جریانات سیاسی کشور است که این جریان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، چندین و چند راهکار را در دستور کار قرار داده است تا از این کارزار موفق بیرون بیاید.


  نشستی در هفته اخیر با حضور قریب به 400 فعال سیاسی و چهره های مطرح شهر بهبهان در تالار ترنج این شهر برگزار شد که آیت الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری به عنوان سخنران اصلی مراسم حضور پیدا کرده بود و شرکت کاندیداهای دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا نیز از نکات قابل توجه این نشست به شمار می آمد.
  برگزاری این نشست که به همت چند تن از فعالان سیاسی اصلاح طلب بهبهان صورت گرفته بود و با اقبال خوب مردمی نیز همراه شده بود ، از یک نگاه میتواند نوعی همدلی و رفع اختلافات سیاسی و تقریب تفکر دو جناح اصولگرایی و اصلاح طلبی را در برداشته باشد  اما متاسفانه دستمایه برخی برداشت های سیاسی از سوی برخی افراد در طیف اصلاح طلبان قرار گرفت به طوری که با انتشار مطالبی به شکل گسترده در فضای مجازی از این اهرم برای تاثیر در روند تایید صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلبی یاد کردند.


  البته آنچه که محرز است گویا شخص بانی نشست از گذشته  ارتباط نزدیکی با این مقام مهم در مجلس خبرگان داشته است و نمی توان از لحاظ تحلیلی از آن به عنوان یک ترفند سیاسی یاد کرد لکن نشر متون جهت دار از کلیت این نشست در گروههای شبکه های موبایلی نشان از یک نوع بهره برداری سیاسی توسط اشخاص معلوم الحالی که برای رسیدن به منافع خود از هیچ تلاشی فروگذار نمیکنند ، میتواند ما را مجاب به تقبل این تحلیل نماید.


  در برخی مطالب مطروحه در فضای مجازی آیت الله کعبی را اصلاح طلب قلمداد کرده اند و حضور وی را در این نشست به دعوت اصلاح طلبان یک وزنه سنگین در تعیین سرنوشت این طیف حاضر در صحنه انتخابات شهرستان ارزیابی کردند در حالی که این عضو مجلس خبرگان رهبری با علم به شناخت افراد دعوت کننده و قبول دعوت چند چهره مطرح پا به این نشست گذاشته بود.


  در بخش دیگری از این تحلیل ها آمده است که حضرت آیت الله کعبی با وجود حضور در جبهه اصولگرایی ، برای تثبیت در جایگاه کنونی خود در انتخابات مجلس خبرگان می تواند با مراجع نظارتی و تعیین صلاحیت کاندیداهای حوزه انتخابیه بهبهان رایزنی و مسیر را برای قدرت نمایی دوباره آنها میسر نماید هر چند که این تفکر هیچ گاه در قامت یک مقام فرهیخته و اگاه به چارچوب های قانونی نظام نمیگنجد اما همچنان این تحلیل ها در اولویت امور سیاسی برخی افراد پشت صحنه اصلاحات قرار گرفته است.


  البته گردآورنده نوشتار مجدد متذکر میگردد تحلیل های فوق از برخی رفتارهای افرادی است که سعی در مصادره به مطلوب کردن این نشست داشته اند حال آنکه شاید دعوت کنندگان کمترین نگاه را به قضیه مذکور داشته اند .

             

  تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱:۱۴ | جمعه, ۲۵ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.