Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • قاضی سابق دادسرای اهواز گزینه احتمالی وزارت دادگستری

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :برخی گمانه زنیها حاکی از آن است که مشاوران دولت جدید 6 نفر را برای تصدی صندلی شصت و دومین وزیر دادگستری ایران پیشنهاد کرده اند.


  قاضی سابق دادسرای اهواز گزینه احتمالی وزارت دادگستری
       
  عصر بهبهان :برخی گمانه زنیها حاکی از آن است که مشاوران دولت جدید 6 نفر را برای تصدی صندلی شصت و دومین وزیر دادگستری ایران پیشنهاد کرده اند.

   

  شمارش معکوس برای مراسم تنفیذ رئیس جمهور یازدهم آغاز شده است. پس از این مراسم رئیس جمهور باید وزرای خود را برای رای اعتماد به مجلس معرفی کند. در این میان وزارت دادگستری یکی از مهمترین وزارتخانه های کابینه محسوب می شود چرا که وظیفه هماهنگی میان قوا را بر عهده دارد. برخی گمانه زنیها حاکی از آن است که مشاوران دولت جدید 6 نفر را برای تصدی صندلی شصت و دومین وزیر دادگستری ایران پیشنهاد کرده اند.

  یکی از افراد پیشنهاد شده عبدالعلی میرکوهی است که قضات خوزستانی آشنایی بیشتری با وی دارند.

   

  سوابق حرفه‌ای

   قاضی (دادیار) دادسرای اهواز، رئیس دادگاه صلح مستقل طالقان، دادیار دادسرای كرج، معاون دادستان كرج، دادستان عمومی شهرستان شهریار، رئیس دادگستری شهریار، معاون قضائی دادگستری استان تهران، رئیس كل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، عضو معاون دیوان عالی كشور و در حال حاضر نیز با حفظ سمت قاضی دیوان عالی كشور، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دادگستری است.

  عضویت در شوراها، مجامع نظایر آن

  رئیس و عضو هیأت داوری موضوع مواد 20 الی 23 قانون برنامه سوم توسعه كه در قانون برنامه چهارم و قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی تنفیذ شده است و بر اساس آن هیات داوری به دعاوی و اختلافات دولت و بخش خصوصی ناشی از واگذاری بنگاه‌ها، شركت‌ها، بانك‌ها و سهام دولتی رسیدگی می‌كند.

  عضو كمیسیون كارشناسی اصل 164 قانون اساسی درخصوص رسیدگی به صلاحیت قضات دادگستری

  رئیس كمیته تخصصی قوانین و مقررات ناظر بر فضای مجازی (از كارگروه فاوای كشور)

   رئیس شورای انتظامی نظام صنفی رایانه ای كشور

  عضو شوارای عالی سیاست گذاری امضاء الكترونیك

  عضو كارگروه تعیین مصادیق محتوی مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرائم رایانه‌ای)

  عضو كمیسیون اجرائی شورای عالی اجرای سیاستهای كلی اصل 44 قانون اساسی

   رئیس همایش تخصصی حقوقی و قانونی، اقتصاد و تجارت الكترونیكی و غیره

  سوابق تحقیقاتی و علمی

    تدوین رساله «تفاوت ماهوی مسئولیت مدنی قهری و قراردادی»

   پژوهش درخصوص اصول حاكم بر روند دادرسی عادلانه و منصفانه در اسناد بین‌المللی

   تدوین مقاله پژوهشی درباره پول شویی

  تدوین مقاله تحقیقی در زمینه پلیس اینترپل

  پژوهش پیرامون دادگاه كیفری بین‌المللی (ICC)

  شركت در تهیه و تدوین بیش از 60 فقره توافقنامه‌های همكاری‌های قضائی در امور كیفری، مدنی، تجاری، توافقنامه‌های استرداد مجرمین و انتقال محكومین با سایر كشورها از جمله چین، روسیه، تركیه، كره جنوبی، تایلند، تونس، هند، امارات متحده، كویت، قطر، آذربایجان، اوكراین ، قزاقستان و سایر كشورها.

  بررسی آسیب‌های اجتماعی در قوه قضائیه

  بررسی و اعلام اصلاح طرح كارت ملی هوشمند، طرح سلامت الكترونیكی، طرح پیشگیری الكترونیكی قاچاق كالا و ارز (باركد دو بعدی)، طرح بسترسازی حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات، طرح نقشه جامع دولت الكترونیكی، طرح عدالت الكترونیكی، پیوست امنیتی طرح و پروژه‌های الكترونیكی و موارد متعدد دیگر در این زمینه...

   مشاركت در تهیه و تدوین بیش از یكصد فقره آئین نامه‌های قوانین قضائی و غیر قضائی در سال‌های اخیر همچنین شركت در تدوین بیش از 50 فقره آئین نامه‌های اجرائی قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی.

  اقدام به تدوین ده‌ها فقره لایحه قضائی و غیرقضائی بعضاً رأساً یا بصورت مشاركت مانند لوایح، حمایت خانواده، لایحه جرائم الكترونیكی، آئین دادرسی كیفری، لایحه مجازات اسلامی، لایحه قضازدایی، لایحه تعیین تكلیف اراضی قولنامه‌ای، لایحه پیش فروش ساختمان، لایحه قاچاق كالا و ارز، لایحه اصلاح قانون آئین دادرسی مدنی، لایحه تجارت، لایحه اصلاح تشكیلات دادگاه‌های عمومی و انقلاب، لایحه همكاری‌های قضائی بین‌المللی، لایحه اجرای محكومیت‌های مالی، لایحه پیشگیری از وقوع جرم، لایحه پلیس قضائی، لایحه پول شویی، لایحه ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد، لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، لایحه جامع وكالت، لایحه مالكیت ادبی و هنری، طرح ثبت اختراعات و علائم صنعتی و نام‌های تجاری، طرح شهرك‌های صنعتی نیمه تمام، و موارد متعدد دیگر...

   سوابق تدریس

   *دانشكده علوم اجتماعی رودهن، تدریس حقوق اساسی

  *حوزه علمیه مروی، تدریس آیین دادرسی كیفری

  *عضو كمیسیون حقوقی تطبیقی دانشكده حقوق دانشگاه تهران

  *برقراری چهار دوره آموزش قضات و مدیران دادگستری استان تهران

  *تدریس برای ضابطان بسیج شهریار در امور حقوقی و قضائی و امر به معروف و نهی از منكر

  تشویقی‌ها
   
  *قاضی نمونه كشوری در چهارمین جشنواره شهید رجائی، به لحاظ كوشش در جهت تحقق اهداف و سیاستهای قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران(سال 1379)

  *مدیر نمونه دادگستری استان تهران به لحاظ كوشش و توجه در جهت احقاق حقوق مردم(سال 1380)

  *مدیر نمونه استانی به علت جدیت و اهتمام در ارتقاء كیفیت امور قضایی استان تهران(سال 1378)

  *دریافت لوح تقدیر به لحاظ كوشش در امور تحقیقاتی و تقویت مبانی تحقیق و صدور آرای كیفری و اهمیت به امر آموزش و پژوهش و راه اندازی دوره های آموزش قضات و مدیران(سال 1383)

  *دریافت لوح تقدیر به خاطر تلاش در جهت نظارت بر اجرای دقیق حفظ حقوق شهروندی و دفاع از كرامت والای انسانی(سال 1384)

  *اخذ عنوان دادستان نمونه به لحاظ حفظ حقوق مردم و برقراری نظم و امنیت و برخورد قاطع با اشرار، زمین خواران و سرقت‌های زوری و آدم ربایی و امثال آن

  *اخذ لوح تقدیر به خاطر تلاش فراوان و اهتمام برای حل مسایل و مشكلات حقوقی قضائی خانواده های معظم شهداء و جانبازان(سال 1376)

  *اخذ تقدیرنامه از فرماندهی سپاه پاسداران شهریار به خاطر برگزاری دوره آموزش ضابطان بسیج درخصوص امر به معروف و نهی از منكر برای فرماندهان پایگاه بسیج آن شهرستان.

  *اخذ لوح تقدیر از سازمان تعزیرات حكومتی به خاطر همكاری در راستای تحقق سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در جهاد مقدس مبارزه با اخلال گران اقتصادی(سال 1376)

  *اخذ تقدیرنامه‌های متعدد دیگر از مسئولان و مقامات محترم قضائی و وزرای محترم دادگستری در جهت تلاش برای اجرای عدالت و دادرسی عادلانه و منصفانه، برقراری هرچه بیشتر حاكمیت قانون و نظم و توجه به مشكلات مردم.(دو سال مختلف)

  * اخذ تقدیرنامه از وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی بخاطر كمك در جهت اجرای قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی و اخذ تقدیرنامه از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به لحاظ همكاری در توسعه زیرساخت‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات و موارد متعدد دیگر.

  اما بنا بر گفته میركوهی، بیشترین تلاش و دقت و جدیت وی در جهت احقاق حقوق افراد و رفع ظلم از اشخاص و تحكیم عدالت بوده است.
   

  5 گزینه دیگر برای این وزرات آقایان حسینعلی امیری، مرتضی بختیاری، سید علی رئیسی ساداتی، محمد اسماعیل شوشتری و حسین میرمحمدصادقی می باشند

   

  گفتنی است تمامی 6 گزینه احتمالی وزارت دادگستری در قوه قضائیه قاضی و یا مسئولیت داشته و به نوعی کارمند دستگاه قضایی بوده اند. 

     تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴:۰۰ | چهارشنبه, ۲ / مرداد / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.