• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶:۱۰ | سه شنبه, ۲۵ / تیر / ۱۳۹۲
 • در از میان خبر ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 618
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

بازجو 30 دقیقه کفش‌های خود را در دهان من قرار داده بود


عصر بهبهان :˝جاسمین رمزی˝ خبرنگار آمریکایی در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری بین المللی ˝اینترپرس سرویس˝ به اظهارنظر در مورد سرکوب معترضین شیعه بحرینی و بخصوص روزنامه نگاران آن کشور توسط رژیم سرکوبگر آل خلیفه پرداخته است.


روایتگری خبرنگار آمریکایی از شکنجه در بازداشتگاه مخوف رژیم آل خلیفه:
بازجو 30 دقیقه کفش‌های خود را در دهان من قرار داده بود
     
عصر بهبهان :˝جاسمین رمزی˝ خبرنگار آمریکایی در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری بین المللی ˝اینترپرس سرویس˝ به اظهارنظر در مورد سرکوب معترضین شیعه بحرینی و بخصوص روزنامه نگاران آن کشور توسط رژیم سرکوبگر آل خلیفه پرداخته است.
به گزارش عصر بهبهان ، این خبرنگار آمریکایی در پاسخ به پرسش خبرنگار در این باره که وضعیت روزنامه نگاران و خبرنگاران در بحرین چگونه است، گفت: "از دو سال گذشته تاکنون انجام کار برای خبرنگاران در بحرین آسان نبوده است. خبرنگاران در صورتیکه خواسته باشند حقایق بحرین را به تصویر کشیده باشند از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند." 

رمزی در پاسخ به پرسش خبرنگار در این رابطه که در دو سال گذشته چه اتفاقی در بحرین روی داده است می افزاید: "آنچه در دو سال و چهار ماه گذشته در بحرین روی داده قیام مردم بحرین و حضور آنان در خیابان‌های آن کشور بوده است. بحرینی‌ها خواست آزادی را فریاد می‌زنند. آنان خواستار پاسخگویی دولت بحرین به شهروندان هستند. من اکنون متوجه شده‌ام که کثر مردم آمریکا و کشورهای غربی چیز زیادی در مورد خواسته‌های مردم بحرین نمی‌دانند." 

این خبرنگار آمریکایی که خود نیز از سوی دولت بحرین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، در این باره افزود: "در ماه می سال 2011 میلادی تماسی از سوی وزارت کشور بحرین با من گرفته شد. آنان هر زمانی که می‌خواستند ماموران خود را به خانه من می‌فرستادند و یا من را احضار می‌کردند. در این میان یک افسر امنیتی بحرینی به منزل من آمد و به من هشدار داد که تمام تماس‌های تلفنی من ضبط شده‌اند و تصاویر و فیلم های تمام دیدارهای من با افراد مختلف در اختیار نهادهای امنیتی دولت بحرین قرار دارد." 

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار اینترپرس سرویس که علت احضار وی چه بوده است افزود : "آنان اتهاماتی از جمله ارتباط من با رسانه‌های لبنانی و ایرانی را مطرح کردند. زمانی که می‌گفتم من چنین اقداماتی را انجام نداده ام بازجوی مردی که از من بازجویی می‌کرد گفت بایستی به دروغ گفتن پایان دهم. پس از آن یک بازجوی زن داخل اتاق بازجویی شد و موهای من را کشید و گفت "دروغ نگو، من دانم که تو یک دروغگو هستی."

او به من می گفت : تو یک "صفوی" هستی. این اصطلاحی است که بازجویان بحرینی برای توهین به شیعیان به کار می‌برند و سعی می‌کنند تا این گونه وانمود سازند که آنان با ایران در ارتباط می‌باشند. این بازجو در ادامه به مدت 30 دقیقه کفش‌های خود را در دهان من قرار داده بود. پس از آن آنان من را به اتاق دیگری منتقل کردند. این نقل و انتقال دائما ادامه داشت. آنان به من دستور دادند دستانم را بر روی دیوار قرار دهند. 30 دقیقه از این زمان گذشت و پس از آن بازجویان باز هم بازگشتند و مرا شکنجه دادند. آنان همچنین با استفاده از دستگاه شوک الکتریکی به من شوک وارد کردند. هر زمانی که من می لرزیدم آنان با صدای بلند می خندیدند. آنان تمام اعضای بدن من را مورد ضرب ضرب و شتم قرار دادند از سر  گرفته تا دستان و پاها." 

این خبرنگار آمریکایی در ادامه با اشاره به عدم وجود هیچ گونه شواهدی که ادعاهای مطرح شده علیه وی را اثبات نماید افزود: "هیچ گونه سندی در اختیار من گذاشته نشد. آنان حتی اجازه ندادند من پرونده اتهامات مطرح شده علیه خودم را بخوانم." 

جاسمین رمزی در ادامه با رد ادعای رژیم آل خلیفه مبنی بر آنکه دولت ایران معترضین بحرینی را تحریک کرده است افزود: "هیچ گونه شواهدی که این ادعا را ثابت کند وجود ندارد. خواست معترضین بحرینی روشن است. آنان خواستار افزایش آزادی بیان در بحرین هستند. آنان پاسخگویی دولت و پایان یافتن فساد در بحرین را می خواهند. بازجویان دائما به من این اتهام را وارد می‌ساختند که با دولت جمهوری اسلامی ایران در ارتباط هستم در حالیکه من یک خبرنگارم و به هیچ دولتی وابستگی ندارم."


باشگاه خبرنگاران

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon