• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷:۵۵ | یکشنبه, ۲۳ / تیر / ۱۳۹۲
 • در ویژه ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 735
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

فقط بچه مذهبی ها بخوانند!!


عصر بهبهان :یکی از گله هایی که بسیاری از بچه های مذهبی استان وحتی کشور دارند ناراحتی در خصوص بی حجابی و بی حیایی است که بعضا در سطح جامعه دیده می شود اغلب بچه های ارزشی می پرسندکه این چه وضع مملکت اسلامی است ،بی حجابی و بی حیایی بیداد می کند؟ چرا کسی فکری نمی کند چرا مسئولین فرهنگی بی خیال اند؟


یادآوری تکلیفی که فراموش شده است:

فقط بچه مذهبی ها بخوانند!!

    

عصر بهبهان :یکی از گله هایی که بسیاری از بچه های مذهبی استان وحتی کشور دارند ناراحتی در خصوص بی حجابی و بی حیایی است که بعضا در سطح جامعه دیده می شود اغلب بچه های ارزشی می پرسندکه این چه وضع مملکت اسلامی است ،بی حجابی و بی حیایی بیداد می کند؟ چرا کسی فکری نمی کند چرا مسئولین فرهنگی بی خیال اند؟

 

 

 

یکی از گله هایی که بسیاری از بچه های مذهبی استان دارند ابراز ناراحتی در خصوص بی حجابی و بی حیایی است که بعضا در سطح جامعه دیده می شود اغلب بچه های ارزشی می پرسندکه این چه وضع مملکت اسلامی است ،بی حجابی و بی حیایی بیداد می کند؟ چرا کسی فکری نمی کند؟ چرا مسئولین فرهنگی بی خیال اند؟ چرا نیروهای انتظامی سکوت کرده است؟ قوه قضائیه چکار می کند؟ و ده ها چرای دیگر برای بیان دغدغه های خود در مورد برخی حرمت شکنی ها در سطح جامعه مطرح می کنند.

 

 

می خواهم اینطور ادامه دهم که سال هاست این بچه های پاک و با دغدغه از دیگران می پرسند چه کردید و چه شد؟ اما شده یکبار از خودشان بپرسند چه کردند و چه شد؟

 

 

مساله روشن است جلوگیری از مفاسد اجتماعی و فرهنگی موضوعی نیست که با قوه قهریه قابل حل باشد این قضیه نیاز به جریان سازی اجتماعی دارد  و در این جریان سازی همه دستگاه های دولتی و غیردولتی وظیفه دارند از جمله طیف مذهبی و ارزشی جامعه!

 

مبارزه با بی حجابی و بی حیایی نیاز به انسجام وشجاعتی ایمانی دارد نیاز به ایجاد یک موجب سراسری دارد با سوال کردن از دیگران مساله حل نمی شود،پاسخ این چراها نزد خود ماست، اصلا نمی خواهم وارد این فضا شوم ولی به اقتضای ضرورت باید گفت کسانی که در فضای ملتهب انتخابات به جریان سازی سیاسی در بین بچه های ارزشی پرداختند و خط دهی آن ها را با استفاده از تعابیر و آرمان های دینی بر عهده گرفتند در اینجا می توانند نقش کلیدی ایفا کنند حداقل اینجا دین را خرج دین می کنند اجرش و تکلیفش هم سنگین تر است!

 

 

می گویند ما که کاره ای نیستیم،سینما،تلوزیون،ماهواره و نیروی امنیتی و دستگاه قضایی نداریم هرچه هست در اختیار مانیست که بتوانیم این مسائل را حل کنیم پس باید از مسئولین مطالبه کنیم که چه کردند.

 

 

قطعا منکر این مطالبه از مسئولین نیستیم ولی به فرموده مقام معظم رهبری ما ظرفیتی در اختیار داریم که توانش از بمب اتم هم بیشتر است نه آمریکا و نه هیچ استکبار دیگری نمی تواند در مقابل این ظرفیت ما انحراف ایجاد کند این ظرفیت چیزی نیست جز تذکر لسانی،مطلبی که اگر نگوییم معجزه می کند خروجی آن کمتر از معجزه هم نیست.

 

 

مقام معظم رهبری در خصوص تذکر لسانی می فرمایند: آن چه که مسئولیت شماست مسئله زبانی است یعنی شما باید کاری کنید که مردم امر و نهی زبانی را که مهمترین عامل که حتی از جهاد بالاتر است یعنی تاثیرش از جهادی که توپ و تفنگ و اتم است بیشتر است "

 

این همه غصه وفریاد بر سر منبرها و تحصن ها در ورودی دانشگاه ها ای کاش تبدیل به اقدامات عملی شود برای شروع نیازی نیست منتظر کسی باشیم ابتدا از خودمان شروع کنیم از نزدیک ترین افراد و نزدیک ترین مکان ها قطعا اثرگذار خواهد بود.

همین پارک کنار محل تحصیل ، همین کلاس درسی که استادش ارزشها را به استهزا گرفته است، همین پسرخاله و دختر عمو و برادر و خواهرمان از همین جا شروع کنیم دنبال چه می گردیم تکلیف روشن است!

مقام معظم رهبری می فرماید:مردم باید همانطور که نماز را واجب می دانند امربه معروف را هم واجب بدانند"

 

البته قرار نیست ما اقدامی به جز تذکر لسانی انجام دهیم و خارج از این محدوده دست به کار شویم بلکه فقط می خواهیم همانطور که دیگران در خصوص مسائل ما علنا ابراز خرسندی یا ناخشنودی می کنند و فضا را به سود خود عوض می کنند ما هم به قدر زبانمان از جلف بازی ها و مترسک شدن ها ابراز ناراحتی کنیم همین...

 

نحف آبادی

 

 


دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon