• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵:۵۰ | جمعه, ۲۱ / تیر / ۱۳۹۲
 • در ویژه ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 690
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

زمین های نمایشگاه بین المللی؛ کادوی احمدی نژاد به ضرغامی!


هیات دولت تصویب کرده است که زمین‌های نمایشگاه بین المللی تهران به صدا و سیما واگذار شود. چند روز قبل از آن بود که صداوسیما در مراسمی بی سابقه از احمدی نژاد تجلیل کرده بود.


دولت زحمت صداوسیما را جبران کرد!
هیات دولت تصویب کرده است که زمین‌های نمایشگاه بین المللی تهران به صدا و سیما واگذار شود. چند روز قبل از آن بود که صداوسیما در مراسمی بی سابقه از احمدی نژاد تجلیل کرده بود.
"عصر بهبهان" - هیات دولت تصویب کرده است که زمین‌های نمایشگاه بین المللی تهران به صدا و سیما واگذار شود.
به گزارش عصر بهبهان به نقل از صراط، معاون اول رئیس‌جمهور با اعلام این خبر به تمجید از عملکرد صداوسیما پرداخته و گفته است «در دوره ریاست آقای ضرغامی در سازمان صدا و سیما شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در 5 قاره تشکیل شد.»
به گفته محمدرضا رحیمی، «این کار نیازمند توسعه بود و دولت تصویب کرد کل زمین‌های نمایشگاه بین‌المللی که در مجاورت سازمان صدا و سیما است، به این سازمان واگذار شود.»
گفتنی است چند روز پیش، صداوسیما با برگزاری یک مراسم غیرمنتظره با عنوان «نکوداشت هشت سال تلاش جهادی»، از محمود احمدی نژاد تقدیر کرده بود.
عزت الله ضرغامی در آن مراسم گفته بود «اعضای هیئت دولت یک جمع باصفا و پرکار هستند که من واقعا به این مسئله شهادت می‌دهم، آنها خدمات کم‌نظیر و بی‌نظیری داشته‌اند این همه توفیقاتی که بروز کرد به خاطر این بود که این جمع‌ها یکرنگ دور هم جمع شدند.»
او به تمجید بی سابقه ای از شخص احمدی نژاد پرداخته و اضافه کرده بود «آقای احمدی‌نژاد شخصیت کم‌نظیری هستند و بعد از تصدی ریاست جمهوری به سرعت به سمت جهانی شدن حرکت کردند. همانطور که ایشان در کوره‌ده‌ها و نقاط دوردست اینطور ساده، مردمی و خاکی رفتند به خاطر منافع بلند انقلابی و مقاومتی که از خودشان داشتند به چهره‌ای کاملا انقلابی تبدیل شدند.»

اقدام قانونی؟
رحیمی هنوز از قانونی بودن مصوبه اخیر دولت مطمئن نیست! او گفته است «نمایشگاه بین‌المللی تهران را که در فهرست واگذاری‌ها بوده است سال گذشته از این لیست خارج کرده‌ایم، هم اکنون کل زمین آن را برای توسعه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به صدا و سیما خواهیم داد. اگر ایراد قانونی به آن وارد بود آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهیم داد تا نمایندگان مجلس آن را تصویب کنند.»
رحیمی توضیح نداد که چرا دولت قبل از تصویب این واگذاری، از قانونی بودن آن مطمئن نشده است.
معاون اول رئیس‌جمهور هم در تعریف از صداوسیما کم نگذاشته و تاکید کرده است «قدرت‌های ظالم و کافر در مقابل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایستاده اند و ضرورت توسعه آن از ناحیه دولت به شدت مورد توجه است، ما باید بدانیم که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در مقابل همه است و باید مبالغ لازم را برای توسعه آن اختصاص دهیم.»
به گفته او، «صدا و سیمای جمهوری اسلامی از این جهت مهم است که در دنیا یکه‌تاز و جهانی است.»وقتی همه چیز گل و بلبل می شود
تجلیل صداوسیما از احمدی نژاد و پاسخ محبت آمیز هیات دولت به آن در حالی است که این دو نهاد در ماه های اخیر روابط چندان حسنه ای نداشته اند.
در طول دو سال گذشته و به ویژه چند ماه اخیر انتقدات بی سابقه ای از عملکرد دولت در صداوسیما مطرح شده است. از زیر سوال بردن برخی مواضع اطرافیان رییس دولت که بگذریم، اخیرا این انتقادات با زیر سوال بردن عملکرد 8 ساله اقتصادی دولت در یکی از برنامه های اقتصادی صداوسیما به اوج خود رسید.
در برنامه مذکور با عنوان پایش، مسعود نیلی اقتصاددانان آمار ۶ میلیونی ایجاد اشتغال توسط دولت محمود احمدی نژاد را بی اعتبار خواند و گفت میزان واقعی آن در حدود ۱۴ هزار شغل در سال بوده است!
در سوی مقابل نیز نارضایتی از عملکرد صداوسیما رو به رشد بوده است.
احمدی نژاد یک بار در انتقاد از رفتارهای صداوسیما گفته بود «من نمی دانم که چرا برخی اصرار دارند خلاف قانون عمل کنند؛ اینکه در یک برنامه زنده تلویزیونی فردی که خود متخلف است به کسی که حضور ندارد تهمت و اتهام بزند خیلی بد است. این کار باید اصلاح و جبران شود و برخی معاونت های صدا و سیما باید دقت و مراقبت بیشتری کنند.»
محمدرضا رحیمی در زیر سوال بردن مواضع صداوسیما از رییس دولت نیز صریح تر بوده است. او اسفندماه گذشته در خصوص عملکرد صداوسیما در مورد قیمت خودرو گفته بود «برخی مواقع بعضی‏ها مسائل را خراب می‏کنند و با گفت‏و‏گوهای گوناگون راه را برای تشخیص مردم دشوار می‏سازند؛ مانند کاری که رادیو و تلویزیون انجام داد.»
با وجود این مسائل صداوسیما در تصمیمی شوک آور و بی سابقه مراسمی در تجلیل از احمدی نژاد به راه انداخت. ضرغامی حتی اصرار داشت که این مراسم صرفا متعلق به صداوسیمایی هاست. او گفته بود «از 2 تا 3 روز قبل که معلوم بود چنین جلسه‌ای در سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی خواستند که در این مراسم شرکت کنند ولی من از همه آنها عذرخواهی می کنم و می‌گویم این برنامه مخصوص دوستان در رسانه ملی است لذا جهت اینکه فلسفه جلسه معلوم باشد از دوستان عزیز و مسئولان گرامی عذرخواهی می‌کنم.»
گفتنی است صداوسیما به انتقاداتی که از اقدام صورت گرفته شده بود از جمله اینکه گفته می شد کار صداوسیما تحلیل است نه تجلیل و نیز اینکه انگیزه های بودجه ای در این نکوداشت موثر بوده، پاسخی نداده است.

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon