Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • چرا ماهیان پرورشی خوزستان تلف می شوند؟!

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :خشکسالی،کاهش دبی وکیفیت آب ازعوامل تلفات ماهیان پرورشی خوزستان هستند


  چرا ماهیان پرورشی خوزستان تلف می شوند؟!

      

  عصر بهبهان :خشکسالی،کاهش دبی وکیفیت آب ازعوامل تلفات ماهیان پرورشی خوزستان هستند

   

  به گزارش عصر بهبهان به نقل ازرهیاب  دکترˈ سیدرحیم مغینمی ˈ  افزود: ماهی موجودی زنده است و باید تمهیداتی برای کنترل بیماری ها ، رعایت اصول بهداشتی در حمل و نقل بچه ماهی در نظر گرفته شود.

   

  وی اظهار داشت: تلفات این نوع ماهی چند سالی است که به صورت پراکنده ، گاهی شدید و متناسب با شرایط حادث می شود از این رو اداره کل شیلات خوزستان پروژه های تحقیقاتی مشترک با سازمان دامپزشکی ، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه تعریف و انجام داد.

   

  مدیرکل شیلات استان خوزستان افزود: نتایج اولیه به دست آمده از تحقیقات نشان داد که کاهش دبی رودخانه ها ، خشکسالی های اخیر که منجر به کاهش دبی و کیفیت آب رودخانه ها شده در این تلفات دخیل بوده است.

   

  وی خاطرنشان ساخت: در برخی از مزارع با اعمال شیوه های مدیریتی خوب و بالا در کنترل کیفی آب ، تغذیه آبزیان و باروری استخرها تلفات تاحد زیادی نسبت به دیگر مزارع کمتر بوده است.

   

  دکتر مغینمی با اشاره به نیاز احداث آزمایشگاه های مرجع برای بررسی بیماری ها و مسایل بهداشتی آبزیان گفت: کنترل تلفات ماهیان پرورشی کاری مشترک است که در این راستا ، تحقیقات شیلات و دامپزشکی اقدامات متعددی برای کنترل بیماری و تلفات ماهیان پرورشی خوزستان به ویژه کپور نقره ای در چهار سال گذشته انجام شده است.

   

  وی افزود: با توجه به دخیل بودن عوامل مختلف در تلفات ماهیان نیاز به انجام کارهای تحقیقاتی گسترده ضروری است که در این راستا به کارشناسان فائو و کارشناسان خارجی نیز گزارشی از تلفات ماهیان پرورشی خوزستان ارسال شده است.

   

  مدیرکل شیلات خوزستان در پایان گفت: مقرر شده تا با کمک سازمان دامپزشکی و کارشناسان خارجی ، پروژه ای تحقیقاتی به منظور ارائه راهکارهایی به منظورکنترل و مقابله با این بیماری ها تعریف شود

  تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴:۱۸ | سه شنبه, ۱۱ / تیر / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.