Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
1 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • افزایش بی رویه خروجی آب سد دز/ذخیره آب مهمتر است یا تولید و فروش برق؟

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :دیر دفتر برنامه ریزی و کنترل منابع آب معاونت بهره برداری سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان، از افزایش خروجی آب از سدهای استان خبر داد.


  افزایش بی رویه خروجی آب سد دز/ذخیره آب مهمتر است یا تولید و فروش برق؟

      

  عصر بهبهان :دیر دفتر برنامه ریزی و کنترل منابع آب معاونت بهره برداری سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان، از افزایش خروجی آب از سدهای استان خبر داد.

   

   

   

  مدیر دفتر برنامه ریزی و کنترل منابع آب معاونت بهره برداری سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان، از افزایش خروجی آب از سدهای استان خبر داد.

  به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، به نقل از روابط عمومی این سازمان، "داریوش بهارلویی” چهارشنبه گفت: با وجود گذشت نیمی از ماه تیر، مجموع آب رهاسازی شده در پایین دست سد رودخانه های استان به طور متوسط ۶۶۲ مترمکعب بر ثانیه است که این رقم نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته(۴۵۶ مترمکعب بر ثانیه)، ۴۵ درصد افزایش دارد.

  وی اضافه کرد: عمده آب رهاسازی شده، علاوه بر تامین نیازهای بخش های مختلف و تولید انرژی(حاصل از برداشتن محدودیت های کشت در اراضی حوضه های کارون، دز و مارون)، به منظور حفظ کیفی آب است که در روزهای اخیر منابع آبی را با چالش روبرو کرده بود.

  بهارلویی توضیح داد: افزایش میزان رهاسازی آب سدها یکی از راهکارهای بهبود کیفیت آب است که همزمان با دیگر اقدام ها توسط بخش ها و معاونت های مختلف سازمان صورت گرفته است.

  بر اساس این گزارش، طبق آمارسنجی انجام شده شرایط کیفی آب در شهر اهواز و دیگر نقاط بحرانی هم اکنون رو به بهبود گذاشته است.

  سد دز با افزایش ۶۲ درصدی خروجی آب، بیشترین میزان نرخ رشد را داشته و سدهای مارون، کرخه و گتوند علیا هم به ترتیب با ۴۹ ، ۲۹ و ۲۵ درصد افزایش خروجی آب در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

   

  پانوشت:

  با توجه به اینکه مدیریتی به نام کنترل( دیسپاچینگ) برق وجود دارد و دستورات از آن طریق برای سقف تولید اعلام میشود، چرا مدیریت منابع آبی یا دیسپاچینگ آب وجود ندارد که اینگونه از هدر رفتن آب پشت صدهای کشور که با نگرانی جمع آوری می شود ولی براحتی از دریاچه های صدها خارج می گردد.

  جهت تنویر افکار عمومی بعلت  شائبه هایی که برای مردم خوزستان در خصوص خروجی بی رویه آب دریاچه سد دز و همچنین تولید برق با آخرین ظرفیت از نیروگاه برق آبی دزمدیران سازمان به مردم توضیح دهند.

  آیا مقدار شوری آب کارون باعث خروجی آب سد دزبرای تنظیم EC  است؟

   

   

   

   

  دزان ان


  تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴:۳۳ | پنجشنبه, ۲۰ / تیر / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.