• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۲۰:۲۴:۵۲ | چهارشنبه, ۱۹ / تیر / ۱۳۹۲
 • در از میان خبر ها
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 909
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

ترویج زندگی ایرانی و اسلامی به سبک سعید ابوطالب!+ تصاویر


توزیع مجموعه ویدئویی رالی ایرانی که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، سوالات فراوانی را در خصوص میزان انطباق آن با سبک زندگی ایران و اسلامی ایجاد کرده است.


تاکید رهبری بر نقش «فرهنگ سازان» فراموش شد؟
توزیع مجموعه ویدئویی رالی ایرانی که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، سوالات فراوانی را در خصوص میزان انطباق آن با سبک زندگی ایران و اسلامی ایجاد کرده است.
"عصر بهبهان" - توزیع مجموعه ویدئویی رالی ایرانی که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، سوالات فراوانی را در خصوص میزان انطباق آن با سبک زندگی ایران و اسلامی ایجاد کرده است.
به گزارش عصر بهبهان به نقل از صراط، فیلم-مسابقه رالی ایرانی با شرکت تعدادی از ستارگان سینمای ایران، کارگردانی آرش معیریان و تهیه کنندگی سعید ابوطالب راهی بازار شبکه خانگی شده است.
بازيگران حاضر در اين فيلم-مسابقه، در سه گروه دو نفری شامل محمدرضا فروتن و سيروان خسروي، الناز شاكردوست و بهنوش بختياري و سرانجام سحر ولدبيگي و‌ نيما فلاح دسته بندی شده اند و فرزاد حسني هم به‌عنوان مجري حضور دارد.
در این فیلم-مسابقه بازیگران از مسیر و وقایع پیش رو بی خبر هستند ولی اتفاقات پیرامونی انها طراحی شده و تحت کنترل است. سری اول این مجموعه، بر روی 3 دی وی دی در شبکه خانگی عرضه شده است.
گفتنی است سبک انتخاب شده برای این مجموعه ویدئویی، فضای لازم برای بروز رفتارهای غیرمتعارف و نامعمول از سوی بازیگران را کاملا فراهم آورده است.
پوشش بازیگران حاضر در مجموعه، ادبیات به کار رفته توسط آنان، ترویج فرهنگ غربی و سبک زندگی غیر ایرانی و غیراسلامی از جمله انتقاداتی است که از زمان توزیع این مجموعه به آن وارد شده است.
نکته جالب اینکه سعید ابوطالب فیلمنامه نویسی و تهیه کنندگی این مجموعه را بر عهده دارد. ابوطالب بعد از حمله آمریکا به عراق در حالی که در این کشور همسایه، مشغول فیلمبرداری بود 4 ماه اسیر نیروهای آمریکایی شد و در بازگشت به عنوان نماینده اصولگرای(!) مردم تهران به مجلس هفتم راه یافت.
او که در مجلس هفتم نیز عضو کمیسیون فرهنگی بود، این روزها بعد از تجربه مستند-مسابقه تلویزیونی سرزمین دانایی ترجیح داده است تا کار فرهنگی را در قالب این مجموعه جدید با مختصات ذکرشده پیگیری کند!
گفتنی است انتقادها به سبک زندگی تبلیغ شده در رالی ایرانی در حالی است که چندی پیش مقام معظم رهبری در سخنان مهمی در خصوص فرهنگ غرب تاکید کرده بودند «يكى از خصوصيات فرهنگ غربى، عادى‌سازى گناه است؛ گناه‌هاى جنسى را عادى ميكنند. امروز اين وضعيت در خود غرب به فضاحت كشيده شده؛ اول در انگليس، بعد هم در بعضى از كشورهاى ديگر و آمريكا. اين گناه بزرگِ همجنس‌بازى شده يك ارزش! به فلان سياستمدار اعتراض ميكنند كه چرا او با همجنس‌بازى مخالف است، يا با همجنس‌بازها مخالف است! ببينيد انحطاط اخلاقى به كجا ميرسد. اين، فرهنگ غربى است. همچنين فروپاشى خانواده، گسترش مشروبات الكلى، گسترش مواد مخدر.»
ایشان همچنین بر نقش نخبگان در ترویج سبک زندگی صحیح اشاره و تاکید کرده بودند «بنده طرفدار اين نيستم كه حالا در مورد لباس، در مورد مسكن، در مورد ساير چيزها، يكباره يك حركت جمعى و عمومى انجام بگيرد؛ نه، اين كارها بايد بتدريج انجام بگيرد؛ دستورى هم نيست؛ اينها فرهنگ‌سازى لازم دارد. همان طور كه گفتم، كار نخبگان است، كار فرهنگ‌سازان است. و شما جوانها بايد خودتان را براى اين آماده كنيد؛ اين، رسالت اصلى است.»
با وجود این بیانات صریح رهبری معظم انقلاب، به نظر می رسد سعید ابوطالب ترویج سبک زندگی ایران و اسلامی را در رالی ایرانی دیده است!
جالب است که خود ابوطالب نیز به این موضوع که برخی هنجارها در این مجموعه رعایت نشده و آنها بیشتر به دنبال «تجربه فنی» بوده اند، معترف است! به گفته او، «رئالتی شو شاخه ای تازه در صنعت سینماست که "رالی ایرانی" بر گرفته از همین شاخه است و به نظرم موفق هم بوده البته نمی گویم که نواقص نداشته و من هم موافقم که این اثر در برخی مواقع هنجارها را رعایت نکرده و می توانست ارزشی تر ساخته شود و همه انتقادات را به دیده منت می پذیرم و سعی داریم مراقب اینگونه مسایل باشیم. البته ما در رالی ایرانی بیشتر بدنبال تجربه فنی جدید بودیم تا محتوایی اما باز هم قبول دارم که نباید محتوا را قربانی مباحث فنی نمود.»

 

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon