Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • شهرداری ها پرچم ایران را تغییر داده اند/جمع آوری پرچم های غیر استاندارد از سطح شهر!

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :متاسفانه اخیراً مشاهده شده برخی از ارگان ها از جمله شهرداری برخی مناطق به دلیل نداشتن اطلاعات كافی در مورد ویژگی های پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، نماد پرچم را با تغییراتی در ساختار آن در معابر و اماكن عمومی نصب نموده اند.


      

  عصر بهبهان :متاسفانه اخیراً مشاهده شده برخی از ارگان ها از جمله شهرداری برخی مناطق به دلیل نداشتن اطلاعات كافی در مورد ویژگی های پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، نماد پرچم را با تغییراتی در ساختار آن در معابر و اماكن عمومی نصب نموده اند.


   

  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب مدیركل استاندارد خوزستان گفت: ویژگی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران كه همانا نشانه وحدت و هویت ملی كشور و نماد اعتقادات و باورهای ملت غیور ایران می باشد در استاندارد ملی ایران به شماره یك با عنوان "ویژگی های پرچم جمهوری اسلامی ایران" تهیه و تدوین گردیده و بر اساس مصوبات 92 اجلاس شورایعالی استاندارد مورخ 08/07/1374 از تاریخ 01/01/1388 مشمول مقررات اجرای استاندارد اجباری می باشد.

  رضا دهدشتی زاده گفت: متاسفانه اخیراً مشاهده شده برخی از ارگان ها از جمله شهرداری برخی مناطق به دلیل نداشتن اطلاعات كافی در مورد ویژگی های پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، نماد پرچم را با تغییراتی در ساختار آن در معابر و اماكن عمومی نصب نموده اند.

  وی افزود: با توجه به اجباری بودن استاندارد پرچم و مسئولیت سنگین و خطیر سازمان ملی استاندارد ایران در راستای اجرای استانداردهای مشمول مقررات اجباری، تقدس ذاتی پرچم نیز این وظیفه و مسئولیت را دو چندان نموده است.

  دهدشتی زاده خاطر نشان كرد: كلیه شهروندان خصوصاً سازمان ها، ارگان ها و كارخانجات اعم از دولتی و خصوصی به منظور احترام به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران ضمن رعایت ویژگی های مندرج در استاندارد ملی مربوطه و توجه به موارد ذیل ملزم می باشند در اسرع وقت نسبت به جمع آوری پرچم های مغایر با ویژگی های مندرج در ذیل اقدام نمایند.

  1-    نسبت طول به عرض پرچم باید 7 به 4 باشد.

  2- شعار "الله اكبر" به نشانه 22 بهمن (یازدهمین ماه سال)، یازده بار در رنگ سبز و یازده بار در رنگ سرخ یعنی 22 بار به صورت حاشیه در مرز رنگ سرخ و سبز با رنگ سفید تكرار گردد.

  3- رنگ كلمات "الله اكبر" سفید بوده و هیچ مرزی با رنگ سفید پرچم ندارد و لابلای نوشته ها در نوار بالا با رنگ سبز و در نوار پایین با رنگ سرخ پرچم پر شود.

  4- علامت مخصوص جمهوری اسلامی ایران در قالب كلمه "الله" است كه به رنگ سرخ بوده و در قسمت میانی رنگ سفید پرچم چاپ می شود. خطوط هادی هلالی های طرح در یك دایره محاط باشد.

  5- همچنین پرچم می بایست فاقد عیوبی چون سوراخی، پارگی، در رفتگی تار و پود، رگه رگه بودن، قیچی خوردن، آثار لكه روغن، زردی، سوختگی و دو رنگ بودن برای هر رنگ باشد.

  علاقمندان می توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های پرچم جمهوری اسلامی ایران به پورتال سازمان ملی استاندارد ایران به نشانیwww.isiri.org مراجعه نمایند.

  تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶:۴۱ | سه شنبه, ۱۱ / تیر / ۱۳۹۲
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.