Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 7
 • گزارش /

  رژه واژه ها و الفاظ رکیک در پایانه های مسافر بری بهبهان ! / لزوم وضع منشور نامه اخلاقی در ایستگاههای مسافر بری شهرستان

  عصر بهبهان : این روزها عصبانیت، پرخاشگری، نزاع های لفظی و تبادل عبارات و الفاظ رکیک به بخشی از مشاهدات روزانه رهگذران و از افراد در کوچه، خیابان، بازار و اماکن عمومی شهر بهبهان بدل شده و روزانه روح و روان دهها نفر را آزار می دهد.


  به گزارش عصر بهبهان ، برخی شهروندان در ارتباط با خبرنگار ما از وضعیت غیر اخلاقی برخی رانندگان خطی که گویا غیر قانونی هم مشغول به درآمد زایی هستند در مواجه با مسافران گلایه مند بودند و از مسئولین به جد خواستار ساماندهی و وضع منشور نامه اخلاقی در این ایستگاهها شدند تا علاوه بر روشمند کردن این صنف ، شاهد ساماندهی بیش از پیش محیط مذکور باشند .


   

  این پدیده ناهنجار به عنوان یکی از آثار و نتایج اجتناب ناپذیر زندگیهای مدرن و شهری عنوان می شود و البته که ذهن و روح آدمی را آزار می دهد اما گویا مسئولین هیچ گاه گذرشان به این محیط ها نیفتاده است تا راه علاجی را برای این مرض اجتماعی پیدا کنند.


  شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در حال ورود به تنها پایانه مسافربری و همچنین گذر از  میدان بیدبلند جایی که دو ایستگاه مسافربری است باشید ناگهان میهمان ناخوانده جریان فحاشی میان دو یا چند نفر شده باشید و به جای دیگران از شنیدن حرفهای رکیک دیگران سرخ و سفید شوید.  وقتی صحبت از معضلات زندگی شهری می شود هرگز تصور نمی کنی که در کنار شنیدن بوقهای پیاپی خودروها، ترافیک و صداهای برخاسته از ساخت و سازهای شهری، شنیدن الفاظ و حرفهای رکیک هم می تواند به ناگاه حالت را دگرگون کند و بی اختیار در هم بریزی که جامعه را چه می شود؟ به گفته بسیاری از روانشناسان، شنیدن حرفهای زشت و رکیک نه تنها باعث آزار روحی افراد می شود بلکه انرژی مثبت را از وی دور کرده و افسردگی را به دنبال دارد.  یک شهروند در این زمینه می گوید: متاسفانه هر روز برای رفتن به سر کار از مکانی عبور می کنم که باید شاهد شنیدن کلماتی بسیار زشت و زننده از زبان برخی از رانندگان باشم که البته تمامی کلمات رکیک را بدون هیچ منظوری نثار یکدیگر می کنند اما شنیدن این کلمات زشت از سوی رهگذران قابل تحمل نیست.  وی با بیان اینکه بارها به طرق مختلف به این گونه افراد تذکر داده ایم، می گوید: متاسفانه گوش این افراد شنوای حرف راست نیست و اینان بر همان اصول تربیتی که آموخته اند روش خود را ادامه می دهند. این شهروند ادامه می دهد: باید مردم با قوانین اجتماعی آشنا شوند تا در صورت مشاهده چنین مواردی از طریق قوانین وارد عمل شوند.


  یک شهروند خانم نیز می گوید: شنیدن کلمات رکیک، برای خانمها بسیار آزار دهنده تر از مردان است و روحیه آنان با شنیدن این گونه کلمات آن هم در طول شبانه روز آزار می بیند.


  وی می افزاید: تاثیر این موضوع در مورد دختران نوجوان و جوان شدیدتر است و نه تنها در آنها نوعی افسردگی بوجود می آورد بلکه آنان را نسبت به جنس مخالف بدبین می کند. وی اضافه می کند: متاسفانه فحاشی در میان برخی از دختران نیز دیده می شود اما در مجموع شیوع این مساله در میان پسران بیشتر است.


  حال با توجه به این پدیده نامیمون اجتماعی که بلا شک تاثیر پذیر از خرده فرهنگ های غلط وارداتی است چه اهرم هایی برای رهایی از این بداخلاقی اجتماعی میتوان پیدا کرد و از بروز و نهادینه شدن پیشگیری کرد ، مسئولین ، متولیان چه راهکارهایی تاکنون ارائه داده اند ؟


  مردم فرهنگ دوست بهبهان منتظر هستند تا با وضع مقرراتی از جمله موازین شرعی و اخلاقی در این پایانه های مسافربری به وضعیت مذکور رسیدگی نمایند.  تاریخ انتشار: ۱۸:۲۴:۲۹ | پنجشنبه, ۲۶ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.