Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • عصر بهبهان گزارش میدهد/

  از اولین خلبان شهید سپاه پاسداران چه میدانید / شهید احمد وتری در زادگاهش هم گمنام است

  عصر بهبهان : شهید سرافراز احمد وتری در بدو ورود به بهبهان به عنوان فرمانده گروهان و سپس فرمانده گردان منصوب شد او ارتباط بسیار خوبی با نیروهای بسیج و رزمنده داشته و محبوب آن ها بوده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، بهبهان علاوه بر این كه به « دارالمؤمنین » و « دارالعلما » معروف به « دارالخیّرین » و « شهر سرداران شهید » نیز هست. چرا كه در هشت سال دفاع مقدّس علاوه  بر1100 شهید و2200 جانباز  و 200 آزاده ی سرافراز ، تعداد زیادی از فرماندهان یا معاونان لشكر ، قرارگاه ، تیپ ، گردان ، گرهان ، مسئول اطلاعات عملیات و.... شهید خود را تقدیم انقلاب نموده كه از این نظر در تمام ایران به نسبت جمعیّت خود بالاترین رتبه ی افتخار را داشته است.


  در این میان سرداران شهیدی از این خطه که در دوران دفاع مقدس افلاکیانی بر روی زمین بودند و هر کدام از طراحان و فرماندهان دلیر جبهه های جنگ حق علیه باطل بودند ولی همچنان این اسوه های شهامت و شهادت در شهر خود غریب و گمنام هستند چرا که برخی از متولیان فرهنگی و ارزشی آن چنان که باید و شاید برای شناخت بهتر و بیشتر آنها به این مهم نپرداخته اند.

  سردار شهید قصه ما ، اولین خلبان شهید سپاه است که کمتر کسی تاکنون از ابعاد شخصیتی ایشان شنیده است ، سردار شهید احمد وتری که سالها به عنوان خلبان ارتش مشغول به خدمت بود ، با شروع جنگ تحمیلی و دستور امام خمینی (ره) مبنی بر بسیج شدن همه قوای مسلح ، به عشق بسیج وارد سپاه میشود در شهر بهبهان به  گردان های بسیج می پیوندد.

  این شهید سرافراز در بدو ورود به بهبهان به عنوان فرمانده گروهان و سپس فرمانده گردان منصوب شد. او ارتباط بسیار خوبی با نیروهای بسیج و رزمنده داشته و محبوب آن ها بوده است.

  شهید احمد وتری که در عملیات بیت المقدس به درجه رفیع شهادت نایل شد از مداحان اهل بیت(ع) بوده و در برنامه های فرهنگی و مذهبی گردان بهبهان با مداحی هایش باعث افزایش روحیه رزمندگان بسیجی می شد.

   

  دکتر عصاررپور جراح و متخصص ساکن تهران که در گردان بهبهان حضور داشت در مورد احمد میگوید : زمانی که شهید وتری به بهبهان آمد و به ما اعلام شد که یک خلبان، فرمانده گروهان شده، رزمندگان و بسیجیان با اشتیاق فراوان به استقبال او آمدند و از این بابت اشتیاق فراوانی نشان می دادند.

  امروز پس از گذشت  چندین سال از شهادت این بزرگ مرد عرصه ایثار و شهادت هنوز گرد گمنامی بر حقایق زندگانی و راه سلوک آنها نشسته است و هیچ نهاد یا ارگانی اقدام به معرفی و یا انتقال درس بزرگمردی این شهید والامقام به نسل جدید در این شهر  نکرده است و امروز از شهید وتری تنها یک بنر آن هم اکتفا به یک تصویر ، در ورودی شهر بهبهان مانده است.

  تصاویر و اسناد زیادی از این شهید بزرگوار در دسترس نیست لیکن خانواده و داماد این شهید بزرگوار یعنی سردار محمدی از راویان خاطرات و ابعاد شخصیتی ایشان هستند که در فرصت های آتی سعی خواهد شد با این عزیزان ارتباطی برقرار شود تا احمدها برای این جوانان بیشتر معرفی شوند.
  تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰:۳۹ | دوشنبه, ۲۷ / شهریور / ۱۳۹۶
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.