Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 2
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش ویژه /

  همه اتفاقات سیاسی بهبهان در هفته ای که گذشت / از پخش گونی های برنج تا حضور یک دلقک سیاسی در بههان !

  عصر بهبهان : در هفته ای که گذشت اتفاقات نادری در شهرستان بهبهان رقم خورد و بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی شهر را تحت الشعاع خود قرار داد که به تفکیک به آنها پرداخته میشود.


  به گزارش عصر بهبهان ، به جرات میتوان گفت شهر بهبهان در هفته ای که گذشت یکی از بزرگترین رویدادهای سیاسی را پشت سر گذاشته است ، هفته ای پر از حرارت و شور برای تصاحب صندلی سبز بهارستان و همه آنچه که در شب های تبلیغات نامزدهای انتخاباتی گذشت نشانگر نشاط اجتماعی مردم همیشه صحنه بهبهان بود.


  اتفاقاتی که برای نخستین بار در طول انتخابات بهبهان رخ داد بسیاری از کارشناسان را عاجز از پیش بینی های لازم برای براورد آینده سیاسی بهبهان کرده است تا جایی که هواداران هر کدام از نامزدهای انتخابات بهبهان با دلشوره به نتیجه این رقابت سیاسی نگاه میکنند چرا که هیچ گاه شرایط مطلوب را با وجود تشتت آرا برای خود تصور نمیکنند . با این حال برای ظاهرسازی هم که شده است همه نامزدها در نطق های خود از شرایط خوب خود سخن میگوید و هوادارانش را تا حدودی معطوف به نگاه امیدوارانه کرده اند.  اما در هفته ای که گذشت اتفاقات نادری در شهرستان بهبهان رقم خورد و بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی شهر را تحت الشعاع خود قرار داد که به تفکیک به آنها پرداخته میشود.  *** از شایعات آمدن موحد و شجاعپوریان در حوزه بهبهان تا حمله به شورای نگهبان  از همان آغاز فرآیند غیر رسمی تبلیغات انتخابات ، دیدارهای خانه به خانه و موج سازی رسانه ای در فضای مجازی توسط برخی هواداران کاندیداهای حوزه بهبهان التهاب را در فضای سیاسی ساتع کرد به طوری که هر روز شایعه ای هدفمند و ناخواسته در سطح شهر واکنش هایی را به دنبال داشت.

  موحد که از حوزه انتخابیه تهران و شمیرانات ثبت نام کرده بود قصد داشت تا از حوزه انتخابیه بهبهان برای رفتن به بهارستان تلاش کند اما پس از حضور چهره های شاخص و موازی با نظرات وی ترجیح داد به حوزه انتخابیه کهگیلویه برود اما هنوز دلش پیش بهبهان بود و بارها این مسئله رد رفتارش نشان داده بود با این حال هر روز شایعه آمدن دوباره موحد به بهبهان منتشر میشد و همین مسئله باعث موضع گیری های تندی از سوی بعضی مخالفان در فضای مجازی شد.

  شجاعپویریان نیز با سبک و سنگین کردن شرایط تصمیم گرفت از اهواز راهی بهارستان شود اما شورای نگهبان صلاحیت وی را برای حضور مجدد در مجلس تایید نکرد که این مسئله هم دستمایه شایعات فراوانی از جمله خبر تایید مجدد شده بود.


  رد صلاحیت برخی چهره های شاخص اصلاحات در بهبهان هجمه های ناروای فراوانی را از سوی برخی افراد معلوم الحال متوجه شورای محترم نگهبان قانون اساسی کرده بود که البته خود نامزدها بارها از تمکین در برابر قانون و تاکید بر آرامش تکیه داشتند.
  ***   آغاز تبلیغات قانونی و شروع افشاگری های انتخاباتی توسط نامزدها   


  با شروع رسمی تبلیغات انتخابات ، رنگ و لعاب فضای سیاسی شهر بهبهان دچار تغییر شد تا جایی که  مردم هر شب منتظر یک افشاگری از سوی نامزدهای انتخابات بودند .


  در نخستین افشاگری ها حجت الاسلام سیدی در سخنرانی های صریح خود از پشت پرده های سیاسی شهر بهبهان سخن گفت و در پاسخ به یک اظهار نظر ، نامزد مورد نظر را به چالش کشید تا آغازی بر طرح ناگفته های سیاسی باشد.


  دیگر نامزدهای حاضر نیز متناسب با شرایط با طرح ناگفته هایی از وضعیت سیاسی در جمع هواداران به سخنرانی پرداختند .  *** از آمدن هنرمندان تا حضور چهره های سیاسی به دعوت نامزدها


  کلید اولین دعوت را مژدهی پور با آوردن فنونی زاده بازیکن فوتبال ملی در ستاد انتخاباتی زد و این شد که ترفندهای تبلیغاتی به بهبهان روی خوش نشان داد.

  شریعتی نیز با دعوت از آزاده نامداری مجری تلویزیون در میدان مراحل به اجرای برنامه پرداخت و از این ترفند انتخاباتی عقب نماند.

  حضور احمد پور مخبر طناز مطرح کشور در ستاد سید هاشم سیدی یکی دیگر از اتفاقات جالب هفته تبلیغات بود که با استقبال مردم روبرو شد.


  در حالی که نامزدهای مذکور به دنبال دعوت از هنرپیشگان بودند اما دیگر نامزدها با دعوت ا زبرخی چهره های سیاسی مانند حضور زیباکلام توسط ستاد ضرغامی پازل تبلیغات را تکمیل کردند.


  *** گونی برنج و دلقک سیاسی


  نامزدهایی مانند سیدی ، میری ، تقی زاده و جلوزاده از جمله کسانی بودند از برخی رفتارهای ناپسند انتخاباتی در حومه شهر بهبهان به شدت واکنش نشان دادند و پرده از اتفاقات تلخی که توسط برخی نامزدهای انتخاباتی به وقوع پیوست را افشا کردند.


  یکی از این اتفاقات تلخ در روستاهای محروم توزیع برنج و اجناس دیگر در بین مردم بود که توسط آدم های برخی نامزدهای انتخابات صورت گرفت و با این کار به شعور مردم اهانتی بزرگ کردند.


  حضور صدق زیباکلام ، شبه روشنفکر سیاسی به حمایت از ضرغامی که با  استقبال  سرد مردم ولایتمدار بهبهان و ممانعت مردم شهید پرور رامهرمز و امیدیه مواجه شد بخش دیگری از سانس های اخیر پر بیننده انتخابات بهبهان بود.


  سید هاشم سیدی در واکنش به آوردن این چهره سیاسی در جمع هواداران گفت : متاسفم که برخی ها از یک دلقک سیاسی برای رای آوردن دعوت میکند .


  در حال بروز رسانی ...       

  تاریخ انتشار: ۰۸:۵۱:۲۴ | پنجشنبه, ۶ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C2

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.